Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 22 ve 22
Like Tree3Beğeni
  • 1 Post By tatar59
  • 1 Post By muratflash
  • 1 Post By Daywalkerr

Tamindir.com ve istem dışı yüklenen uygulamalar

Nefret Ettiğiniz Siteler forumunda Tamindir.com ve istem dışı yüklenen uygulamalar konusunu incelemektesiniz.

arkadaşla tamindir .com adlı site çoğu kişinin kullandığı bir indirme sitesi ama site yüklediğin programlarla birlikte saçma saçma programlar kuruyo ve bu da bilgisa yarı ağırlaştırıyo dün indir diğim bir ...

Red face Tamindir.com ve istem dışı yüklenen uygulamalar

arkadaşla tamindir .com adlı site çoğu kişinin kullandığı bir indirme sitesi ama site yüklediğin programlarla birlikte saçma saçma programlar kuruyo ve bu da bilgisa yarı ağırlaştırıyo dün indir diğim bir dosyanın yanın da 6 tane program kurmuş bilgisayara

tatar59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kurma bakmadan herşeye ileri dersen ne kurduğunu naptığını göremezsin. Bi aralar soruyodu sadece programı mı indiriceksin yoksa downloader indiriyim mi diye artık soruyomu bilmiyorum kullanmıyorum o siteyi onun yerine gezginleri kullanıyorum tavsiye ederim
    li10sKing bunu beğendi.

gezginler iyi bir site ne azın da tam indir kadar deyil ama evet demeyle alaksı yok otamatik kuruluyor

Sansar667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim bildiğim mutlaka setupunda soruyor şunu kuralım mı hazır gelmişken bunu da kuralım diye.

DİAZEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Otomatik kurmuyor arkadaşım. Görmeden, okumadan her şeye "next next yap kurulur" şeklinde baktığımız için programlara böyle olaylar gelir karşımıza

haklısın benim bildiğimde sorması lazım ama dün onun yüzün den format attım
    bilgisayara abi

Bazı sponsorlu yazılımlar sokuşturuyorlardır araya ama her yazılıma yapmıyorlardır. Tam indir filan iyi benim en nefret ettiğim cnet download.com Dünyaca ünlü bi site ama gel gelelim download butonuna tıkladığın an sisteme abanıyor.. Hatta bi ara Chrome tarayıcısı o siteden indirme yaptığımda Chrome bağlantıyı kesiyordu.. Bu siteden indirme yapmanızı tavsiye etmiyorum.
    friendly bunu beğendi.

friendly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tamindir sitesi sunduğu programları kendi exesi ile oluşturup sunuyor, dolayısı ile abuk subuk programlar otomatik yükleniyor. Ben kesinlikle daha kullanmıyorum orayı.

cnet download.com sitesi de aynı şekilde..

Shit Happens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bir şey indirirken dikkatli olmak lazım ne indiriyorum ben sorusunu cevaplaman lazım güvenmediğin firmanın programını indirmemek lazım yüklerken checkboxlara dikkat etmek lazım yanlışlıkla bir şeyi kabul ederseniz ek programlarda yüklenebiliyor güvenmediğin siteden bir şey indirme hangi antivirüs bilmiyorum ama birisi tamindir.com'u tehlikeli site olarak görüyordu

Alıntı darkangel1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşla tamindir .com adlı site çoğu kişinin kullandığı bir indirme sitesi ama site yüklediğin programlarla birlikte saçma saçma programlar kuruyo ve bu da bilgisa yarı ağırlaştırıyo dün indir diğim bir dosyanın yanın da 6 tane program kurmuş bilgisayara

Beyler hata sizdedir.Programların normal setup dosyasında yandex veya benzeri toolbarlar vardır kurarken dikkat ederseniz NORMAL KURULUM ve ÖZEL KURULUM vardır.Siz ÖZEL KURULUMU seçtiğinizde O REKLAM VE TOOLBARLAR...VB şeylerin kutuçuğu vardır onu kaldırın kuruluma devam edin.

Şuan bu yorumu okuyan kişiler artık hatalarını düzelttiğinde onlarda bu siteye alanında Türkiye'nin en iyi sitesi diyecek.

UNUTMAYIN KURULUM YAPARKEN HER ZAMAN ÖZEL VEYA MANUEL KURULUM SEKMESİNİ SEÇECEKSİNİZ O ZAMAN PROGRAMLA BERABER NE KURULMASI VEYA KURULMAMASI GEREKTİĞİNİ SİZ BELİRLERSİNİZ.
    T800 bunu beğendi.

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hakikaten Tamindir alanında 1 numara, hata bizde arkadaşlar bu tamindir veya bi başkası olsun kurulum sırasında dikkat etmek gerekir.

