Etiketli Kullanıcı Listesi

1. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 163
Like Tree29Beğeni

Konu: Kablolu İnterneti Telefona Paylaştırma (Resimli Anlatım)

Standart Kablolu İnterneti Telefona Paylaştırma (Resimli Anlatım)

Wi-fi çipine sahip bir laptop sahibisiniz. Sisteminizde Win-7 yüklü. Bir de akıllı telefon aldınız. Akıllı telefonunuzun bütün nimetlerinden faydalanmak istiyorsunuz. Ama o da ne? Kablosuz modeminiz yok. Peder de "yeter olum, bir o eksik kalsın, her istediğini aldık işte daha ne..." diyor. Üzülmek yok, çözüm var:

1- Sağ alt köşedeki simgelerden ağınızla olan simgeye tıklayıp, açılan pencereden "Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni Aç"a tıklıyorsunuz.

2- Açılan pencereden "Yeni Bağlantı veya Ağ Kurun"a tıklıyorsunuz. (Tıkla tıkla çekinme)

3- "Bağlantı veya Ağ Kur" penceresi açıldı. Şimdi altlarda "Kablosuz geçici (bilgisayarlar arası) ağ kur" u seçip alttaki ileri butonuna tıkırdatın bakalım ne olacak.

4- Hah şimdi karşınıza alttaki pencere çıkıyor. İster okuyun ister ileriye basıp geçin.

5- Açılan pencerede kutular var, onları dolduruyoruz. Geçici ağımıza bir isim veriyoruz. Türkçe karakter kullanmayın. "Güvenlik Türü" seçeneğini "WEP" olarak seçiyoruz. Diğer seçeneği işaretlediğimde benim telefon bağlantı kuramadı. Belki tesadüfi bir problemdir ama siz yine de "WEP" yapın. "Güvenlik Anahtarı" bölümüne de bir şifre yazın. İster basit ister zor bir şifre yazın, fakat başkalarının da bu ağa bağlanabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Buradaki işimiz bitti. İleri deyip devam ediyoruz.

6- Geldik civcivin cik dediği bölüme. Ağ kullanıma hazır fakat yapmanız gereken son bir işlem kaldı. Ağı internet bağlantısı paylaşımına açmak. Alttaki şovalye kalkanı sembolünün yanındaki" İnternet Bağlantısı Paylaşımını Aç" a tıklıyoruz. Daha sonra açılan pencereyi kapatıp, telefonumuzdan kablosuz ayarlarına girerek ağı bulup bağlanıyoruz.

İşlem tamamdır. Yalnız adı üstünde "Geçici Ağ Bağlantısı" Onun için bilgisayarınızı her açıp kapadığınızda yeniden ağ kurmanız gerekiyor.

Anlatım tamamen bana aittir. Bu sıcakta, can sıkıntısından, belki bir faydam olur diye ve yapacak daha iyi bir işim olmadığı için uğraştım. Yani teşekkür falan etmeseniz de olur. Emeğe saygı falan martavalları okumuyacağım. İşinize yarasın, bir de üşenmezseniz "Allah Razı Olsun" deyin içinizden yeterli

babazula06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Allah Razı Olsun Kardeş.. ellerin dert görmesin..

Bu ağı kaydet der isen ağ kaydolur ve silinmez
    Uğraşma her seferinde
    CiiixXx ve dirent bunu beğendiler.

Allah Razı Olsun.

lordarcual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürler.

Alıntı JohnDemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ağı kaydet der isen ağ kaydolur ve silinmez
    Uğraşma her seferinde
    Doğru ya o gözümden kaçmış. Allah razı olsun

__kadıköyRAP__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Böyle birşey vardıysa biz niye connectify ile uğraşıyoruz :S

Sağol hocam.

Alıntı __kadıköyRAP__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle birşey vardıysa biz niye connectify ile uğraşıyoruz :S

Sağol hocam.
    Ben 1 haftadır bu iş için araştırma yapıyorum. Netteki bilgiler biraz karışık. Kimi köprüleme yapıyor kimi değişik değişik hareketler. Sonunda bağlantımı yaptım. Dedim en basit haliyle anlatayım, faydalansın millet. O dediğin programla bir türli bağlantı yapamadım. Azimli sıçan duvarı deler meselesi
    __kadıköyRAP__ bunu beğendi.

ryodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sağol hocam bu kadar basit miydi ya

tolga.ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kısaca wifi-hotstop diyebiliriz.Ayrıca bu zamana kadar konunun açılmaması böyle bi yerde enteresan

Bilgisayardan 3G ile internete baglandıgımız zamanda olur heralde

İyi bilgi kablosuz modemin olmadığı yerde çok işe yarar.. Teşekkürler.

