Etiketli Kullanıcı Listesi

4. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 76 ile 100 ve 148
    ANNE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı TuningMert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ANNE ;

Gördüğüm kadarıyla tutumunuz çok otoriter. Yani herşeyi kuralına göre yaparım ulen ! tarzında otomobil kullanma şeklini benimsemişsiniz. Güzel birşey bu... Bu yüzden vitesi 1 3 5 olayını bence unutun. Bende söylememiş olayım onu

Videoyu o kadar abartmamak gerek. Ayrıca uzman tvye anlaşmalı olunmadığı sürece video ekleyemezsiniz. Şimdi bir çekim yaptım. Aracı kaldırmak ile ilgili. Onu inceliyorum. Ne kadar anaşılır orasını bilemem. Önceden çektiğim videolardanda yardım alarak hoş şeyler yapmayı düşünüyorum. Ayrıca bu sitede beni bilen bilir. 1-2 sene önceleri buraya atılan videolarıda bilen bilir. Mesela örnek vermek gerekirse şunu gösterebilrim. Bazı apaçi kardeşlerin hoşuna gitmemişti video o yüzden kaldırdım ama yorumlarda size yardımcı olacaktır biraz. Videoyla uğraşıyorum şu anda... Sizede saygılar...

http://forum.shiftdelete.net/otomobi...i-denedik.html
    Yok, yok. Adı üstünde acemi biriyim. Bana ne öğretilse o şekilde bilirim. Bildiğim şeyi biriside farklı anlatırsa mecburen sebebini soruyorum. Çünkü; konu hakkında bilgim olmadığından ...

Yoksa, araçta herşeyi kuralı uygun kullanan birisi değilim. Öğrenmek amaçlı soruyorum.

Yorumuna link eklemişsin. Orada birçok kişi videonu çok beğenmişler. Gerçekten beni de heyecanlandırdınız. Merakla bekliyorum. Bu çalışmanızdan dolayı size tekrar çok ama çok teşekkür ederim.

Ayrıca; önceki videonuda eklebilir misiniz?

Sağ olun.

Sağlıcakla kalın.

---------- saat 22:40 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:39 eklenmişti ----------

Alıntı Blackout Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gaz vererek elbette. Söylemek istediğim şey ayağınızı debriyaj'dan ne zaman kaldırıp ne zaman gaza basacağınızla alakalı. Düz bir yol bunu denemek için daha kolaydır. Debriyaj'dan tamamen kaldırmadan, araç viteste iken gaza basmasanız da hareket edersiniz demek istiyorum. Araç tam bu noktada iken bir de hafifçe gaz verirseniz tadından yenmez.
    Anladım. Bazı yerlerde yokuş aşağı veya yokuş yukarı aracı kaldırırken farklı yöntemler anlatmaya çalışırlar, bu sebeple sordum.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Memnun oldum.

Sağ olun.

TuningMert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blackout, söylediğiniz şekil genelde baskı balata kaçırdığından şüphelenilen otomobillerin kaçırıp kaçırmadığını anlamak için kullanılır. Bence bu yeni öğrenen birisi için tehlikeli birşey. Araç stop ederse yataklar, keçeler vuruntudan yıpranabilir... O noktayı bulmak için gaz vererek kaldırmak daha mantıklı bence ANNE için. Zaten bulmuştur bence çoktan. Ayrıca o şekilde kavrama anlamaya çalışan görmedim hayatımda.

El Padrino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kalkarken ayağın debriyajda sonuna kadar basılı durumdayken, sağ ayağınla çok yavaş bir şekilde gaza dokunurken, sol ayağınıda sanki sağ ayağının zıt yönünde hareket edermişçesine aynı yavaşlıkta kaldır debriyajdan.

Yani gaza ne kadar yük uygularsan debriyajdanda aynı oranda yükü geri çekiceksin.Bu aklında bulunsun.Ayrıca çok yavaş bir şekilde kalkmaya çalışma.Sanki 40 yıllık şöförmüş gibi bir anda gaza basarken ayağını aynı şiddetle debriyajdan geri çek, araba ilk hareketini aldıktan sonra debriyajdan yavaşça çekebilirsin ayağını.

Kalkarken araba fırlıcak diye falan korkma.Hızlı kalkmayı dene.Yavaşça kalkmaya çalışırsan stop ettirirsin hep arabayı.

