Valilik açıkladı! Rana Batı’yı gözaltına alan polisler göreve iade edildi

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
İstanbul Valiliği, Kadıköy'de Rana Batı'ya orantısız güç kullanarak müdahalede bulunan ve gelen tepkiler üzerine görevden uzaklaştırılan polislerin yeniden görevlerine iade edildiğini duyurdu.

rana-bati_16_9_1598037848.jpg

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“Kadıköy ilçemizde 19.08.2020 tarihinde Rana B. isimli kadının gözaltına alınması sırasında yaşanan olay nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılan polis memurları, görevlendirilen muhakkik görüşü doğrultusunda göreve iade edilmiştir. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

aciklama.jpg

NE OLMUŞTU?

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde geçtiğimiz çarşamba günü maskesi burnunu kapatmadığı iddiasıyla durdurulup ceza kesilmek istenen, daha sonra polisler tarafından orantısız güç kullanılarak yaka paça gözaltına alınan Rana Batı ile ilgili İstanbul Valiliği açıklama yapmış ve polislerin görevden uzaklaştırıldığını açıklamıştı.

Timurid

Profesör
Reaksiyon puanı
835
Polis haklı bence ben anlamıyorum polis görevini yapıyor yada biri karısını döven adamı bıçaklıyor hapse atılıyor biri bir kadını taciz ediyor veya eşini dövüyor serbest kalıyor

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
1 gün çok bile durdular görevden uzaklaşmış şekilde. Helal olsun içişleri bakanına.

Akşam Halk TV'ye bağlanmış bu Kızlar sokakta maske takmaktan aciz canlı yayın boyunca maske takıyor :D Hemen dibindeki kız arkadaşında maske yok flan değişik değişik işler.

1598052487028.png

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Görkemgillerin hoşuna gitmemiş belli ki! :D
Haberi bile paylaşan olmamıştı.Kasti olduğunu düşünüyorum...Bayan içerik ekibi bu olayda feminist tavır gösteremiyecekti belki de:) Doğru olan yapılmış bir daha öyle feryat figan etmez akıllı olur İnşallah o kız da.

Reaksiyon puanı
16,118
vali kanunlara göre hareket eder kanun göreve alınmasında sakınca yok der vali yapar vali bey görevini yapıyor.

Reaksiyon puanı
10,327
Haberi bile paylaşan olmamıştı.Kasti olduğunu düşünüyorum...Bayan içerik ekibi bu olayda feminist tavır gösteremiyecekti belki de:) Doğru olan yapılmış bir daha öyle feryat figan etmez akıllı olur İnşallah o kız da.
Tabii ki... Öyle her yaygara koparanın arkasında durulamayacağını anlamışlardır umarım.

Son düzenleyen moderatör:

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Seyyah hoca :) Umarım bir gün kızınız varsa ya da kızınız olursa aynı şekilde o polisler sizinkine de öyle davranır ve televizyondan izlersiniz , belki o zaman empati kurabilirsiniz:) başınıza gelmediği için anlamıyorsunuz

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Seyyah hoca :) Umarım bir gün kızınız varsa ya da kızınız olursa aynı şekilde o polisler sizinkine de öyle davranır ve televizyondan izlersiniz , belki o zaman empati kurabilirsiniz:) başınıza gelmediği için anlamıyorsunuz

Kendi adıma konuşayım eğer ilerde bu ülkenin Polisine askerine saygısızlık yapan küfür eden mukavemet eden bir kızım var ise polisin hakkıdır böyle davranmak der geçerim.

Kural maske takmak ise takmadı diye gayet cezayı yer.
Polis kimlik istedimi verilir. Normal sıradan bir vatandaş olsa cezasını yer giderdi. Bu öfke kin nefren kime ? Neden polis ellerini arkadan kelepçelemiş neden polise tekme atıyor neden küfür ediyor bu kız ayrıcalığı nedir acaba ? bizde bu ülkede yaşıyoruz hergün yolda polis bekçi asker jandarma görüyoruz. Neden bu insanlar bize birşey demiyor kelepçelemiyor karakola götürmüyor kimlik sordumu vermekten neden çekineyim bir vatandaş olarak =? Kurallara uyan insanlara neden ceza kesmiyorlar acaba ?

Polisin yaptığı az bile olduğu kanısındayım...

Reaksiyon puanı
10,327
Görkemcim, ne yazık ki ne kızım, ne de kız kardeşim olmadı. O yüzden ki ömrüm boyunca kız çocuklarını bir başka sevdim. Bugüne kadar okuttuğum öğrencilerimin %90'ından fazlası kız öğrenci oldu. Onları bir hoca olmaktan öte bir baba gibi severek okuttum. Demem o ki kızım olmasa da kız çocuklarına olan sevgim, merhametim inan ki sizlerden daha fazladır. Lakin, öz kızım da olsa, kız kardeşim de olsa polis tekmeleyen birine asla taraf olmam. Hatta böylelerini görünce iyiki de kızım olmamış, ya böyle zağar biri olaydı halim nice olurdu diye içimden geçirdiğim olmuştur.

Polis herhangi biri değil, o asayişten sorumlu bir devlet görevlisidir. Dünyanın her yerinde ona itaat, istediklerine uymak kanun gereğidir. Uymayanlara nasıl davranılacağı da kanunen bildirilmiş, sınırlar çizilmiştir. Bunu anlayın artık, kadın olsun erkek olsun, bu durum herkesi bağlar kardeşim. O kızcağız o polisin tüzel kişiliğine saygı duymalı, dediklerini yapmalıydı... Ki, yarın birileri ondan cesaret alıp devletin polisine saygısızlık yapmasın.