Windows 8 e geri dönme sorunu acil!

patienitian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benım sorunum hala devam etmekte... windows 8 kurulu bılgısayarım windows 7 ye cevirdim ve işim bitince tekrar win8 donmek ıstedım ancak aktive edemiyorum... daha once win8 proyu kurdum aktıve edemyınce musterı hızmetlerını aradım onlarda bılgısayarın altındakı wındows barkodu kırmızı mı yoksa mavımı dıye sordular benımkı kırmızıydı ve o yuzden kırmızı dedım onlarda sızın wındowsunuz pro degılmıs dedıler... benım sımdı hangı wındowsu kurmam gerek? eger mumkunse lınk alabılırmıyım? yardımlarınız ıcın tesekkurler... bu arada ben kendı serialimle kurmak ıstıyorum crackli falan olmasın bi zahmet

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Garantiye gönders windows 8 sıkıntı başlı başına format atman saçma olmuş en başında

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Hiç windows8 barkodu görmemiştim nasıl bişi ki öyle..

Reaksiyon puanı
2,146

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
YA şu windows 8 kaç çeşit çıktı, core, pro, vs.. başka ne var

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Hayır ben pro satın aldım ve kullanıyorum ama ne farkı var diğerlerinden bilmiyorum. Nerde yazıyor bunların farkları.

patienitian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 8 Core kuracaksın ama Windows 8 Core diye geçmez Windows 8 diye geçer direk.

Windows 8 imajı iki sürümü de içerir, girdiğin keye göre kurulum yapar. Anlaşılan sen key girmeden kurulum yaptın, AIO DVD ile Pro sürümü seçerek kurdun, doğru mu?

Bu msdn imajını ara, en çok güvenebileceğin imajdır.

https://www.google.com/search?sourceid=navclient&hl=tr&q=11388cfc2dd8d50792090dbb28ba60fdb60d4db2

hayır dvd aıo degıldı sanırım cunku ben proyu falan secmedım... dırek pro kuruldu... verdıgın lınke baktım ama bısı bulamadım yardım et lutfen

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
hayır dvd aıo degıldı sanırım cunku ben proyu falan secmedım... dırek pro kuruldu... verdıgın lınke baktım ama bısı bulamadım yardım et lutfen
W8 x64 SHA1 değerine göre search yaptırmış.. Sen şimdi 32bit mi yoksa 64bit mi hangisini kurmak istiyorsan ona göre ıso kalıbı dosyasını indirmen gerekiyor..

Ali nin verdiği sha1 değerine göre şu siteninki tutuyor ama yinede dosyayı indirdikten sonra hash kontrolü yapmak gerekir..

http://forjest.blogspot.com/2012/09/windows-8-final-build-9200-turkce.html

x32 ve x64 w8 değerleri..

70904267.png

patienitian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
W8 x64 SHA1 değerine göre search yaptırmış.. Sen şimdi 32bit mi yoksa 64bit mi hangisini kurmak istiyorsan ona göre ıso kalıbı dosyasını indirmen gerekiyor..

Ali nin verdiği sha1 değerine göre şu siteninki tutuyor ama yinede dosyayı indirdikten sonra hash kontrolü yapmak gerekir..

70904267.png

usta cok sagol yardımların için. Yalnız birşey soracağım başka link yokmudur? bu çooooooook yavas indiriyor 20 saat gösteriyor idm de kalan zamana :S ha bide ben 64 bit kurmam gerekiyor demi çünkü aldığımda 64 bit kuruluydu

20 saat degıl 85 saat diyormus :S

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
usta cok sagol yardımların için. Yalnız birşey soracağım başka link yokmudur? bu çooooooook yavas indiriyor 20 saat gösteriyor idm de kalan zamana :S ha bide ben 64 bit kurmam gerekiyor demi çünkü aldığımda 64 bit kuruluydu

Aslında Yandex güzeldi ama neyse birde şurdakileri dene bakalım..

http://www.onlinehile.org/isletim-sistemleri/169680-windows-8-final-turkce-64-bit-orijinal.html

Burda önemli olan orda yazan sha1 ve md5 değerlerinin indirdiğin ıso dosyasıyla tutması o yüzden indirdiğin dosyada hash tab gibi bi programla hash kontrolü yap bu değerlerden birisi tutarsa tamamdır..

