Yardım Windows 10 Kurarken Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor hatası

Bu konuyu okuyanlar

RizeliCapkin53

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Merhaba. Windows 8.1 32 Bit bir bilgisayarım var bu bilgisayarıma Rufus yardımı ile USB belleğe ISO yazdırdım farklı bir bilgisayardan o bilgisayarda setup açtığımda düzgünce açılıyor ama 8.1 yüklü bilgisayarımda açılmıyor, kurarken bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor hatasını veriyor direkt. Windows 10 kurarken de aynı hatayı verdi. USB ile deniyorum yine aynı hatayı veriyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Merhaba. Windows 8.1 32 Bit bir bilgisayarım var bu bilgisayarıma Rufus yardımı ile USB belleğe ISO yazdırdım farklı bir bilgisayardan o bilgisayarda setup açtığımda düzgünce açılıyor ama 8.1 yüklü bilgisayarımda açılmıyor, kurarken bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor hatasını veriyor direkt. Windows 10 kurarken de aynı hatayı verdi. USB ile deniyorum yine aynı hatayı veriyor.
Çünkü 64 bit bir .exe dosyasını 32 bit bir Windows'ta açmaya çalışıyorsunuz. Boot menüden USB'den boot edip, C'yi biçimlendirip kurun 64 bit Windows 10'u.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
İşlemcin x64 destekliyor mu? 64 bit bir uygulamayı x86 Windows'da açmaya çalışıyorsun.

Son mesajlar