Youtube Tam Ekran çok geç açılıyor

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
Selamlar Dostlar,
Mesela Youtube'da bir video açıyorum tam ekrana geçerken 3-4 sn geç açıyor. Opera GX kullanıyorum neden böyle sistemim yeterli bence.
İşlemci: İntel i5-7200U
Ekran Kartı: İntel hd graphics 620 // Geforce 940MX
Ram : 12GB 1600mhz civarı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tam Ekrandan çıkarken de böyle bekletiyor.

Icqda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
işlemcinin kullanım miktarına bak eğer %60-70lerdeyse geç açılır nasıl düzelticem diye sorarsanda arka planda işlemcini kullanan programları kapat düşürebildigin kadar kullanımı düşür.Eğer işlemcinde sorun yoksa ekran kartından olabilir ama emin değilim.

HollandaKat1r1

Cezalı
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Selamlar Dostlar,
Mesela Youtube'da bir video açıyorum tam ekrana geçerken 3-4 sn geç açıyor. Opera GX kullanıyorum neden böyle sistemim yeterli bence.

Aynı sorundan muzdaripim.. benim bilgisayar sizin sistemden daha kötü ama işlemci ram %10 da çalışırken bile yapıyor bomboşken yani garip..

Icqda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
1616528954279.png

tarayıcınızın donanım hızlandırmasını kapatıp tekrar denermisiniz rica etsem?

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Selamlar Dostlar,

Hocam bu sorunu bütün Chromium tabanlı tarayıcılarda bende yaşıyorum. Bu sorun sadece Chromium tabanlı olan tarayıcılar da var şuan da. Test için Mozilla indirip kurdum aynı videoları bir de bunda açıp denedim anında tam ekrana geçiş yapıyor sizin dediğiniz gibi 3-4 saniye bekletme sorunu yok kesinlikle. Bu tamamen tarayıcı kaynaklı bir sıkıntı. İsterseniz mozilla indirip deneyin ne demek istediğimi anlarsınız.

Aynı sorun bendede var :(

Yazdığım cevap sizin için de geçerli.

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
Hocam bu sorunu bütün Chromium tabanlı tarayıcılarda bende yaşıyorum. Bu sorun sadece Chromium tabanlı olan tarayıcılar da var şuan da. Test için Mozilla indirip kurdum aynı videoları bir de bunda açıp denedim anında tam ekrana geçiş yapıyor sizin dediğiniz gibi 3-4 saniye bekletme sorunu yok kesinlikle. Bu tamamen tarayıcı kaynaklı bir sıkıntı. İsterseniz mozilla indirip deneyin ne demek istediğimi anlarsınız.

Yazdığım cevap sizin için de geçerli.
teşekkürler, indiriyorum.

Vay be cidden anında geçiş yapıyor Firefox'da teşekkürler tekrardan

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
teşekkürler, indiriyorum.

Vay be cidden anında geçiş yapıyor Firefox'da teşekkürler tekrardan

Rica ederim hocam devlet sırrı değil konuyu görünce hemen yazmak istedim bende. Aynı durumu bende yaşıyorum çünkü. Chrome, Opera, Edge alayında bu sorun var. Mozilla kurayım dedim onda yapmadı mozillanın bir de nightly tarayıcısı var onu da kurup denedim ikisinde de sorunsuz anında geçiş yapıyor. Bu sorun neyden kaynaklı bilmiyorum ama bir bakıp araştırmak lazım.

lBeratl

Asistan
Reaksiyon puanı
215
Benim bildiğim firefox açarken geçiş animasyonu koyuyor diye "biliyorum"

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
şimdi baktım firefoxla diğerlerinin tam ekrana geçme süresi hemen hemen aynı sadece Firefox animasyon koyduğu için öyle geliyor.