Yardım Yeni eve 1 yıldır altyapı çekemeyen türk telekom için ne yapılması gerekli

Bu konuyu okuyanlar

teknolojin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Manavgat, dikmen bölgesinde toki toplu konutlarında evlerin teslimi yaklaşık 1 yıl oldu ama internet altyapı sorunu tamamlanmıyor, tamamlanmama sebebide saha görevlisi müstakil evlerin giriş kapısından salona kadar fiber, ayrıca elektrik şartel panosunun yanına priz hattı çekilmesini istiyor. Hatta evin dış menholünden, eve kadar olan bölümede fiber hattı tokinin çekmesini istiyor telekom saha görevlileri. Eğer bunlar çekilmesin, bir tanesi bile eksik olsun kimseye internet vermeyeceğim diyor ve interneti hiç bir şekilde binalara çekmiyorlar. Şu anda yapılanlar, yaklaşık 150 hane olan yere saha dolabı koydular normalde site dışında 15-20 ev arası saha dolabı bulunmakta. Saha dolabına sinyal verilmedi, aktif değil, süs olarak duruyor. Site içinde binaların arasında olan telekom kapaklı menhollere kasetli ek koydular ama evlere kablo bağlantısı verilmedi.

Saha görevlisi ise hep farklı söylemekte en son ne zaman tamamlanacak dediğimizde, biz süreci tamamladık başınızın çağresine bakın interneti çekmeyeceğiz toki sitesine dedi. Açık ve net hizmet vermek istemiyorlar.

Cimer'e konu ile ilgili yazı yazıldı, bakanlık yapılsın diye emir verdi ama umursamadılar bile. Manavgat müdürlük ilçe telekoma en az 10 kez konu ile ilgili gidildi belediye izin vermedi kazıya dediler ama ilgisi yoktu zaten fiber yer altında hazırdı 1 hafta sonra saha dolabı koyuldu. Hem belediye bu bölgeye zaten karışmıyor, site içine karışma durumu olmuyor. Site dışında tüm müstakil evlere, her yer müstakil ev olduğundan, hepsinin 2 ay önce fiber altyapısı çekildi. Açık kapıyada ilettik ama nakiliniz 180 gün süresince ücretsiz iptal edebilirsiniz tarzında ilgisiz dönüş yaptılar, altyapıdan alakasız bir cevap.

Twitterdan telekom desteğe iletildi hep hallediceğiz diyip, halledilmedi. Twitterdan yusuf bey'e iletildi, dönüş olmadı. İmza toplayıp onuda verdik, yine çözüm olmadı.
Btk tarafından şikayet oluşturduk çözüme kavuşmadı.

En son telekom nakilimin 180 gün geçtiği için aramıştı, 180 gündür altyapı gelmedi iptal edin diye baskı yaptı sinirlendim, tersledim, sizin saha görevliniz yapmıyorsa benim suçum yok dedim ama duvara söylesem o bile cevap verirdi, sonrasında ikinci kez nakil yapacağız dedi.

Son çözüm olarak Avukatım ile beraber asliye mahkemesine başvuru yapmayı düşünüyorum, verdikleri zararı tanzim edip ve hizmet vermeyi bu denli istemedikleri için çünkü mağduriyet üzerine mağduriyet yaşatıyorlar.

Konuda fikri olan, sürece çözüm olabilecek oln var mı, nasıl bir yol ile çözüme gidilebilir ?

teknolojin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Her şey para meselesi. Her iki taraf da masrafları üstlenmeyecektir büyük olasılıkla.
Bu gün yine telekoma gittim bu kez sorun toki denildi, toki görevlisini aradım, telekom görevlisi konuştu ne zaman site içine fiber kablo çekeceksiniz diye sordu toki görevlisine, yakında yaparız dedi tarih vermedi. İki tarafın sorunundan ortada kalan biziz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Superbox alın daha mantıklı.
Magnet var, superbox kazık