Usta Neşet Ertaş'a çok büyük saygısızlık!

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
İzmir'de hayatını kaybeden ünlü Türk ozanı Neşet Ertaş'ın Karabağlar İlçesi'ndeki evine hırsız girdi.Ertaş'ın çok sevdiği bağlamasının da aralarında bulunduğu 3 sazı ile özel eşyalarının çalındığı öğrenildi.

Ekli dosyayı görüntüle 8745

Vefatıyla yediden yetmişe tüm Türkiye'yi yasa boğan halk ozanı Neşet Ertaş'ın ailesi hırsızlık şokuyla sarsıldı. Bir süre Almanya'da yaşadıktan sonra evim dediği İzmir'in Karabağlar İlçesi'ne yerleşen Ertaş'ın müze haline getirilmesi planlanan evi kimliği henüz belirsiz 2 kişi tarafından soyuldu. Ertaş'ın Karabağlar'daki evine giren hırsızlar, sanatçının özellikle konserlerinde kullandığı ve 'en sevdiğim' dediği yeğeninden hediye olduğu öğrenilen üzerinde Atatürk motifi bulunan bağlamasının da aralarında bulunduğu 3 sazı ile özel eşyalarını çaldı.
Yakınlarının eve gelip hırsızlığı fark etmesi üzerine olaydan haberdar olan İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Olay yeri inceleme ekipleri evde parmak izi incelemesi yaptı. Hırsızların kimliğinin tespit edilmesi için son teknoloji ekipmanlar kullanıldı.
Evde yapılan incelemede kapı ve pencerelerde herhangi bir zorlamanın olmadığı belirtildi. Hırsızlığı yapan kişilerin Ertaş'ın herhangi bir yakınının olup olmadığı konusunda da araştırmanın sürdüğü kaydedildi.
Hırsızlık olayından haberdan olan Başbakan Tayyip Erdoğan'ın hırsızların bulunması için İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay'a talimat verdiği öğrenildi.

http://www.haber7.com/guncel/haber/937135-usta-neset-ertasa-cok-buyuk-saygisizlik

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Allah belalarını versin....

gözü dönmüş vicdansızlar ...

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
adam sanki neşet in ölümünü bekliyormuş gibi inşallah tez zamanda bulunur, adamın daha kemikleri kurumadı bile

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Kesin kara cahilin teki dalmıştır, bu terbiyezisliğin başka açıklaması olamaz, yaptığının farkına varınca özür dileyerek geri verir...

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Bu hırsızlarda vicdan denilen şeyin v'si yok. Bizim orda da cenaze evine girmişlerdi.

İnşallah tez zamanda yakalanırlar.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Öteki tarafı hiç düşünen yok arkadaş.

İnşallah hemen yakalanır ve gereken cezaya çarptırılır.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
hırsızlardada hiç ahlak namus yok arkadaş en beter cezayı alır İnşaAllah

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Saygıyı insanda aramak lazım, hırsızda değil... Yakalanır İnşallah....

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
hırsız abi yani sonuçta, bu adamlarda vicdan, gurur vs mi olur!

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Hırsızda vicdan arayanlar tebessüm ettirdi.
Arkadaşlar vicdanı olan kişi zaten çalacağı şeyde emek olduğunu bilir ve o işten vazgeçer bence.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Hırsızdan saygı mı beklenir?

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
hırsız yakalansa ilk sözü şu olur ( abiler valla bilmiyodum rahmetli neşet abinin sazı olduğunu) izleyen 70 milyon olmasada içimizden ........ diyceğinizden eminim:)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Neşet Ertaş'ın evine giren hırsız değilmiş

İzmir'de hayatını kaybeden ünlü Türk ozanı Neşet Ertaş'ın Karabağlar İlçesi'ndeki evine hırsız girdiği iddia edildi. İddialar üzerine başlatılan incelemede evde hırsızlık bulgularına rastlanmadı.

Ertaş'ın Karabağlar ilçesi Yunus Emre Mahallesi'ndeki evinden hırsızlık yapıldığı ve arasında sazlarının da bulunduğu bazı eşyalarının çalındığı iddiaları üzerine İzmir Emniyeti çalışma başlattı.

Yapılan araştırmada, evin kapı ve pencerelerinde zorlama olmadığı tespit edildi.

Emniyet yetkilileri, evde yapılan incelemede hırsızlık bulgularına rastlanmadığını ifade ederek, olayın hırsızlık olmadığını bildirdi.

