Yine bir başka sorun..

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,758
Arkadaşlar, forum olarak sizi çok yordum biliyorum ancak hiç daha önce yaşamadığım bir olay ile karşılaştım bugün. Tam önceki konumda yaşanan sorunu çözdüm derken şimdi de başka bir sorun oluştu. Sistemde tarif edilmesi tuhaf bir olay oluşuyor. Sistemi kapatıp fişini çektiğim zaman 10 dakika içinde gelip açarsam sorun olmuyor, güç tuşuna basınca açılıyor. Ancak 30 dakika veya daha uzun bir süre daha fişi çekili kalırsa hiç açılmıyor, PSU'nun şarteli iki kez kapat aç yapınca açılıyor sistem. Sorunun kaynağını bir türlü bulamadım ancak epey canımı sıkmaya başladı. Fişe takılı kaldığı süre boyunca bu oluşmuyor, fişten çıkarıldığı vakitte oluyor ve işin ilginci sistemde tık yok, PSU'nun şartelini 1-2 kez kapat aç yapınca açılıyor PC. Garip farkındayım ancak neden böyle olmuş olabilir? Durup dururken de bu oluyor, sistemi güç tuşu tetiklemiyor. Bazen de hiç açılmıyor, kafasına göre. Mesela şu anda hiç bir şekilde açılmıyor. Ne şarteli kapat aç yaparak ne de farklı prize takarak. Arkadaşlar bilgili arkadaşlar fikrini belirtirse çok memnun olurum, donanımsal bir sorun yok, anakart, ramler, işlemci ya da ekran kartında bir sorun yok. Ama neden olduğunu bulamıyoruz. Özellikle PSU'dan kaynaklı olduğunu söylüyorlar ancak tam emin değilim.
@_Zaur_
@met 35
@Allah'ın Kulu
@Emir Aydın
İlk defa bu kadar ilginç bir sorun ile karşılaşıyorum. Ne yapacağımı da şu anda kestiremiyorum.
Sebebini bulursanız çok ama çok mutlu olacağım, yeni bir sistemde bunların yaşanması çok kötü bir şey. Özellikle hepsinde stress test uyguladım ve en ufak bir sorun yoktu testlerde. Ancak bulamıyoruz sorunun neyden kaynaklı olduğunu. Elimdeki PSU'da yok denemek istesem. Ne önerirsiniz?

Artık çıldırma noktasına geldim, derslerim bulunduğu zaman da bunu yapıyor, aşırı canımı sıktı.

Son düzenleme:

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,205
Başka güç kaynağında denemezsen bilemezsin ama. :(

Önceden böyle sorun oldu mu. En son ne yaptın kasada böyle oldu?

Marka model ne psu?

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,758
Başka güç kaynağında denemezsen bilemezsin ama. :(

Önceden böyle sorun oldu mu. En son ne yaptın kasada böyle oldu?

Marka model ne psu?
Abi normalde hiçbir sorunu yoktu PSU'nun. Hiç ama sorunsuz çalışıyordu. Sharkoon SHP650 V2 model marka abi. Son iki haftada aptal saptal şeyler yapmaya başladı PSU.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende 6 Yıl sistemi temizlemedim PSU Arızalanmıştı.
Sistemi alalı 5-6 ay oldu ama.