İşte El Padrino tam üzerine bastın ayağını kaldır. Aynı şeyi videoda ben anlattım. Yükleniyor şu anda Yavaş yavaş bu iş olmaz zaten gitmez trafikte gözünün yaşına bakmazlar. Bir an önce pratik kazanması lazım. Ondan sonra eğlencenin farkında kendiside varacaktır.

crx
    crx isimli üye şu an offline konumdadır

zamanla alışırsın ama yukarda katılmadığım bir yer var arabayı stop ettrmek, fırlatmaktan iyidir riske gerek yok özellikle araba senin değilse

Blackout - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blackout, söylediğiniz şekil genelde baskı balata kaçırdığından şüphelenilen otomobillerin kaçırıp kaçırmadığını anlamak için kullanılır. Bence bu yeni öğrenen birisi için tehlikeli birşey. Araç stop ederse yataklar, keçeler vuruntudan yıpranabilir... O noktayı bulmak için gaz vererek kaldırmak daha mantıklı bence ANNE için. Zaten bulmuştur bence çoktan. Ayrıca o şekilde kavrama anlamaya çalışan görmedim hayatımda.
    Ayak sürekli debriyaj üstündeyken baskı balata uçmayacak mı peki. Acemilerin ne hızla harcadığını da düşünmek gerek. Açıkçası baştan batırdım sonradan toparlamaya çalışıyorum ama olmuyor.

Bu arada hocam sizin şu type-r'nin son durumu nedir? Bir resim video falan paylaşsanız. Şu haliyle olmaz ama satmaya yakın chip işine girince rakip oluruz sanırım.

O uyarıyı yapacağız yavaş yavaş hocam herşey. Ayak debriyajda tutulmaz gerek olmadıkça onuda videoda yazdım ama yer yetmedi sildim. İkinci videoya inşallah. Sizde ne var hocam işe çok hızlı girdiniz. Type-R'ın son durumu şu anda yeni kasa Type-R sahibiyim herhangi bir yükleme yok araçta sadece CAI var o kadar. O konuda eski 2004 model Type-Rım vardı ve onda ufaktan yükleme vardı. Çip vb. 240 HP idi o araç. Dyno verilerini aktarmıştım foruma bi ara

O uyarıyı yapacağız yavaş yavaş hocam herşey. Ayak debriyajda tutulmaz gerek olmadıkça onuda videoda yazdım ama yer yetmedi sildim. İkinci videoya inşallah. Sizde ne var hocam işe çok hızlı girdiniz. Type-R'ın son durumu şu anda yeni kasa Type-R sahibiyim herhangi bir yükleme yok araçta sadece CAI var o kadar. O konuda eski 2004 model Type-Rım vardı ve onda ufaktan yükleme vardı. Çip vb. 240 HP idi o araç. Dyno verilerini aktarmıştım foruma bi ara
    240 iyiymiş. Bende Mb c220 var 2008 model. Benim aracımda da herhangi bir yükleme yok ve dahası dizel. Orijinal değerleri 170 hp, 400nm. Satmaya yakın Brabus d3 kit düşünüyorum bir arkadaşımda da var aynı araçtan. Brabus garantili 220 hp oluyor, tork da bir 500'e dayanır herhalde. Eskisiyle değil de yenisiyle rakip oluruz sanırım.

Maşallah Torkta kapışamayız. Şu andaki otomobilimin değerleri 195 NM Tork, 205 HP motor gücü şeklinde. Benzinli araç tabiki torktan anlaşıldığı üzre. Ama üzerindeki Dohc I-VTEC yeter.

Maşallah Torkta kapışamayız. Şu andaki otomobilimin değerleri 195 NM Tork, 205 HP motor gücü şeklinde. Benzinli araç tabiki torktan anlaşıldığı üzre. Ama üzerindeki Dohc I-VTEC yeter.
    Yok zaten Ankara'da değilseniz kapışma şansımız yok.
    Varsa bir video bekliyorum ben sizden.

ANNE hanıma yaptığım 2 adet videoyu yükledim onay bekleniyor. Sizede aracın sesini duyurayım o arada ANNE hanım için olan videolardada 0 200 hızlanmasını falan görebilirsiniz.

http://www.metacafe.com/watch/4245977/deneme2/

ANNE hanıma yaptığım 2 adet videoyu yükledim onay bekleniyor. Sizede aracın sesini duyurayım o arada ANNE hanım için olan videolardada 0 200 hızlanmasını falan görebilirsiniz.

Hay maşallah pek güzelmiş sesi.
    ANNE için yayınlanan video'ları göremedim ben. Link verebilir misiniz?
    -------
    Edit: Pardon, tamam onaylanmasını bekleyelim.

Bu yardımınıza inanın çok memnun oldum. Çok sağ olun.

Ben normal bir araçla sunum yapacağınızı sandım. Ama kısa bir motor sesinin bulunduğu araç ne öyle ya? Ben korkarım, öyle araçlardan Bak aracı yeni öğrenmeye başladım, beni korkutmayacak birşeyler hazırla... Bilki karşında acemi biri var.

Sanki; oto yarışmalarında kullanılan araçlara benzettim. Motoruna bak hele

Valla sizin gibi birini burada yakaladımsa bırakmam, artık.

Videonun onaylanmasını bekliyorum. Heyecanda dorukta
    Konu ANNE tarafından (03-03-2010 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir.

Teşekkürler. Videolar halen onay bekliyor. Bu arada sizi şuraya alayım ben.

