Camları Filmli Araç Muayeneden Geçer mi?
 1. #1
  MüktesebaT

  Standart Camları Filmli Araç Muayeneden Geçer mi?

  Aacımın arka camına ve arka yan camlarına koyu film çektirdim.Ön yan camlar ise içini gösterecek şekilde film çekildi.Araç muayenesinde filmlere bir şey diyiyorlar mı?
 2. #2
 3. #3
  MüktesebaT

  Standart

  Cam filmi muayeneden geçer mi?

  Periyodik muayenelerde cam filmi, “Camlar: sonradan boyanmış/sonradan film yapıştırılmış/folyoların montaj izni yok” kusur teksti ile “hafif kusur” olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, hafif kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmemektedir. Bununla birlikte aracın muayeneden hafif kusur ile geçmiş olması, trafik birimleri tarafından ceza yazılması, filmin söktürülmesinin istenmesi gibi durumları ortadan kaldıran bir unsur değildir

  demişler orada teşekkürler orada bu bilgiyi bulacağım aklıma gelmezdi.

  Özetle film var sorun yok..
 4. #4
  Erdem-FB

  Standart

  onları bi sınırı var ince siyah oldumu 1m die geçio heralde o geçio. ama daha siyahı geçmio.
 5. #5
  MüktesebaT

  Standart

  hadi ya?? ozaman sıkıntı bak.. yani arka camlar çok koyu ama ön camlar dediğin sınıdadır sanırım.ama sitesinde koyuluğundan bahsetmemiş..sadece filmli araçlar hafif kusurlu olarak geçer demiş hatta hamlarda oldugundan bile bahsetmemiş..

  sıkıntı yaratmaz umarım
 6. #6
  7.43

  Standart

  Muayeneden geçer ama trafikte cezası var.
 7. #7
  MüktesebaT

  Standart

  halbuki arka koltukta çocuklar güneşten rahatsız olmasın diye taktırmıştım..güneşi epey bi engelliyor..

  neyse ceza vakti gelince öderiz artık..pişman değilim bi daha olsa yine yaptırırım
 8. #8
  phoeniax

  Standart

  Arkadaşım bunların ton sınırlaması var nerde oturuyorsun bilmiyorum fakat izmirde A4 Car Care diye bir yer var burda trafikten geçme garantili 3M malzeme ( ama orjinal 3M çakma değil ) film uyguluyorlar camlara fiyatı 350 TL gibi bişi olması lazım 5 cam için bende yaptırmayı düşünüyorum gayet yeterli koyulukta ve şık gözüküyor ayrıca canları kırılmaya karşı falanda koruyormuş bir araştır istersen
 9. #9
  srdrplaya

  Standart

  Ya ben bugün film çektirdim yan ve arka camlar 3 numara filmli ön camda film yok muayeneside bitmiş babm sordu bu böle muayeneden geççekmi die tek sıkıntımız o var suan inşallah geçer.
 10. #10
  baaydin

  Standart

  bildiğim kadarı ile hafif kusura girer ve muayeneden geçer...
 11. #11
  kranos

  Standart

  Hocam araç camınızda film varsa aracınız muayeneden yine da hafif kusurlu olarak geçer. Ama bu size trafik ekipleri tarafından ceza yemeyeceğiniz anlamına gelmez. Yanı Muayeneden hafif kusurlu olarak geçer ama trafikci amcalar yakalarsalar cezadan kurtuluş yoktur.

  Araç muayenesi için araç muayene randevunuzu alıp istasyona gittiniz ama cama yeni takdırdığınız filimler aklınızı kurcalıyor. Periyodik muayenelerde cam filmi, “Camlar: sonradan boyanmış/sonradan film yapıştırılmış/folyoların montaj izni yok” kusur teksti ile “hafif kusur” olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, hafif kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmemektedir. Bununla birlikte aracın muayeneden hafif kusur ile geçmiş olması, trafik birimleri tarafından ceza yazılması, filmin söktürülmesinin istenmesi gibi durumları ortadan kaldıran bir unsur değildir.
  Alıntı MüktesebaT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Aacımın arka camına ve arka yan camlarına koyu film çektirdim.Ön yan camlar ise içini gösterecek şekilde film çekildi.Araç muayenesinde filmlere bir şey diyiyorlar mı?

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Araba Muayeneden Geçmedi !!
  aliitemel - forum Otomobil
  Cevaplar: 25
  Son Mesaj: 15-08-2010, 10:19
 2. Murat Kekilli - Bu da Geçer
  MysteЯio - forum Müzik
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15-06-2010, 16:08
 3. Bu da geçer
  feerleas - forum Şiir, Öykü, Deneme
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 02-03-2010, 19:45