Reaksiyon puanı
2,146

Yandex.disk hesabı aç, dosyayı yandex hesabına kaydet sonra kendi yandex.disk hesabından indir daha hızlı iner.

patienitian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

70904267.png
Yandex.disk hesabı aç, dosyayı yandex hesabına kaydet sonra kendi yandex.disk hesabından indir daha hızlı iner.
Aslında Yandex güzeldi ama neyse birde şurdakileri dene bakalım..

http://www.onlinehile.org/isletim-sistemleri/169680-windows-8-final-turkce-64-bit-orijinal.html

Burda önemli olan orda yazan sha1 ve md5 değerlerinin indirdiğin ıso dosyasıyla tutması o yüzden indirdiğin dosyada hash tab gibi bi programla hash kontrolü yap bu değerlerden birisi tutarsa tamamdır..
hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim... bu konu benım ıcın ıyıce ıskence olmaya basladı dosyayı ındırdım format ıcın bılgısayarı kapadım ve kuruluma basladım buraya kadar hersey normal gitti... ancak dili seçtikten sonra kurulum baslıyor yazısı geliyor daha sonra bi uyarı alıyorum "girilen lisans koduyla eşleşen hiç bir ürün bulunamadı lütfen baska bir anahtar kullanın" diye ama anahtar yazma yerı falan yok kı olsa ne yazar elımde lısans kodu da yok :S ne yapmam lazım bıktım artık ya!

Reaksiyon puanı
2,146
Kuruluma başlarken bilgisayarın altındaki lisans kodunu girdin ve bunu kabul etmedi mi?

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Lisans kodu yok diyor.. Lisans kodu yoksa w8 bilgisayara özel biosa gömülü olarak gelmiş sadece recovery yapılabiliyor.. W7 iyide kurunca recoveryda edilemiyor bu işin açıklaması bu galiba..

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Nasıl ya bilgisayarın altındaki barkodun üzerinde lisansın yazması lazım :confused1:

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
windows 8 lerde o barkod yok :S

İlk mesajınla çelişiyorsun. Olmayan bir şeyin rengi nasıl kırmızı oluyor anlayabilmiş değilim.

arkadaşlar benım sorunum hala devam etmekte... windows 8 kurulu bılgısayarım windows 7 ye cevirdim ve işim bitince tekrar win8 donmek ıstedım ancak aktive edemiyorum... daha once win8 proyu kurdum aktıve edemyınce musterı hızmetlerını aradım onlardabılgısayarın altındakı wındows barkodu kırmızı mı yoksa mavımı dıye sordular benımkı kırmızıydı ve o yuzden kırmızı dedım onlarda sızın wındowsunuz pro degılmıs dedıler... benım sımdı hangı wındowsu kurmam gerek? eger mumkunse lınk alabılırmıyım? yardımlarınız ıcın tesekkurler... bu arada ben kendı serialimle kurmak ıstıyorum crackli falan olmasın bi zahmet

sdn46

Asistan
Reaksiyon puanı
1
microsoft'un sitesine iyi bak belik orda bir şeyler vardır.

patienitian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk mesajınla çelişiyorsun. Olmayan bir şeyin rengi nasıl kırmızı oluyor anlayabilmiş değilim.
ordan bakınca yalancı gibi mi görünüyorum ne demeye çalışıyorsun anlamadım... ordaki kırmızı olan sey Windows 7 hologramı barkod hologram seklınde ama sadece windowsun simgesi var ve oda kırmızı... serial falan yazmıyor! bide moderatör olacaksın konu hakkında bilgin olmadan milleti yalancı çıkarmaya çalışıyorsun

