Yeni Casper Via S38 Şarj Sorunu

yunusemre211

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle Selamün Aleyküm Arkadaşlar Ben Dün Sınavdan Casper Via S38 Kazandım Arkadaşlar Şimdiye Dek Kutusundan Çıkan Orijinal Şarj Adaptörü Ve Şarj Kablosu İle Şarj Ettim Bataryası 4300 Mah Olmasına Rağmen Şarjı Biraz Erken Gidiyor Mesela Normal Kullanımda 4 Saat Gidiyor Oyun vb oynadığımda 3-3.5 Saat Gidiyor Casper Servisini Aradığımda Belirli Şarj Etme Sınırını Geçtikten Sonra Performansının Açığa Çıkacağını Söyledi Sizce Öyle Midir Cevaplarınıza İhtiyacım Var İyi Günler

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Öncelikle Selamün Aleyküm Arkadaşlar Ben Dün Sınavdan Casper Via S38 Kazandım Arkadaşlar Şimdiye Dek Kutusundan Çıkan Orijinal Şarj Adaptörü Ve Şarj Kablosu İle Şarj Ettim Bataryası 4300 Mah Olmasına Rağmen Şarjı Biraz Erken Gidiyor Mesela Normal Kullanımda 4 Saat Gidiyor Oyun vb oynadığımda 3-3.5 Saat Gidiyor Casper Servisini Aradığımda Belirli Şarj Etme Sınırını Geçtikten Sonra Performansının Açığa Çıkacağını Söyledi Sizce Öyle Midir Cevaplarınıza İhtiyacım Var İyi Günler
Evet doğru. 1-2 hafta kullanın sonra tam belli olur batarya performans.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Teşekkür ederim umut bey yani bataryası geç boşalmaya başlar değil mi çünkü hiç bir batarya değişimi olmad tabletimde zaten dün aldım
Hayırlı olsun bu arada tebrikler.
Yok zamanla bataryası oturacak tam olarak belli olacak

yunusemre211

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hayırlı olsun bu arada tebrikler.
Yok zamanla bataryası oturacak tam olarak belli olacak
Allah razı olsun teşekkür ederim umarım düzelir servise göndermek istemiyorum herhangi bir arızası yok çünkü ve maddi durumum pek iyi değil canlı derslere bir tek bundan girebiliyorum yine teşekkür ederim İyi günler dilerim bir de Umut Bey tableti yüzde kaç kalına şarj etmem gerek acaba

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Allah razı olsun teşekkür ederim umarım düzelir servise göndermek istemiyorum herhangi bir arızası yok çünkü ve maddi durumum pek iyi değil canlı derslere bir tek bundan girebiliyorum yine teşekkür ederim İyi günler dilerim bir de Umut Bey tableti yüzde kaç kalına şarj etmem gerek acaba
Yüzde yüze kadar. Bu arada bey yazmadan önce mousenizi ismimin üstünde bir bekletin yaşım görünsün.

NuLdERGAMER

Profesör
Reaksiyon puanı
637
Bende s28 var memnunum bir sıkıntı yok.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
@Umut Çelik Etiketlediğiniz için teşekkürler.
@yunusemre211 ben %20-30 arasında takıp tam şarjda çıkarıyorum. Bazı kaynaklarda %20'de takıp %80'de çıkarmanın daha sağlıklı olduğu söyleniyor.
@grbzz 'ün bu konuyla alakalı açtığı bir konu vardı ama bulamadığımdan linkini paylaşamadım.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Süre normal cihazda sorun aramayın. Hem pil kapasitesi büyük değil hem de cihazın donanımı pilin daha çabuk tüketilmesine neden oluyordur. Şarj konusuna gelirsek de en ideal kullanım %80'e kadar şarj edip %15 seviyesine gelince şarja takmaktır. Şarj etme ile alakalı şu konuya da göz atabilirsiniz:

yunusemre211

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bende s28 var memnunum bir sıkıntı yok.
Şarjı kaç saatte gidiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Süre normal cihazda sorun aramayın. Hem pil kapasitesi büyük değil hem de cihazın donanımı pilin daha çabuk tüketilmesine neden oluyordur. Şarj konusuna gelirsek de en ideal kullanım %80'e kadar şarj edip %15 seviyesine gelince şarja takmaktır. Şarj etme ile alakalı şu konuya da göz atabilirsiniz:
Benim tabletim daha %0 olduğu için kapanması bu daha döngünün artmadığı anlamına mı geliyor yani ?

Son düzenleme:

yusufyaman55

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
Hayırlı olsun öncelikle. Tablet kendine birkaç günde gelir diye düşünüyorum bende aynı sorunu yaşamıştım. Kendine geliyor sonucunda.