Öneri Yeni aldığım Laptop SSD sorunu (çözüm var mı?)

emrhnkck0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar,

buradaki laptopu aldım yanına da 1 TB NVMe M.2 SSDaldım 500 GB yetmez diye youtube'da ssd upgrade videolarında ikinci boş m2 ssd yeri vardı ama aldığım ürünü açtığımda ikinci bir ssd yeri çıkmadı :D

bu durumda nasıl bir yol izleyebilirim? harici kullansam verim alamayacağım. 500 GB'ı çıkartıp yerine 1 TB koysam yetersiz olacak var mı önerisi olan?

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,071
İki seçenekten birini tercih etmeniz gerekiyor :) İkiside tamamen size bağlı

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,540
Selamlar,

buradaki laptopu aldım yanına da 1 TB NVMe M.2 SSDaldım 500 GB yetmez diye youtube'da ssd upgrade videolarında ikinci boş m2 ssd yeri vardı ama aldığım ürünü açtığımda ikinci bir ssd yeri çıkmadı :D

bu durumda nasıl bir yol izleyebilirim? harici kullansam verim alamayacağım. 500 GB'ı çıkartıp yerine 1 TB koysam yetersiz olacak var mı önerisi olan?
Aslında yeni hızlı ssd kutularını kullanabilirsin. Müthiş hızlı bir harici depolamaya sahip olmuş olursun. Bunu verim alamamak olarak düşünme bence. Dosya aktarımlarında, format işlemlerinde vs. o hız farkını hissediyorsun.
Yada ikinci el sitelerinde satabilirsin. Direk "SIFIR" başlığı ile satabileceğin için ederinin %80 i gibi bir tutara satacağını düşünüyorum.