çok baktım ancak bişi bulamadım microsoftun müşteri hizmetlerini de aradım beni zaten onlar lenovoya yönlendirdi lisanslar toplu olarak lenovoya verildi bizim yapacağımız bir şey yok dendi

Lisans kodu yok diyor.. Lisans kodu yoksa w8 bilgisayara özel biosa gömülü olarak gelmiş sadece recovery yapılabiliyor.. W7 iyide kurunca recoveryda edilemiyor bu işin açıklaması bu galiba..
usta Windows 8 buldum Windows 7 açıkken kurulumu başlattım web sitesinden bir lisans kodu buldum kurulumu yaptım... bilgisayar açıldı suan ordan yazıyorum. bilgisayarıma sağ tık yapıp özelliklerden aktive et diyorum dns adı yok diye bir hata alıyorum ne yapmam gerek yardımcı olur musun?

Windows 8 Core kuracaksın ama Windows 8 Core diye geçmez Windows 8 diye geçer direk.

Windows 8 imajı iki sürümü de içerir, girdiğin keye göre kurulum yapar. Anlaşılan sen key girmeden kurulum yaptın, AIO DVD ile Pro sürümü seçerek kurdun, doğru mu?

Bu msdn imajını ara, en çok güvenebileceğin imajdır.

https://www.google.com/search?sourceid=navclient&hl=tr&q=11388cfc2dd8d50792090dbb28ba60fdb60d4db2
???

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Yardımcı olmaya çalışıyordum yalancı çıkarmaya değil :( Ben de şimdi senin tavrını hiç beğenmedim ama neyse...

Sen bilgisayarı aldığında içinde Windows 8 yüklüydü fakat lisans kodu sende yok. Recovery bölümü konulmuşsa onunla yeniden yükleyebiliyor olman gerekir. Eğer o da yoksa sana Microsoft ekibi ya da aldığın yer haricinde kimse yardımcı olamaz. Telefonla arayıp ne yapman gerektiğini iyice öğrenebilirsin ve sanırım bir iki belge (fatura vb.) ile lisansını öğrenebilirsin.

patienitian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımcı olmaya çalışıyordum yalancı çıkarmaya değil :( Ben de şimdi senin tavrını hiç beğenmedim ama neyse...

Sen bilgisayarı aldığında içinde Windows 8 yüklüydü fakat lisans kodu sende yok. Recovery bölümü konulmuşsa onunla yeniden yükleyebiliyor olman gerekir. Eğer o da yoksa sana Microsoft ekibi ya da aldığın yer haricinde kimse yardımcı olamaz. Telefonla arayıp ne yapman gerektiğini iyice öğrenebilirsin ve sanırım bir iki belge (fatura vb.) ile lisansını öğrenebilirsin.

haklısın sanırım biraz sert çıktım kusura bakma... Windows 7 ye dönerken böümler gpt ile şifrelendiği için recovery bölümünü de silmek zorundaydım microsoftu aradım lenovoya yönlendirdi lenovoda ki temsilci logmein ile pcme bağlandı daha sonra sızın bılgısayar aldığınızda pro muydu dedı (ki ben öyle hatırlıyorum özelliklerden baktım o yüzden pro kurmuştum) bende evet dedim bilgisayarın altındakı hologram mavi mi bordo mu dedi bende bordo dedim... o da sizin bilgisayar aldığınızda pro degılmıs dedi... yukardakı arkadasın verdıgı lınktekı Windows u kurdum ancak oda özelliklere girdiğimde pro yazıyor ne yapacağımı sasırdım... tüketici haklarına falan gitsem bi sonuç çıkar mı sonuçta ben bilgisayarı freeDOS almadım bana DVD temin etmek zorunda değiller mi?

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Bence Lenovo ile tekrar görüşün ve önceden hangi sürümün yüklü olduğundan emin olmadığınızı söyleyin. Durumu açık bir şekilde izah ettiğinizde eminim yardımcı olacaklardır.

mekan18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yanlış anlamayında ben internetten indirdim win8 ama kurma iyi degil dediler dogrumu acaba