Sadece PC başında gözlük kullanmak

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Kazak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar sağ gözüm 1.25 sol gözüm 0.75 astigmat. Ben gözlüksüz en uzakları da yakınları da çok net bir şekilde görebiliyorum görmemde hiçbir problem yok. Göz muayenesinden sonra doktor bana gözlük yazdı. Gözlükçüye gittim ve pc başında uzun süre oturduğumu söyledim. Göz numarama göre Bana UV ışınlarını engelleyen bir gözlük verdi. Gözlüğü takmam ile takmamam arasında hiçbir fark yok. Ancak pc başında gözlüksüz oturduğumda gözüm 3-4 saat sonra yorulmaya başlıyor. Gözlüğü taktığımda ise ne kadar oturursam oturayım sorun olmuyor. Gün içinde bazen 8 saati aşkın pc de oturuyorum. Bu gözlüğü sadece bilgisayar başında kullanabilir miyim?

Şimdi sorum şu:

Bu gözlüğü sadece pc başında kullanırsam göz numaram yükselir mi? Veya herhangi bir sorun oluşturur mu?

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Bende de yaklaşık o değerler de astigmat var ben sabah kalkınca takarım akşam yatarken çıkarırım yıllardan beri numaramda büyüme olmadı size tavsiyem hiç çıkarmayın

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
gözlüğümü monitörün önünden alıp takmalıyım? ama camları çok kötü çizik hiç birşey gözükmüyor...

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
766
Olmazda ilerde göz alışır tembelliğe bulanık görmeye başlarsın.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
O değerlerle uzağı net görmen bana gerçekçi gelmedi.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
766
Benim değerlerim daha düşük ve o derece iyi görüşüm kesinlikle yok, o yüzden dedim.

Valla hocam arkadaşınkinden biraz yüksek benimkiler görebiliyom yazıları pek netleştiremiyor lens kullanıyorum o yüzden lensin numarası arkadaşın ile aynı göze yakın diye ondan dedim :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
0,5 uzağı görüşte çok az bulanık 200metrede hedefi görmek zordu...

Görkem Kazak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim göz üstte yazdığım değerlerde. Ama en uzağı da en yakını da çok net bir şekilde görebiliyorum acaba yanlış mı baktı doktor ? Çünkü 5-7 km uzaklıktaki binaları bile rahat görüyorum bulanık gördüğüm hiçbir yer yok ?

beylerbeyli

Asistan
Reaksiyon puanı
0