Wi-Fi, Ağ Bağdaştırıcısı ve Kablosuz Ağ Bağlantısı sorunu

wodarhospur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
aygıt yöneticisi.jpg wifiii.jpg c

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var.
Laptopum lenova ve windows 7 ultimate 64 bit yüklüdür. Sebepsiz yere kablosuz internetim kesiliyor. Aygıt yöneticisinden 'ağ bağdaştırıcısı' nı seçip ' Kablosuz ağ bağlantısı ' devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirince internet geri geliyor. Bir süre sonra tekrar yineliyor ve bağlantıyı kesiyor. Sorun gidericiyi çalıştırınca 'eternet kablosunu takın' uyarısını veriyor. oysa kablolu bağlanmamda sorun yok. Kablolu bir şekilde internete bağlanabiliyorum. Belli süre sonra tekrar hata veriyor ve tekrar yukarıdaki işlemi yapıp bağlanıyorum.

Çok fazla kurcaladığımdan artık ' Ağ Bağdaştırıcısı 'nda 'Kablosuz İnternet Bağlantısı' da kayboldu.
Tüm sürücüleri güncelledim. Ağ Bağdaştırıcısı ayarlarından ağ bulmayı açık yaptım ve pc baştan başlattım fakat yine de ' kablosuz ağ bağlantısı' yeri gözükmüyor.

Laptopu taradım ve bir virüs de bulamadım ayrıca.
2 tane de fotoğraf atıyorum görülmesi için.
Evde 2 laptop var ve ikisi de otomatik ip ve dns alıyor. Acaba internet kopmalarının kaynağı bu olabilir mi ?
Tabi önce ' Kablosuz Ağ Bağlantısı ' nı geri getirmemiz lazım.
Yardım :)

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Ethernet kablosu kopuk olabilir?
Laptopum lenova ve windows 7 ultimate 64 bit yüklüdür. Sebepsiz yere kablosuz internetim kesiliyor. Aygıt yöneticisinden 'ağ bağdaştırıcısı' nı seçip ' Kablosuz ağ bağlantısı ' devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirince internet geri geliyor. Bir süre sonra tekrar yineliyor ve bağlantıyı kesiyor. Sorun gidericiyi çalıştırınca 'eternet kablosunu takın' uyarısını veriyor. oysa kablolu bağlanmamda sorun yok. Kablolu bir şekilde internete bağlanabiliyorum. Belli süre sonra tekrar hata veriyor ve tekrar yukarıdaki işlemi yapıp bağlanıyorum.

Çok fazla kurcaladığımdan artık ' Ağ Bağdaştırıcısı 'nda 'Kablosuz İnternet Bağlantısı' da kayboldu.
Tüm sürücüleri güncelledim. Ağ Bağdaştırıcısı ayarlarından ağ bulmayı açık yaptım ve pEkli dosyayı görüntüle 98592Ekli dosyayı görüntüle 98594c baştan başlattım fakat yine de ' kablosuz ağ bağlantısı' yeri gözükmüyor.

Evde 2 laptop var ve ikisi de otomatik ip ve dns alıyor. Acaba internet kopmalarının kaynağı bu olabilir mi ?

@Frosa
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüm sürücüleri güncelledim. Ağ Bağdaştırıcısı ayarlarından ağ bulmayı açık yaptım ve pc baştan başlattım fakat yine de ' kablosuz ağ bağlantısı' yeri gözükmüyor.

wodarhospur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Modem işiklar hepsini yaniyor mu?
diğer laptoptan bağlanabiliyorum wifi ile + telefonlar ile de bağlanıyorum.
Bu laptop ile kablolu da bağlanıyorum.
Sıkıntı bu laptopun kablosun ağ bağlantısı ayarlarında.

Modem işiklar hepsini yaniyor mu?
Başkan çok teşekkür ederim yardımların için.

Bu arada sorunumu çözdüm belki ileride birisi görür de faydalanır.
Attığım fotoğraftaki yeri kaldırdım ve pc baştan başlattım.
Sonunda otomatik olarak bir üstündeki wi-fi yeri otomatik geldi.

İnternet kopması durumunun ilerleyen süreçte anlatırım.

Ekli dosyalar

• son aygıt yöneticisi.jpg
    son aygıt yöneticisi.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 492
Son düzenleme:

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Nasil çöztünüz?
diğer laptoptan bağlanabiliyorum wifi ile + telefonlar ile de bağlanıyorum.
Bu laptop ile kablolu da bağlanıyorum.
Sıkıntı bu laptopun kablosun ağ bağlantısı ayarlarında.

Başkan çok teşekkür ederim yardımların için.

Bu arada sorunumu çözdüm belki ileride birisi görür de faydalanır.
Attığım fotoğraftaki yeri kaldırdım ve pc baştan başlattım.
Sonunda otomatik olarak bir üstündeki wi-fi yeri otomatik geldi.

İnternet kopması durumunun ilerleyen süreçte anlatırım.