Wifi sorunu

Tanınmayan Adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle merhaba
Bilgisayarım monster tulpar t7 v20.2 .
windows 10 kullanıyorum .Bilgisayarı alalı 3 hafta olmadı daha.Şu son 2 güne kadar da 0 sıkıntı kullandım sayılır.
Eve internet aldık ve perşembe günü gelecek o zamana kadar telefonun internetine bağlanıyorum fakat bazen yarım saat bazen 5 dakika bazen 3 saat sonra olacak şekilde wifi kapanıyor ve açma tuşu olmuyor. Tekrar açmak için bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor.Bu sorunu Monster müşteri hizmetiyle konuştum ve driverımı kontrol etti ,günceldi. (Önemli bir detay mı bilmiyorum Driver Booster 8 kullanıyorum)En son format lazım olmazsa teknik servise getirin dedi ama 3 haftalık bilgisayar şaşırdım açıkçası. telefon internetine kabloyla bağlanıyorum artık format atmamak için. Neyse sonra format atarım dedim ki dün akşam yeni bir sorun..​
Bilgisayarı nereden kapatmayı denersem deniyeyim ekran kararıyor fakat klavye ışığıdır fandır çalışıyor yani kısacası sadece ekran kapanıyordu .tamamıyla kapatmak için güç düğmesine basılı tutmam gerekiyordu. Artı bir de açılması 4.6 saniyeyi geçmeyen bilgisayar bu sorunla beraber 5.5 ,6.5 saniyelerde açılmaya başlamıştı. Tekrar aradım bugün. wifi sorununa da değinerek tüm sorunlardan bahsettim %99 formatla geçecek bir sorun dedi(iyice mahalle bilgisayarcısı moduna döndü olay). tabi baya yardım etti hakkını yemiyeyim ama 200gb indirmişim 800kb hızla anlayın işte çok ters olay bana :). Bu sorun hakkında uğraşırken görev yöneticisinden başlangıç bölümüne girip bazı kullanmadığım şeyleri devre dışı bıraktım ve TADAA! Bilgisayar açılırken eski hızına döndü ve kapanırkenki sorun düzeldi. Şimdi format atsam kesin düzelir biliyorum ama bu sorunu düzeltmem bana wifi konusunda da umut verdi. Var mıdır bir çözümü ? Yardım edin lütfen ?
(resimde ağ gidince bu hale geliyor ne wifi tuşu oluyor ne de mobil etkin nokta tuşu.Taa ki bilgisayarı kapatıp açana kadar.)​
sorun.png

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Wifi sürücünüzüde güncellemişler ama, 2 sebepten dolayı gider 1. yazılım 2. donanım, yazılımda temsilci okey dediyse, donanımda sıkıntı vardır o zaman

Tanınmayan Adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Wifi sürücünüzüde güncellemişler ama, 2 sebepten dolayı gider 1. yazılım 2. donanım, yazılımda temsilci okey dediyse, donanımda sıkıntı vardır o zaman
donanımda sıkıntı olsa pc yi kapatıp açınca düzelmez ki hem hiçbir ağa bağlanmayınca kalıyor öyle bozulmuyor

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
donanımda sıkıntı olsa pc yi kapatıp açınca düzelmez ki hem hiçbir ağa bağlanmayınca kalıyor öyle bozulmuyor
WI-FI'yi devre dışı bırakılmış olabilir. Aygıt Yöneticisinden kontrol edin.