Etiketli Kullanıcı Listesi

2. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 26 ile 50 ve 162
Like Tree28Beğeni

Kablolu İnterneti Telefona Paylaştırma (Resimli Anlatım)

Nasıl Yapılır? forumunda Kablolu İnterneti Telefona Paylaştırma (Resimli Anlatım) konusunu incelemektesiniz.

klavyene sağlık hocam ...

DeepLune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

klavyene sağlık hocam

Alıntı JohnDemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ağı kaydet der isen ağ kaydolur ve silinmez
    Uğraşma her seferinde
    ağı kaydet dediğin zaman ağ kaydoluyor ama her zaman internet bağlantısı paylaşılmayabiliyor. yaklaşık 2 yıldır bu yollsa evdeki diğer laptobu da internete bağlıyorum. ordan biliyorum. başka bir yolda kablolu bağlantı ile kablosuz bağlantıyı seçim bağlantıları köprülemek. ( bağdaştırıcı ayarlarını değiştirden girip yapabilirsiniz) sonra kablolu bağlantının özelliklerine girip internet paylaşımını açabilirsiniz.

sansr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar bu olayı Xp de nasıl yapıldığını anlatabilir misiniz.?

IThelp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı sansr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu olayı Xp de nasıl yapıldığını anlatabilir misiniz.?

Önce ana bilgisayara 802.11b kablosuz kartını takmanız ve bilgisayardan bilgisayara (geçici) kablosuz bağlantısı olarak yapılandırmanız gerekir. Bilgisayarınıza bir 802.11b bağdaştırıcısı takmanızdan sonra, Windows XP kartı otomatik olarak algılar, sürücüleri yükler ve bildirim alanında bir simge görüntüler. Bilgisayar kapsama alanında başka kablosuz ağlar bulunan bir ortamdaysa, Windows kullanılabilen ağların listesini otomatik olarak görüntüleyecektir. Ancak, kapsama alanında hiç kablosuz ağ yoksa, kablosuz bağlantı simgesinde kırmızı bir "X" görüntülenebilir ve Kablosuz Ağları Görüntüle penceresi otomatik olarak açılmayabilir. Bu pencereyi açmak için kablosuz ağın simgesini tıklatın.
    Kullanılabilir ağlar listesinde kullanılabilen ağlar görüntülendiyse şimdilik bunlardan birini seçmeyin. Bilgisayarınız daha önce bir tercih edilen erişim noktasına bağlanmışsa, tüm tercih edilen erişim noktalarını kaldırın. Bu, yalnızca yapılandırmaya çalıştığınız geçici ağa bağlantı kurulduğundan emin olmayı sağlar.
    Pencerenin en üstündeki Gelişmiş sekmesini tıklatın. Sadece bilgisayardan bilgisayara ağlar'ı seçin ve Tercih edilmeyen ağlara otomatik olarak bağlan kutusu seçiliyse seçimi temizleyin. Tercih edilen ağları kaldırmaya ek olarak bu ayar geçici ağa bağlandığınızdan emin olmayı sağlar.
    Kablosuz Ağlar sekmesini yeniden tıklatın. Tercih Edilen Ağlar altında, Ekle'yi tıklatın.Kablosuz Ağ Özellikleri iletişim kutusunda bir Ağ adı (SSID) belirtin. İstediğiniz herhangi bir adı kullanın, ancak tüm bilgisayarları bunu kullanarak yapılandırdığınızdan emin olun. Ağ adının bilgisayardan bilgisayara ağ olarak ayarlanmış olduğuna ve yalnızca geçici ağlara bağlantı kurulacağı belirtildiği için bunun değiştirilemediğine dikkat edin.
    Ağ adını (SSID) yapılandırdıktan sonra, Kablosuz Ağ Özellikleri iletişim kutusunda yeni geçici ağ bilgisayardan bilgisayara bir ağ olduğunu belirtmek için bir PC kartı simgesiyle görüntülenir.

İstemci bilgisayarı yapılandırma

İkinci bilgisayara bir 802.11b Silver PC Kartı taktıktan sonra, Kablosuz Ağlar sekmesinde kapsama alanı içindeki kablosuz erişim noktaları ve geçici kablosuz ağlar görüntülenir.
    Yeni geçici ağ listelenmiş olmalıdır. Ağ adını vurgulayın ve sonra Yapılandır'ı tıklatın. Şu anda WEB yapılandırılmayacağından Tamam'ı tıklatın.

