DXDİAG Ekran kartı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Ercan.küpeli9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler ekran kartım amd r7 249 2 gb ekran kartı ama dxdiag da 720 mb olarak gösteriyor 4 gb ram takılıyken hiç bi sorun yok ama 2 gb daha ekleyip 6 gb yaptım dxdiag değeri yanlış veriyor acaba sıkıntı nedir ?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    326.6 KB · Görüntüleme: 342

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
İyi günler ekran kartım amd r7 249 2 gb ekran kartı ama dxdiag da 720 mb olarak gösteriyor 4 gb ram takılıyken hiç bi sorun yok ama 2 gb daha ekleyip 6 gb yaptım dxdiag değeri yanlış veriyor acaba sıkıntı nedir ?
İşletim sisteminizin 64 bit olduğuna dikkat edin.
2. Bu durumda ilk aklıma gelen grafik işlemciler arasında geçiş. Çünkü diğer pencerede toplam 4gb yazıyor.
AMD Catalyst™ Software
İndirip kurun. Sürücülerinizde eksiklik varsa giderir. Birde işlemciniz nedir ? AMD mi INTEL mi ?

Ercan.küpeli9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İNTEL İ5 3340 64 BİT 6 GB RAM

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    144.3 KB · Görüntüleme: 589

Kemo006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

---- Mesajlar birleştirildi ----

2 tane sorundan kaynaklanıyor olabilir bir sürücüdür ekran kartı sürücüsü birde ram oranına göre paylaşımlı ekran kartı seçenegidir

Son düzenleme:

Ercan.küpeli9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

2 tane sorundan kaynaklanıyor olabilir bir sürücüdür ekran kartı sürücüsü birde ram oranına göre paylaşımlı ekran kartı seçenegidir
Yani Ekran kartını değiştirirsem sorun gidermi ?

Kemo006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
2 tane sorundan kaynaklanıyor olabilir bir sürücüdür ekran kartı sürüc

Ekran kartı sürücüsü driver i yani ekran kartı degistirmene çok var bi dene sürücüsünü

Son düzenleme:

Ercan.küpeli9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 tane sorundan kaynaklanıyor olabilir bir sürücüdür ekran kartı sürüc

Ekran kartı sürücüsü driver i yani ekran kartı degistirmene çok var bi dene sürücüsünü
Sürücüyü hep denedim ama aynı sorun 4 GB ram varken sorunsuz 6 GB yapınca bu sorun çıkıyor.

Kemo006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Senin dix diag la isin yok dostum ram fazla takıldıgında ekran kartı paylasımlı bellek kullanır

Son düzenleme:

Ercan.küpeli9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Senin dix diag la isin yok dostum ram fazla takıldıgında ekran kartı paylasımlı bellek kullanır
Yani hocam ben bu pc ye 1050 4 gb taksam bi sorun çıkarmı ?

Kemo006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cıkartmaz da anakartın islemcin psu diger donanımların karşılıcak mı onlara dikkat etmelisin