Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 11 ve 11

Camları Filmli Araç Muayeneden Geçer mi?

Otomobil forumunda Camları Filmli Araç Muayeneden Geçer mi? konusunu incelemektesiniz.

Aacımın arka camına ve arka yan camlarına koyu film çektirdim.Ön yan camlar ise içini gösterecek şekilde film çekildi.Araç muayenesinde filmlere bir şey diyiyorlar mı? ...

Standart Camları Filmli Araç Muayeneden Geçer mi?

Aacımın arka camına ve arka yan camlarına koyu film çektirdim.Ön yan camlar ise içini gösterecek şekilde film çekildi.Araç muayenesinde filmlere bir şey diyiyorlar mı?

ahky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cam filmi muayeneden geçer mi?

Periyodik muayenelerde cam filmi, “Camlar: sonradan boyanmış/sonradan film yapıştırılmış/folyoların montaj izni yok” kusur teksti ile “hafif kusur” olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, hafif kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmemektedir. Bununla birlikte aracın muayeneden hafif kusur ile geçmiş olması, trafik birimleri tarafından ceza yazılması, filmin söktürülmesinin istenmesi gibi durumları ortadan kaldıran bir unsur değildir

demişler orada teşekkürler orada bu bilgiyi bulacağım aklıma gelmezdi.

Özetle film var sorun yok..

Erdem-FB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

onları bi sınırı var ince siyah oldumu 1m die geçio heralde o geçio. ama daha siyahı geçmio.

hadi ya?? ozaman sıkıntı bak.. yani arka camlar çok koyu ama ön camlar dediğin sınıdadır sanırım.ama sitesinde koyuluğundan bahsetmemiş..sadece filmli araçlar hafif kusurlu olarak geçer demiş hatta hamlarda oldugundan bile bahsetmemiş..

sıkıntı yaratmaz umarım

7.42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Muayeneden geçer ama trafikte cezası var.

halbuki arka koltukta çocuklar güneşten rahatsız olmasın diye taktırmıştım..güneşi epey bi engelliyor..

neyse ceza vakti gelince öderiz artık..pişman değilim bi daha olsa yine yaptırırım

Arkadaşım bunların ton sınırlaması var nerde oturuyorsun bilmiyorum fakat izmirde A4 Car Care diye bir yer var burda trafikten geçme garantili 3M malzeme ( ama orjinal 3M çakma değil ) film uyguluyorlar camlara fiyatı 350 TL gibi bişi olması lazım 5 cam için bende yaptırmayı düşünüyorum gayet yeterli koyulukta ve şık gözüküyor ayrıca canları kırılmaya karşı falanda koruyormuş bir araştır istersen

Ya ben bugün film çektirdim yan ve arka camlar 3 numara filmli ön camda film yok muayeneside bitmiş babm sordu bu böle muayeneden geççekmi die tek sıkıntımız o var suan inşallah geçer.

bildiğim kadarı ile hafif kusura girer ve muayeneden geçer...

Hocam araç camınızda film varsa aracınız muayeneden yine da hafif kusurlu olarak geçer. Ama bu size trafik ekipleri tarafından ceza yemeyeceğiniz anlamına gelmez. Yanı Muayeneden hafif kusurlu olarak geçer ama trafikci amcalar yakalarsalar cezadan kurtuluş yoktur.

Araç muayenesi için araç muayene randevunuzu alıp istasyona gittiniz ama cama yeni takdırdığınız filimler aklınızı kurcalıyor. Periyodik muayenelerde cam filmi, “Camlar: sonradan boyanmış/sonradan film yapıştırılmış/folyoların montaj izni yok” kusur teksti ile “hafif kusur” olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, hafif kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmemektedir. Bununla birlikte aracın muayeneden hafif kusur ile geçmiş olması, trafik birimleri tarafından ceza yazılması, filmin söktürülmesinin istenmesi gibi durumları ortadan kaldıran bir unsur değildir.
    Alıntı MüktesebaT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aacımın arka camına ve arka yan camlarına koyu film çektirdim.Ön yan camlar ise içini gösterecek şekilde film çekildi.Araç muayenesinde filmlere bir şey diyiyorlar mı?
    Konu mr_rain tarafından (04-12-2012 Saat 21:42 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)