Whatsapp ilk bildirim sesi yok..

efessian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni bir konuşmada Whatsapp hakkında yeni bir mesaj aldığımda ses veya titreşim bildirimi yok. Tek aldığım pop-up. Kişim kısa bir süre sonra 2. mesaj gönderirse, her şey normaldir, sonra tüm bildirimleri alırım. Bu 1. konuşmayı bitirdikten 5 dakika sonra beklersem ve bir kişi bana bir mesaj gönderirse, tüm sorun sıfırlanır ve 1. yeni mesajın ses veya titreşim bildirimi yoktur, sadece pop-up.

Whatsapp'ın benim için bir çözümü yok. Bu neredeyse 2 aydır sürüyor.

Diğer mesajlaşma uygulamalarımla ilgili hiçbir sorunum yok ( Mesajlaşma veya Viber ), yalnızca Whatsapp.
Xiaomi 13t kullanıyorum ve android sürümüm 13

DarkPickaxe

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Sorunu doğru mu anladım? İlk bildiriminizde titreşim veya ses çıkmıyor ikinci bildiriminizde ses çıkıyor. Uygulamaya tekrar girdiğinizde ve çıkış yaptığınızda tekrar mesaj sesi gelmez doğru mu?

efessian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu doğru mu anladım? İlk bildiriminizde titreşim veya ses çıkmıyor ikinci bildiriminizde ses çıkıyor. Uygulamaya tekrar girdiğinizde ve çıkış yaptığınızda tekrar mesaj sesi gelmez doğru mu?
Doğrudur.Önceki telefonum olan oneplusta gelen bildirimin üzerini basılı tuttuğumda ''sessiz bildirim'' kategorisinde oluyordu yani o telefonda da whatsapp aynı sorunu yaşattı.Şimdi xiaomi de yaşıyorum.Hatta sorunla ilgili video da var ama yükleyemiyorum buraya.

DarkPickaxe

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Ayarlara girin. Bildirim & Kontrol Merkezini bulun. WhatsApp'i bulun. Üzerine tıklayın. Aşağı kısma inip diğer bildirimler sessiz bildirimleri bulun. Titreşim ve kayan bildirimlere izin verip tekrar deneyin. Umarım çalışır. Çalışmazsa farklı yollar deneyebiliriz.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Telefon ayarlarından ve Whatsapp bildirim ayarlarından , bildirimleri sıfırlayın düzelir.

efessian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayarlara girin. Bildirim & Kontrol Merkezini bulun. WhatsApp'i bulun. Üzerine tıklayın. Aşağı kısma inip diğer bildirimler sessiz bildirimleri bulun. Titreşim ve kayan bildirimlere izin verip tekrar deneyin. Umarım çalışır. Çalışmazsa farklı yollar deneyebiliriz.
Dediğinizi yaptım.Bakalım düzelecek mi..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğinizi denedim ama maalesef yine ses ve titreşim yok, bide yaptığım değişiklikler yine eski haline dönmüş sessiz bildirimlerdeki.

Son düzenleme: