Windows 8 BIOS Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

onurranger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Windows 8'de BİOS'a girmek Windows 7 ve diğerlerine göre daha farklı oluyor. Bunu internette bir araştırma yaparak bulabiliyoruz. Ancak eskiden yani Windows 7 ve öncesinde BIOS'a girmek için F2 ve benzeri tuşları kullanıyoruz. Ama Windows 8'de BİOS'a girmek için değişik bir yöntem var. Windows 8'de BIOS'a girmek için aşağıdaki linkteki resimli anlatımdan faydalandım ve herkes de bundan faydalanabiliyor.

http://www.frmtr.com/windows-8-a/5249111-windows-8-bios-girisi-resimli-anlatim.html

Resimli anlatımdaki son kısımlarda UEFİ Bellenim Ayarları yazıyor göreceksiniz. Bende o kısım yok. Neden böyle bilmiyorum.
Bilgisayarımın Özellikleri:
ASUS X54C Laptop
İntel Celeron B815 1.6 GHz Çift Çekirdekli İşlemci
6 GB DDR3 1333 MHz RAM
320 GB Harddisk
Windows 8 Pro 64 Bit Türkçe

Bu Windows 8 Pro'yu korsan yükledim ve bir etkinleştirme programı ile etkinleştirdim.
Belki bu sorun ondandır diye düşünüyorum.
Bildiğiniz gibi Windows 8.1'i ücretsiz yüklemek isteyenler Windows 8'de Mağazaya girip Windows 8.1 güncellemesini ücretsiz olarak yükleyebiliyorlar. Ben onu bile yapamıyorum.
En aşağıdaki resimde mağazadaki sorunu görebilirsiniz.
Bu sorunum ile ilgili bir video çektim. Videoda UEFİ Bellenim Ayarlarının eksik olduğunu göreceksiniz. Bana yardımcı olursanız sevinirim ve yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi günler.
[video=youtube;aSfYxd9Nt0A]http://www.youtube.com/watch?v=aSfYxd9Nt0A&feature=youtu.be[/video]
OJ0ObQ.png

onurranger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Sorunumu çözdüm. Bilgisayarı açarken ASUS logosunu gördüğümde F2'ye bastığımda BIOS'a girdi. Yani benim Windows 8 UEFİ destekli değilmiş. Windows 8.1 güncellemesine gelirsek ihtiyacımın olmadığını anladım. Nasıl olsa Windows 9 yolda. Hepinize iyi geceler, iyi forumlar diliyorum. Hoşçakalın.