Bu arada Tamindir ufak yazılımlar için indirdiğimizde sunduğu kendi paketini bende hiç sevmiyorum başa bela bi durum.

MasterFather - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Daywalkerr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler hata sizdedir.Programların normal setup dosyasında yandex veya benzeri toolbarlar vardır kurarken dikkat ederseniz NORMAL KURULUM ve ÖZEL KURULUM vardır.Siz ÖZEL KURULUMU seçtiğinizde O REKLAM VE TOOLBARLAR...VB şeylerin kutuçuğu vardır onu kaldırın kuruluma devam edin.
    zaten ücretsiz sunulan programların çoğu.en az 2 tane toolbar yüklemek istiyor.bir de tam indir toolbarla mı uğraşacağız.çoğuda ana sayfayı değiştiriyor.bilgisayar 1 program yüklemek için. 5 tane toolbar lamı uğraşacam.kusura bakma kullanıcılarda suç yok.bundan rant sağlamaya çalışan işgüzarlarda.1 eyvallah 2 eyvallah.5 tanesiylede uğraşamam.

programları kendi sitesinden indirin tamindire ne gerek var?

MasterFather - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

http://www.filehippo.com kullanın.reklamda yok.toolbar da yok.

Alıntı masterbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten ücretsiz sunulan programların çoğu.en az 2 tane toolbar yüklemek istiyor.bir de tam indir toolbarla mı uğraşacağız.çoğuda ana sayfayı değiştiriyor.bilgisayar 1 program yüklemek için. 5 tane toolbar lamı uğraşacam.kusura bakma kullanıcılarda suç yok.bundan rant sağlamaya çalışan işgüzarlarda.1 eyvallah 2 eyvallah.5 tanesiylede uğraşamam.

Hocam gerçekten yazdıklarımı okudun mu? Basit bir şekilde tekrar ifade etmeye çalışacağım.

Benim indirdiğim ücretsiz veya sınırlı kullanım olan programların setuplarında zaten bu toolbar veya reklamlar mevcut bunu benim bildiğim TAMİNDİR yapmıyor en azından benim kullandıklarım öyle.

İster ücretli ister ücretsiz programlarda çoğunda bu var .Ama kullanıcı özel ve manual kurulum yaparsa o eklentiler ,ana sayfa değişmeleri,toolbar felan hiçbir şeyi kurmadan direk programın kendisini kurarsın.

Kurarken sana sorar nasıl kurulsun sen direk nexte basarsan bunlardan kurtulamazsın.O programı istediğin yerden indir fark etmez çoğu program böyle.Sana kurulum seçeneğini sormasa bile onaylama kutusundan önce veya sonra bazı kutucuklar muhakkak çıkar sen onların tık ını kaldıracaksın.

Böyle yaparsan bırak 3ü 1 tane bile isteğin olmadan bir eklenti kurulmaz.(Virüslü program değilse)

Varsa dediğiniz bir program söyleyin bi deniyelim kurulumunu
    Konu Daywalkerr tarafından (08-01-2014 Saat 16:10 ) değiştirilmiştir.

Tamindir'de 2 seçeneğiniz var.
    1. Kurulum yardımcısı
    2. Doğrudan program kurulum dosyası

Otomatik olarak size Kurulum Yardımcısını verir. Bunu iptal edip alternatif linklerden Doğrudan kurulum dosyasını indirin.

Ve kurarken de ileri demeden önce neleri seçtiğinize dikkat edin.

sebastiantr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçen bir PC den böyle abuk sabuk programları kaldırıyorum.
    ebonia gibi garip isimli bir program vardı.
    Denetim masasından uninstal yapıyorum, ekranda çıkan pencerede "abi sen bunu beğenmedin, gel biz sana şunları şunları kuralım" diye tikler var
    Öyle ayarlıyorlarki program 1 programı uninstall edeyim derken 3 program kurduracak kıvama getirmişler artık olayı.

biraz dikkatli olursanız , kuracağı programları soruyor zaten siz onayladıktan sonra kuruyor

constantinerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Anlamadığım niye programları kendi sitesinden indirmiyorsunuz? Bana bir program lazım olduğunda hiç uğraşmam böyle aracı siteler ile girerim kendi sitesine indiririm, üstelik kendi sitesinden indirdiğiniz programın her zaman en son sürümüne sahip olursunuz.

Jomolocco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kurulum yaparken manuel tercih kullanmalisin. Aksi taktirde sacma sapan eklentiler kuruluyor.

para istiyo

Hah işte bu yüzden Windows'u bırakasım geliyor.

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)