Yardım Upgrade mi Yeni PC mi ?

OuzgurCan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostlar sizlere danışmak istediğim bir kaç şey var. Haziran'a doğru sistemimde yükseltmeler yapmak istiyorum. Anakart , işlemci ve ram konusunda. Bunlar elime 11.780 TL civarına patlıyor, üstüne 7-8 lira daha koyup İtopyadan (eğer ailemi ikna edersem) yeni bir sistem mi alsam daha iyi olur ? Çünkü 18-19 lira civarına güzel sistemler var. Şu anki bilgisayarımın özellikleri ve almak istediğim parçaların açıklamaları aşağıda yardım ederseniz sevinirim o zamana fiyatlar ne olur ya da ailemi ikna etme şansım ne bilmiyorum yine de fikir almak istedim.

Sistem gereksinimlerim bunlar:
Anakart: İntel TurboX H61
Güç kaynağı: GAMELOAD POWERSUPPLY 500W 80+ Bronze
İşlemci: İntel i5-2500 CPU 3.30 GHz, 3301 Mhz, 4 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci
Ram: 16 GB
Ekran Kartı: RX 580 8 GB

Almayı düşündüğüm parçalar bunlar :
Hepsiburada forum.png

n11 forum.png

Asizam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Dostlar sizlere danışmak istediğim bir kaç şey var. Haziran'a doğru sistemimde yükseltmeler yapmak istiyorum. Anakart , işlemci ve ram konusunda. Bunlar elime 11.780 TL civarına patlıyor, üstüne 7-8 lira daha koyup İtopyadan (eğer ailemi ikna edersem) yeni bir sistem mi alsam daha iyi olur ? Çünkü 18-19 lira civarına güzel sistemler var. Şu anki bilgisayarımın özellikleri ve almak istediğim parçaların açıklamaları aşağıda yardım ederseniz sevinirim o zamana fiyatlar ne olur ya da ailemi ikna etme şansım ne bilmiyorum yine de fikir almak istedim.

Sistem gereksinimlerim bunlar:
Anakart: İntel TurboX H61
Güç kaynağı: GAMELOAD POWERSUPPLY 500W 80+ Bronze
İşlemci: İntel i5-2500 CPU 3.30 GHz, 3301 Mhz, 4 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci
Ram: 16 GB
Ekran Kartı: RX 580 8 GB

Almayı düşündüğüm parçalar bunlar :
Ekli dosyayı görüntüle 187529

Ekli dosyayı görüntüle 187528
Üstüne para koyarlarsa her zaman yenisi daha iyidir.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,110
Sistemi komple sat yenisini al.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Oyumu "yeni al"dan yana kullanıyorum.

OuzgurCan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostlar önerileriniz için teşekkür ederim. Ailemi ikna edersem yaz tatiline yeni bir bilgisayar alacağım olmazsa biraz daha beklerim biraz daha para koyup yenisini almak daha mantıklı, bakalım ne diyecekler. Önerileriniz varsa aşağıdaki açtığım diğer başlığa yazarsanız sevinirim.