Vestel tablete General Mobile telefon bataryası takılır mı?

Mehmet.M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar Elimde eskiden kalma Vestel V TAB 7 LİTE 3 tablet var ve bu tabletin bataryası bozuk. Birde ekranı bozuk olan bir General Mobile Discovery 2 cihazım var. Ben bu tablete GM Discovery 2 bataryası taksam sıkıntı olur mu? Mantıken takılabilir mi?

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Belki takılır ama problem çıkarırlar.Dün webteknonun videosuna baktım birşekilde 3310'unun bataryasını iphone 12'ye takıyorlar,çalışıyor fakat kilit ekranını açınca kapanıyor.
Bunun gibi sorunlar çıkacaktır.

Mehmet.M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Belki takılır ama problem çıkarırlar.Dün webteknonun videosuna baktım birşekilde 3310'unun bataryasını iphone 12'ye takıyorlar,çalışıyor fakat kilit ekranını açınca kapanıyor.
Bunun gibi sorunlar çıkacaktır.
Ben zaten hep şarjda kullanacağım. Yani asıl amacım aslında bunu 2.monitör yapmak

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Batarya değerlerini kıyasla. Tablet anakartını besleyecek olan değerleri araştır ve ona göre bir muhakeme yap. Değerler birbirini kurtarıyor ise sorun olmaz.

Mehmet.M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
@undefined,
Batarya değerlerini kıyasla. Tablet anakartını besleyecek olan değerleri araştır ve ona göre bir muhakeme yap. Değerler birbirini kurtarıyor ise sorun olmaz.
Hocam siz bu işlerden anlıyorsanız bakabilir misiniz?
1616334931994.png

1616334812597.png

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Değer farklılıkları sorun teşkil edecek düzeyde değil. Gördüğüm kadarıyla. Bağlantı işlemlerini de sorunsuz bir şekilde yaparsan bir süre test edebilir ve ardından normal bir şekilde kullanmaya başlaya bilirsin.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Resimlerden göründüğü kadarı ile hiç bir sorun yaşamazsın eğer bağlantılarını düzgün yapabilirsen.
Öncelikle cep telefonu bataryası üst kısmında bir çip bölümü olacak, onu sökmelisin ve vestelin eski pilinin yine üst kısmında çip vardır o çipe bağlantı noktalarından bağlayacaksın, fıstık gibi çalışır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yalnız dikkat et, bataryaya zarar verme, bu bataryalar yumuşaktır.

Mehmet.M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Resimlerden göründüğü kadarı ile hiç bir sorun yaşamazsın eğer bağlantılarını düzgün yapabilirsen.
Öncelikle cep telefonu bataryası üst kısmında bir çip bölümü olacak, onu sökmelisin ve vestelin eski pilinin yine üst kısmında çip vardır o çipe bağlantı noktalarından bağlayacaksın, fıstık gibi çalışır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yalnız dikkat et, bataryaya zarar verme, bu bataryalar yumuşaktır.
Çok teşekkürler...

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Benim böyle bir tabletim vardı. Pili tamamen tükendi. Pil değiştirme yerine servise götürdüm ve pili çıkartıp direkt bağlattım. Sadece sarj kablosu ve adaptörle kullanıyorum. Benim işimi görüyor.