Bağlantıyı paylaşma

Internet bağlantısını paylaşmak için şu adımları izleyin:

• Başlat'ı tıklatın, Denetim Masası'nı tıklatın, Klasik görünüme geç'i tıklatın ve sonra Ağ Bağlantıları'nı tıklatın.
    • Paylaşılacak ağı tıklatın ve sonra Ağ Görevleri altında, Bu bağlantının ayarlarını değiştir'i tıklatın.
    • Gelişmiş sekmesini tıklatın ve Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın Internet bağlantısı yoluyla bağlansın onay kutusunu seçin.
    • Üçüncü taraf ürünü bir güvenlik duvarı kullanmıyorsanız ve henüz Internet Bağlantısı Güvenlik Duvarı'nı ayarlamadıysanız bu özelliği etkinleştirmek içinInternet Bağlantısı Güvenlik Duvarı (ICF) onay kutusunu seçin.
    • Diğer kullanıcıların bu bağlantıyı denetlemesine veya etkinleştirmesine izin vermek için bu ayarı etkinleştirin.

ICF yapılandırmasını tamamladıktan sonra, ana bilgisayardaki Ağ Bağlantısıpenceresinde özgün kablolu Ethernet bağlantısı görüntülenir ve durumu Paylaşılıyor veEtkin olarak görünür. İstemci bilgisayardaki Ağ Bağlantısı penceresinde, ana bilgisayardaki bağlantı Internet Ağ Geçidi olarak görüntülenir.
    İstemci bilgisayarlar şimdi ana bilgisayardaki DHCP hizmetinden 192.168.0.* adres aralığında özel sınıf, yönlendirilemeyen bir IP adresi almalıdır ve tam Internet bağlantısına sahip olmalıdır.

WEP'yi yapılandırma

Başarıyla bağlantı kurulduysa, Ağ Bağlantıları'na dönün ve geçici ağın güvenliğini sağlamak için WEP ayarlarını yapılandırın.
    Ana bilgisayarda Kablosuz Ağ Özellikleri iletişim kutusunu açın ve Veri şifrelemesi (WEP etkin) onay kutusunu seçin. Anahtar biçimi ve anahtar uzunluğu için kablosuz kart yöneticinizin sağladığı belgelere bakın.
    Donanımınız ve sürücüleriniz tarafından desteklenen mümkün olan en yüksek şifreleme düzeyini (anahtar uzunluğu) kullanın. Bir ASCII ağ anahtarı kullanıyorsanız kolayca tahmin edilemeyen rastgele karakterler ve harfler seçtiğinizden emin olun. Son adım aynı anahtarı ve şifreleme ayarlarını kullanmak ve istemci bilgisayarları yapılandırmaktır.

XP İÇİN
    1-

2-

7-

8-

Konu IThelp tarafından (09-08-2012 Saat 10:18 ) değiştirilmiştir.
    sansr bunu beğendi.

sansr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

IThelp çok teşekkür ederim
    IThelp bunu beğendi.

öğrendiğim çok iyi oldu, teşekkürler.

OnurSorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok yararlı bir içerik daha öğrenmiş oldum tşkler

byali01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

allah razı olsun eline sağlık

Windows İnternet bağlantı paylaşımını (ICS) ayarlayamadı hatası alıyorum?

Alıntı SoLidBurn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Windows İnternet bağlantı paylaşımını (ICS) ayarlayamadı hatası alıyorum?
    Bilgim yok kardeşim, arkadaşlar yardımcı olur umarım.

kpln04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Kurşun Kalem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wi-fi çipine sahip bir laptop sahibisiniz. Sisteminizde Win-7 yüklü. Bir de akıllı telefon aldınız. Akıllı telefonunuzun bütün nimetlerinden faydalanmak istiyorsunuz. Ama o da ne? Kablosuz modeminiz yok. Peder de "yeter olum, bir o eksik kalsın, her istediğini aldık işte daha ne..." diyor. Üzülmek yok, çözüm var:

1- Sağ alt köşedeki simgelerden ağınızla olan simgeye tıklayıp, açılan pencereden "Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni Aç"a tıklıyorsunuz.

2- Açılan pencereden "Yeni Bağlantı veya Ağ Kurun"a tıklıyorsunuz. (Tıkla tıkla çekinme)

3- "Bağlantı veya Ağ Kur" penceresi açıldı. Şimdi altlarda "Kablosuz geçici (bilgisayarlar arası) ağ kur" u seçip alttaki ileri butonuna tıkırdatın bakalım ne olacak.

4- Hah şimdi karşınıza alttaki pencere çıkıyor. İster okuyun ister ileriye basıp geçin.

