Xiaomi Mi 6 Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Anıl Bozkurt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Aynen araştırırken buldum hocam sagolun yine de. Cihaza gelirsek Valla hocam şiddetle öneriyorum. Cihazı geçen hafta aldım hepsi buradadan. Suanlik hiçbir sıkıntı yaşamadım umarım bundan sonra da yasamam. Cihazın hızı, dokunmatik hassasiyeti, çok çok hızlı parmak izi okuması, kaliteli kasası, kamerası (gece çekimleri dışında) herşeyi mükemmel. Ustune ustluk tüm ustduzey özelliklerine rağmen dayanıklı pili de göz ardı edilemez. Bana kalırsa almayı düşünüyorsanız düşünerek zaman kaybedersiniz [emoji4][emoji4]
telefonu alınca global sürüm falan işleri çok karışık gibi duruyor,görünüyor. nasıl hallediliyor?

musti35

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Merhaba arkadaşlar;

eşime Mi6 almayı düşünüyoruz.
kafamıa karıştıran sadece bir konu var.
Kullanan arkadaşlarımızın yardımlarına ihtiyacım var.

Gündüz çekimlerinin iyi olduğunu tüm incelemeler gösteriyor.

Fakat gece çekimlerinde net bir inceleme bulamadım.
Kullanıcılardan gece çekimlerinin kötü, berbat olduğunu yönünde yorumlar gördüm.
Ama inceleme videolarında kötü fotoğraflar görmedim.Hatta incelemelerde sanki biraz gece fotoğrafları abartılmış, çok kaliteli fotolar gördüm.
İnceleme videolarına güvenemedim. Neye göre iyi neye göre kötü anlayamadım.

Kullanan arkadaşlarımızın samimi yanıtlarına ihtiyacım var.

Samsung S7, Samsung C9 pro, Huawei Mate 8-9, Huawei P10 lite gibi modellere göre ön ve arka kamera gece çekimleri nasıldır?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Reaksiyon puanı
222
Merhaba arkadaşlar;

eşime Mi6 almayı düşünüyoruz.
kafamıa karıştıran sadece bir konu var.
Kullanan arkadaşlarımızın yardımlarına ihtiyacım var.

Gündüz çekimlerinin iyi olduğunu tüm incelemeler gösteriyor.

Fakat gece çekimlerinde net bir inceleme bulamadım.
Kullanıcılardan gece çekimlerinin kötü, berbat olduğunu yönünde yorumlar gördüm.
Ama inceleme videolarında kötü fotoğraflar görmedim.Hatta incelemelerde sanki biraz gece fotoğrafları abartılmış, çok kaliteli fotolar gördüm.
İnceleme videolarına güvenemedim. Neye göre iyi neye göre kötü anlayamadım.

Kullanan arkadaşlarımızın samimi yanıtlarına ihtiyacım var.

Samsung S7, Samsung C9 pro, Huawei Mate 8-9, Huawei P10 lite gibi modellere göre ön ve arka kamera gece çekimleri nasıldır?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Xiaomi mi 5s kullanıyorum kameraları sıralayacak olursam aşağıdaki gibi olur fiyatına göre kabul edilebilir kamerası var kötü değil.

s7 > mate 9 > mi 6 > c9 pro > p10 lite

musti35

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Xiaomi mi 5s kullanıyorum kameraları sıralayacak olursam aşağıdaki gibi olur fiyatına göre kabul edilebilir kamerası var kötü değil.

s7 > mate 9 > mi 6 > c9 pro > p10 lite
Teşekkür ederim.

Gündüz çekimleri kötü değil.
Fakat gece çekimlerinin kötü olduğu , kimilerinde berbat olduğu söyleniyor.
Sizin yazmış olduğunuz sıralama günsüz çekimleri için midir?

iyuka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok fazla donuyor. Donma olmadığı gün yok. Telefon çok güzel, çok hızlı, çok şık, batarya çok iyi ancak donma var.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Çok fazla donuyor. Donma olmadığı gün yok. Telefon çok güzel, çok hızlı, çok şık, batarya çok iyi ancak donma var.
Eşime 2 yıl önce almış olduğum mi5 cihazda da donmalar hala devam ediyor, bende bir ara mi 5s 64 gb almıştım onda da ara ara donmalar vardı sıfır olarak aldığım cihazı 2 hafta sonra zararına satıp tekrar Lumia 950 xl aldım. Demem o ki bu xiaomi cihazlar çok şık çok uygun ama yazlılım sorunlarını henüz aşabilmiş değiller.

