Windows XP Yüklenmiyor...

eskesk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acer Aspire 5100 laptop'um var.Yaklaşık 2 seneden beri sorunsuz rahat bir şekilde kullanıyordum,format gerektiği zaman laptoğu aldığım yerden verilen recovery dvd ile format ı atıyordum.Yaklaşık 2 hafta önce pc donup kalmıştı.Tekrar başlattım açılış ekranında mavi çubuk ilerlerken donup kalıyordu.
49rb.gif

53jo.gif

Format atmayı denedim önce kendi recovery cd si ile acer kullananlar bilir ''Loading RAMDISK image'' kısmından sonra gelen please wait bölümde pc takılıp kalıyor cd rom dan cd si okumayı kesiyordu.Normal xp format cd si ile format atmaya çalıştığımda ''Ön yükleme için bir tuşa basın'' yazısı çıkıyor basıyorum alt tarafta yüklemeler yapıyor daha sonra çıkması gereken ''xp yükle,onar'' ekranı çıkmadan siyah bir ekrana geçip donup kalıyor orda takılıyor hiç ilerleme yapmıyor.
Kısacası bilgisayara xp yükleyemiyorum 3-4 değişik format cd siyle yükleme yapmaya çalıştım hepsinde aynı yerde takılıp kalıyor.SP2 denedim SP3 denedm hepsinde aynı.Acaba vista yükleyebilirmiyim diye düşündüm ''Vista sp1 home premium 64 bit'' yükledim onu sorunsuz bi şekilde kurdu.Açıkçası bu pc ye vista uygun değil.Usb bağlantılarını tanımıyor,mouse kullanamıyorum,ekran xp de olduğu gibi iyi değil,pc yavaş kaldı xp ye göre vs...O yüzden tekrar xp ye dönmek istiyorum fakat olmuyor.Sorunun çözümünü bilenler varsa yazabilirlermi?
Yaklaşık 7-8 tane ayrı xp cd siyle format atmaya çalıştım hiç birisi ile başarılı olamadım.SP2-SP3-FULL SATA hiç birisiyle olmadı.
image.php

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bence sorun sata sürücüsü gibi gözüküyor siyah ekrana geçince imleç yanıp sönüyormu evetse orada acele etme bi müddet bekle 10dk felan

eskesk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet siyah ekrana geçince imleç yanıp sönüyor.Daha önce beklemiştim o ekranda ama ilerleme olmamıştı ama yine deneyeyim tekrar.

eskesk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
honline

O siyah ekranda yaklaşık 2-3 saat bekledim ama yine değişen bir şey olmadı maalesef

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
En sağlamı laptobun sitesine gir ve oradan modeline göre sata sürücünü indir ve diskete kopyala kurulum sırasında F6 ya basarak sürücüyü yükle benim başımada geldi cd ye entegre ettiğim halde olmamıştı

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Eğer Senin Dediğin Gibi ise SATA Sorunu Varmış Gibi

BIOS uda Default Yapıp Tekrar SATA Entegreli bir CD ile Dene SP3 Le Değil SP2 olsun Mümkünse

eskesk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En sağlamı laptobun sitesine gir ve oradan modeline göre sata sürücünü indir ve diskete kopyala kurulum sırasında F6 ya basarak sürücüyü yükle benim başımada geldi cd ye entegre ettiğim halde olmamıştı

Disketi laptopa nasıl bağlayacam peki?