Modifiyem.com'un ankarada düzenlediği YASAL MAHALLİ DRAG yarışından bir kesit.
    Sağdaki ben (Kırmızı) soldaki modifiyemden bir üye. Ankaralı kendisi (Siyah).İki araçta yeni Type-R.

http://www.metacafe.com/watch/4246069/deneme_3/

Norrick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Debriyaj'ın bir kavrama noktası vardır dikkat ettiniz mi bilmiyorum o noktaya geldiğinde arabada bi titreme olur.

- Kavrama noktasına geldiğinizde debriyajı sabit tutun.
    - Ayağınızı gaza hafifçe basın.
    - Yavaşça ayağınızı debriyajdan çekin

Yani ters orantılı çalışıcaksınız birine basarken diğerinden çekiceksiniz ayağınızı.

Unutmayın!
    Ayağınızı debriyajdan çekerken ve gaza basarken yavaş olun. Alıştığınız zaman görüceksiniz ki hızlanıyosunuz.

Alıntı ANNE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ne öyle ya? Ben korkarım, öyle araçlardan

Sanki; oto yarışmalarında kullanılan araçlara benzettim. Motoruna bak hele
    Korkmayın korkmayın ondan zarar gelmezz..

Sağdaki ben (Kırmızı) soldaki modifiyemden bir üye. Ankaralı kendisi (Siyah).İki araçta yeni Type-R.

Yürü be Mert hocam ellerine sağlık... Demek yarışcıymışsınız. Bunu baştan söylesenize .... Harikasın ;)

Sizin gibi bir usta ile karşılaşmak benim için ayrı bir mutluluk ...

Güzel pilotaj. Modifiyem.com'a üyeyim ancak modifiye ile pek alakam olmadığından aktif de değilim haliyle. Nick tanıdık gelmişti, ordanmış demek ki.

Yürü be Mert hocam ellerine sağlık... Demek yarışcıymışsınız. Bunu baştan söylesenize .... Harikasın ;)

Sizin gibi bir usta ile karşılaşmak benim için ayrı bir mutluluk ...
    Ahahah çok teşekkür ederimde sadece sokak yarışçısıyım işte sağda sola kendi imkanlarımızla düzenlenen organizasyonlara giriyorum anca...Pilotluk durumu falan yok sakin olun.

@Blackout

Tanıdık gelmesinin örnektede görüldüğü üzre birçok sebebi var sanırım...

@Blackout

Tanıdık gelmesinin örnektede görüldüğü üzre birçok sebebi var sanırım...
    Yok o kadar etkilenecek bir şey yok video'da... (daha iyileri varsa görelim) 'TuningMert' akılda kalıcı bir nick. Ondan olmalı.

Korkmayın korkmayın ondan zarar gelmezz..:devil2
    Araban çok güzel. Rabbim kazadan ve kötü gözlerden korusun.

Sana tekrar itiraf edeyim, bu tür araçlardan korkuyorum. Kullanamam.

Benim için araç küçük olmalı. Onları çok seviyorum. Benide korkutmuyorlar.

Mesela; bu aracı çok seviyorum. ( tabi alacak kadar param yok, inşallah bir zaman, bunu alacak param olur. )

1.

Not: ( TTNet'in kampanyasına katıldım. Dua edin, bana çıksın. Mini Cooper..

2.

3.

İşte ben bunları seviyorum.

Videoyu kast etmemiştim zaten. Tamam C220niz olabilir ama uzunda üzerim hocam yapmayın lütfen. Kalkışta iddiam yok 400NM Torkdan bahsediliyor. Çok ciddi rakam.

spybot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ferrarinin kardeşi honda.

Videoyu kast etmemiştim zaten. Tamam C220niz olabilir ama uzunda üzerim hocam yapmayın lütfen. Kalkışta iddiam yok 400NM Torkdan bahsediliyor. Çok ciddi rakam.
    Ne diye kapıştırdınız hocam arabaları? Benim araç sizinkini tokatlar gibi bir iddiam yok ki. Ayrıca ben farklı düşünüyorum. Sprintbooster +çip olmadıkça kaşkışta da geçemem sizinkini.(1500kg aracım ve 0-100'ü 8.4sn. yüklesem bile en iyi ihtimalle 7'lere iner.) Yokuş yukarı kalkıyorsak o başka tabii.
    Ancak çiple birlikte uzunda bakmak lazım bir.

Araban çok güzel. Rabbim kazadan ve kötü gözlerden korusun.

Sana tekrar itiraf edeyim, bu tür araçlardan korkuyorum. Kullanamam.

Benim için araç küçük olmalı. Onları çok seviyorum. Benide korkutmuyorlar.

Mesela; bu aracı çok seviyorum. ( tabi alacak kadar param yok, inşallah bir zaman, bunu alacak param olur. )

İşte ben bunları seviyorum.
    Çok çok çok teşekkürler. Daha iyileride sizlerin olsun inşallah. Type-R Kullanan bayan hayatımda görmedim desem haksız olmam çünki yok. Resimleri verdiğiniz araçlar içersinde en cazibi yeni KA. Palioyu amaaannn diyeyim sakın Honda Jazz olmazmı ki ?

spybot seni severim zaten işe budur oğlum !

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)