Reaksiyon puanı
140
Eşime 2 yıl önce almış olduğum mi5 cihazda da donmalar hala devam ediyor, bende bir ara mi 5s 64 gb almıştım onda da ara ara donmalar vardı sıfır olarak aldığım cihazı 2 hafta sonra zararına satıp tekrar Lumia 950 xl aldım. Demem o ki bu xiaomi cihazlar çok şık çok uygun ama yazlılım sorunlarını henüz aşabilmiş değiller.
Nasıl donmalar mesela ben henüz yaşamadım

berat25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beyler xiaomi mi 6 aldimda Whatsaptan gelen mesajlari Whatsapta girmeden cevaplamak istiyorum ama olmuyor ?

Fuat ALBAMYA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Abimde xiaomi mi6 aldı whatsappta şöyle bir sıkıntı var.Gelen fotoraflar konuşma geçmişini silince galeriden de kayboluyor ama nedense hepsinde olmuyor bazıları galeri de kalıyor bu sorunun çözümünü bilen varsa yanıtlarsa sevinirim şimdiden teşşekürler

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bu cihazı alıpta kronik bir problem yaşayan varmı?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@rise

Telefonun beğenmediğiniz bir yanı var mı? Mi 7'nin de çıkacağını düşünürsek sizce birkaç ay içerisinde telefonun fiyatı düşer mi?

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
@Halktan Biri
Mi 6, her yönüyle memnun olduğum bir telefon. Bir önceki telefonum Mi 5, aradaki farkı bizzat gördüm. Hızı, parmak izi hassasiyeti vs. diğer donanım özellikleri ile öne çıkıyor. Fiyat 2400 bandında başlayıp 1800 lere kadar düştü. Beklemek iyi fikir olabilir.

bilal4613

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ARKADAŞLAR Mİ 6 ALDIM YANLIZ AYARLARINI FİLAN SÖYLERSENİZ BURDA ÇOK MAKBULE GEÇERDİ

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
@Halktan Biri
Mi 6, her yönüyle memnun olduğum bir telefon. Bir önceki telefonum Mi 5, aradaki farkı bizzat gördüm. Hızı, parmak izi hassasiyeti vs. diğer donanım özellikleri ile öne çıkıyor. Fiyat 2400 bandında başlayıp 1800 lere kadar düştü. Beklemek iyi fikir olabilir.
Öncelikle mi6 hayırlı olsun güle güle kullan. Bazı yerlerde kamera konusunda mi5 den iyi olmadığını hatta mi5 in daha iyi olduğunu yazanlar var, siz her iki cihazı da kullanmış biri olarak kamera konusunda mi6 yı nasıl buluyorsunuz acaba.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Arkadaşlar Mİ 6 aldım yalnız ayarlarını filan söylerseniz burda çok makbule geçerdi
Bizler sade kullanıcılarız, teknik olarak inceleyenlere bakmak daha iyi olabilir:

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=b11dLQH_AEM

MIUI Kullanıcıları İçin İpuçları
Xiaomi Mi6 Pozlama Süresi Ayarı
vs.

Öncelikle mi6 hayırlı olsun güle güle kullan. Bazı yerlerde kamera konusunda mi5 den iyi olmadığını hatta mi5 in daha iyi olduğunu yazanlar var, siz her iki cihazı da kullanmış biri olarak kamera konusunda mi6 yı nasıl buluyorsunuz acaba.

Derler de derler, yazarlar-çizerler; fakat gerçek değişmez. İkisini şu anda birlikte kullanıyorum. Mi6 çok çok önde.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Bu arada arkadaşlar dikkatimi bir şey çekti, mi6 bu kadar popüler olmasına rağmen mi 5 in fiyatıda çıkıyor aslında düşmesi lazım değilmi.