5- Açılan pencerede kutular var, onları dolduruyoruz. Geçici ağımıza bir isim veriyoruz. Türkçe karakter kullanmayın. "Güvenlik Türü" seçeneğini "WEP" olarak seçiyoruz. Diğer seçeneği işaretlediğimde benim telefon bağlantı kuramadı. Belki tesadüfi bir problemdir ama siz yine de "WEP" yapın. "Güvenlik Anahtarı" bölümüne de bir şifre yazın. İster basit ister zor bir şifre yazın, fakat başkalarının da bu ağa bağlanabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Buradaki işimiz bitti. İleri deyip devam ediyoruz.

6- Geldik civcivin cik dediği bölüme. Ağ kullanıma hazır fakat yapmanız gereken son bir işlem kaldı. Ağı internet bağlantısı paylaşımına açmak. Alttaki şovalye kalkanı sembolünün yanındaki" İnternet Bağlantısı Paylaşımını Aç" a tıklıyoruz. Daha sonra açılan pencereyi kapatıp, telefonumuzdan kablosuz ayarlarına girerek ağı bulup bağlanıyoruz.

İşlem tamamdır. Yalnız adı üstünde "Geçici Ağ Bağlantısı" Onun için bilgisayarınızı her açıp kapadığınızda yeniden ağ kurmanız gerekiyor.

Anlatım tamamen bana aittir. Bu sıcakta, can sıkıntısından, belki bir faydam olur diye ve yapacak daha iyi bir işim olmadığı için uğraştım. Yani teşekkür falan etmeseniz de olur. Emeğe saygı falan martavalları okumuyacağım. İşinize yarasın, bir de üşenmezseniz "Allah Razı Olsun" deyin içinizden yeterli
    aga şimdi bende şöyle bi sorun var ben neti başkasından alıyorum wifi adaptörü kullanıyorum baya uzak bana ve bide şifreli şimdi ne yapmam gerekiyor?

PylsWeb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı xvolkapx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aga şimdi bende şöyle bi sorun var ben neti başkasından alıyorum wifi adaptörü kullanıyorum baya uzak bana ve bide şifreli şimdi ne yapmam gerekiyor?
    aga aynı şeyleri yapman yeter sen internete bağlandığın zaman o interneti bilgisayarın paylaşmaya başlar.
    kpln04 bunu beğendi.

@xvolkapx sen interneti kendi bilgisayarında kullanabiliyorsan, anlatımı uygulaman yeterli, başka bir şey yapmana gerek yok. Bu anlatım, her ne yoldan olursa olsun sana gelen interneti diğer wi-fi çipine sahip cihazlara (laptop, akıllı telefon vs.) paylaştırabilmen içindir.
    kpln04 bunu beğendi.

bunları win7 starter' la da yapabilir miyiz. mesela netbook alsam, yapabilir miyim bu söylenenleri?

7/24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

@Kurşun Kalem güzel bir bilgi teşekkürler.

SDN Okuru

Şimdi bu anlattığınız olayı wirless adaptör alarak masaüstüne uygulayabilirmiyiz yada wireless adaptör satın alıp virtual wifi router programıyla yani sanal ağ oluşturma programıyla kablosuz paylaşım yapabilirmiyim program çalışıo ama wifi istiyo bu eksikliği wireless adaptör ile giderebilirmiyim çalışırmı o zaman kablosuz internet olarak programı çalıştırınca please enabled the wifi adabter yazıo wifi adabtörü aktif etmemi istio kısacası bu programla wireless adaptör alsam kablosuz ağ kurabilirmiyim

Kenpachi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu işlem 5800 da olurmu?

Alıntı Kenpachi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işlem 5800 da olurmu?
    Wi-fi ile internete bağlanabilen bütün cihazlarda olur.

LeoNScooT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

windows baglantı kuruklumu yapılamadı diyo

Kenpachi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Kurşun Kalem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wi-fi ile internete bağlanabilen bütün cihazlarda olur.
    teşekkürler.

Alıntı LeoNScooT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ya bir şeyleri yanlış yaptın ya da bilgisayarında bir problem mevcut.

ewrecca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok güzel detaylı anlatmışsınız elinize sağlık

LeoNScooT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sağolun bağlandımda nedense bir google'i 10dk'da açıyor neden olabilir? YAvaş YAni

Alıntı LeoNScooT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağolun bağlandımda nedense bir google'i 10dk'da açıyor neden olabilir? YAvaş YAni
    Net yavaştır yada telefonunda bir problem olabilir. Olasılıklar çok. Ben tv izleyebiliyorum, radyo dinleyebiliyorum falan, hızımda bir problem yok...

pumperking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı __kadıköyRAP__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle birşey vardıysa biz niye connectify ile uğraşıyoruz :S

Sağol hocam.
    connectfy kablosuz aldıımız ağı da dağıtabiliyor.bunda öyle bişey olmuyor

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)