yeni sistem ekran gelmiyor

smartz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, yazı uzun olduğu için k.bakmayın yaptıgım çözüm denemelerini ve detayları anlattım çözüm bulmamıza yardımcı olması için,

öncelikle sistemim
b450m s2h ( yeni aldım)
r5 1600 (65w) (2.el)
rx480 nitro 4 gb (150 w ) (2.el ) monitör vga çıkışlı bu sebepten dvi-d to vga pasif dönüştürücü kullandım
8 gb tek slot 3000 mhz ram (yeni aldım) (xpg gammix 10)
ssd 240 gb (yeni aldım)
psu 500 w fsp saga 2 (aktif kullanıyorum problemsiz phenom x4 965 be(125w) ve hd 6850 (125w)çalıştırıyordu yeni sisteme ekledim bu sebepten yeni almadım)

tüm donanımları kasama montajladım bağlatıları bire bir yaptım güç kablolarını doğru taktım açtım pc yi görüntü yok ama tüm sistem çalışıyor. işlemci fanı dönüyor kasa fanları dönüyor ekran kartı fanı dönüyor anakartta ethernet ışığı yanıyor mouse klavye ve kamera ışıklarıda yanıyor. çalıştığında ssd veya cdrom dan dıt sesi de geldi.
görüntü yok monitor turuncu ışıkta duruyor. fakat başta aktif çalışırken birden kasa fan ışıgı gidip geliyor kasa yavaş sessiz çalışmaya başlıyor fakat güç kesmiyor.

ram tek slot oldugundan çıkarttım taktım slot değiştirdim olmadı. ekran kartının gücünü çıkarttım anakarta onboard verdim (pasif dönüştürücü kullanılmadı) (dahili kartı varmış) onboardda da aynı problemi yaptı. ssd soketlerini değiştirdim olmadı. bios pilini çıkarttım 10 dk sonra tekrar taktım olmadı. anakart oc ile 3200 mhz destekliyor acaba biostan oc açamadıgım için ramı kabul etmiyor olabilirmi. ? çözüm önerirmisiniz. Psu ve monitor çalışıyor 2 saat öncesinde çalışırken sistemi değiştirdim

Son düzenleyen moderatör:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
o anakartta, onboard ekran kartı yok. Çok büyük ihtimalle ,e.kartının dvı çıkışı dijital olduğu için vga monitörden,o dönüştürücü ile görüntü almazsın.

smartz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o anakartta, onboard ekran kartı yok. Çok büyük ihtimalle ,e.kartının dvı çıkışı dijital olduğu için vga monitörden,o dönüştürücü ile görüntü almazsın.

Aktif donusturucu mu kullanmam gerekiyor ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Evet. Ama onunda kalitelisini.. Her önüne geleni alma yani. Yorumlara falan bakarsın.

smartz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Yardimin icin cok tesekkur ederim soyledigin gibi durum baska bi monitorde denedim donusturucusuz calisti sistemde problem yok aktif bir donusturucu ile sorun cozulmus olacak