Yetkililer, kaybolan eşyaların aile içinden birileri tarafından alınmış olabileceğini kaydetti.

Ertaş'ın komşularından Mustafa Hayırlı, iş yerinin Neşet Ertaş'ın evinin tam karşısında olduğunu ve bugüne kadar eve yönelik şüpheli hiçbir durum gözlemlenmediğini belirtti.

Olayın hırsızlık olduğuna inanmadığını ifade eden Hayırlı, "Neşet Babayı bu mahallede herkes sever, hiç kimsenin böyle bir şey yapacağına inanmıyorum. Bu konuda, başka nedenler de olabilir" dedi.

Ertaş'ın diğer komşuları da olayın hırsızlık değil, aile içi bir meseleden kaynaklandığını savundu.

Atatürk motifli bağlama da alınmış

Sanatçının özellikle konserlerinde kullandığı ve 'en sevdiğim' dediği yeğeninden hediye olduğu öğrenilen üzerinde Atatürk motifi bulunan bağlamasının da aralarında bulunduğu 3 sazı ile özel eşyalarını çalındığı iddia edilmişti.

Olaydan haberdan olan Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da olayın aydınlanması için İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay'a talimat verdiği öğrenilmişti.

Ertaş'ın oğlu: "Bazı özel eşyaları evden alınmış"

Bu arada, Neşet Ertaş'ın Almanya'da yaşayan oğlu Hüseyin Ertaş, babasının İzmir'de yaşadığı evden bazı özel eşyalarının alındığını söyledi.

"Babam yoğun bakımdayken manevi değeri yüksek olan bir sazı ile bazı özel eşyaları evden alınmış" diyen Ertaş, "Duyduğumuz kadarıyla ev kapalıyken iki kişi eve gelip, bu olayı gerçekleştirmiş. Durumu polise bildirdik" ifadelerini kullandı.

Hüseyin Ertaş, olayın kim tarafından gerçekleştirildiğine ilişkin soruya ise "polis araştırıyor" dedi.

Neşet Ertaş'ın birlikte yaşadığı Seyhan Büyükvardar ise Ertaş'la 10 senedir hayat arkadaşı olarak Karabağlar'daki ve İstanbul'daki evde yaşadıklarını kaydetti.

"Çirkin suçlamaları reddediyorum"

İddialara konu olan bir sazın kendisinde olduğunu vurgulayan Büyükvardar, bu sazı oğlu Hüseyin Ertaş'ın, bir süre önce istediğini ancak kendisine emanet edildiği için talebi geri çevirdiğini anlattı.

"Ertaş'ın ölümünden sonra eve gitmedim. Anahtarı da oğlu Hüseyin'e teslim ettim" diyen Büyükvardar, şöyle devam etti:

"Ertaş'ın vefatından iki yaklaşık ay önce, 'herkese bağlamalarından veriyorsun ama kendi evinde yok' dedim. O da 'al kıymetini bil' dedi.

En son Bolu'daki konserinde kullandığı bağlamaydı. O da İstanbul'daki evimizde. İmzalamasını istedim ama 'ben iyileşeceğim, tekrar türkü söyleyeceğim' diye
imzalamak istemedi. Bu bağlamayı da İzmir'deki eve hiç götürmedim. Hüseyin Ertaş,
babasının vefatından sonra bu bağlamayı istedi ama bana bıraktığı için vermedim.
Çirkin suçlamaları reddediyorum."

Ertaş'ın menajeri Sarıkaya'nın açıklaması

Ertaş'ın menajeri Gülsüm Sarıkaya da Neşet Ertaş'ın bir sazını Seyhan Büyükvardar'a verdiğini, yaklaşık iki ay önce Seyhan Büyükvardar'dan bunu öğrendiğini ifade etti.

Seyhan Büyükvardar ile yaklaşık iki ay önce ki görüşmelerinde, kendisine Neşet Ertaş'ın sazı hediye edişinin hikayesini anlattığını ifade eden Sarıkaya, iddialarla ilgili bunun dışında bir bilgiye sahip olmadığını söyledi.

http://www.cnnturk.com/2012/turkiye/10/07/neset.ertasin.evine.giren.hirsiz.degilmis/679520.0/

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bağlamalar gerçekten çalındıysa alsınlar o bağlamaları hırsızlar ... gece gece adamın sinirini attırıyorlar.