Ayrıca bu sayfayı Google bookmarks yer imlerimizede ekleyelim dimi..

engerex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Kurşun Kalem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1 haftadır bu iş için araştırma yapıyorum. Netteki bilgiler biraz karışık. Kimi köprüleme yapıyor kimi değişik değişik hareketler. Sonunda bağlantımı yaptım. Dedim en basit haliyle anlatayım, faydalansın millet. O dediğin programla bir türli bağlantı yapamadım. Azimli sıçan duvarı deler meselesi
    Connectify ile bazen bende de problem çıkıyor. Listede hiç ağ adaptörü görünmemesi gibi. Ama PC yi kapatıp açınca düzeliyor.

Hacabi ben de son aşama sendeki gibi çıkmıyor. Böyle çıkıyor ve telefon da ağı görmüyor.

oslun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

başlat menüsünü açın, arama kısmına hizmetler yazıp açın (bileşen hizmetlerini değil, hizmetleri açmalısınız). Internet bağlantısı paylaşımını etkinleştirin sonra ağı yeniden kurun.

2. bir alternatif olarak ağ ve paylaşım merkezine girin, bağdaştırıcı ayarlarını değiştir'i tıklayın, ağınızı sağ tıklayıp özellikler sekmesine gelin, paylaşım kısmında yer alan diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayar yoluyla internete bağlansın seçeneğini doldurun ve kapatın.

3. alternatif olarak bunlarla uğraşmayın, connectify wifi hotspot programını indirin, doğrudan bağlanın.

çevirmeli ağ kısmından yaptığınızda kalıcı olarak kalır ve bağlanma ihtiyacınızda hızlı şekilde bağlanırsınız.bu ekte benden olsun. bu konu üzerine 1 y önce sorunumu yazmıştım 1 kişi cevap vermemişti tabi sonradan verdiler ama hala çözemedim olayıhttp://forum.shiftdelete.net/android...nu-yardim.html (Android çevirmeli ağ sorunu yardım)
    Konu cipro06 tarafından (15-07-2012 Saat 01:32 ) değiştirilmiştir.

Alıntı trnc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başlat menüsünü açın, arama kısmına hizmetler yazıp açın (bileşen hizmetlerini değil, hizmetleri açmalısınız). Internet bağlantısı paylaşımını etkinleştirin sonra ağı yeniden kurun.

2. bir alternatif olarak ağ ve paylaşım merkezine girin, bağdaştırıcı ayarlarını değiştir'i tıklayın, ağınızı sağ tıklayıp özellikler sekmesine gelin, paylaşım kısmında yer alan diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayar yoluyla internete bağlansın seçeneğini doldurun ve kapatın.

3. alternatif olarak bunlarla uğraşmayın, connectify wifi hotspot programını indirin, doğrudan bağlanın.
    1- Hizmetlerden açık durumda.
    2- O da açık.
    3- Connectifyde bi mallık var hata veriyor çözemedim ama şifresiz bağlantı olarak paylaştığımda paylaşıyor yalnız telefon yine bunu görmüyor.

4- Telefonda bi arıza olabilir

1- Hizmetlerden açık durumda.
    2- O da açık.
    3- Connectifyde bi mallık var hata veriyor çözemedim ama şifresiz bağlantı olarak paylaştığımda paylaşıyor yalnız telefon yine bunu görmüyor.

4- Telefonda bi arıza olabilir
    connectify kurduktan sonra servis hata verir, connectify'ı kaldırın bi reset atın öyle deneyin hallolacaktır

Alıntı trnc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    connectify kurduktan sonra servis hata verir, connectify'ı kaldırın bi reset atın öyle deneyin hallolacaktır
    Kurduktan sonra derken hocam zaten kuruluydu yeni kurmadım ama bence telefon görmüyor. Diğer windowsa geçtim ilk mesajda anlatılanları normal yoldan yaptım bu sefer o "internet bağlantısı paylaşımını aç" çıktı herşey yolunda gitti yani ama yine göremedi telefon.

Neyse buna kafayı takarsam uyuyamam şimdi ben yatıyorum
    oslun bunu beğendi.

çöpe at bilgisayarı

Sorun hangisinde çözeyim hangisindeyse onu atıcam

Sorun hangisinde çözeyim hangisindeyse onu atıcam
    S3'e kıyamazsın o daha senin göz bebeğin
    __kadıköyRAP__ bunu beğendi.

Bu ag kurma olayı internetin olmadığı yerlerde lan üzerinden arkadaş-akrabayla multi oyun kapismak için çok iyi köyde az red alert2 midtown madness yapmamış değiliz bu yolla

10 numara paylşım olmuş

bi zamanlar çok aramıştım sağolasın

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 konuk)