Türkiye'de Adalet ! Selçuk Özdağ’a saldıranlar tahliye edildi

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392

Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ’a saldırarak sopa ile darp eden ve silah çeken 5 şüpheli, savcılığın talebi üzerine 20 gün sonra tahliye edildi. Kararı veren ağır ceza mahkemesi, 'asliye ceza mahkemesiyle yaşanması muhtemel görev uyuşmazlığı nedeniyle sanıkların mağduriyetine neden olabileceğini' gerekçe gösterdi.

SAVCILIK İSTEDİ

Savcılık, asliye ceza mahkemesinin görevsizlik kararına itiraz etti. 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen itirazda, eylemin kasten yaralama aşamasında kaldığı iddia edildi ve “Görev uyuşmazlıklarında dosyanın istinafa gideceği, bu sürenin zaman alacağı, bu nedenle sanıkların tutuklulukta geçirecekleri sürenin, kanunla öngörülen miktardan fazla olacağı” iddia edilerek tahliyesi istendi.

Talebi değerlendiren Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi de, asliye cezanın görevsizlik kararını kaldırırken, sanıkların da tahliyesine hükmetti.

Kararda, “Sanıklara isnat olunan suçun kanundaki cezasının alt ve üst sınırları, sanıkların tutuklulukta geçirdikleri süre ve olumsuz görev uyuşmazlığı çıkma ihtimali, bu durumda dosyanın Ankara Bölge Adliye Mahkemesi'ne gidiş gelişinde geçecek muhtemel süre dikkate alınmakla sanıkların mağduriyetlerine neden olmamak için tahliyelerine karar verildiği” ifade edildi.

Mahkeme, 5 sanığa haftada bir gün imza atma şeklinde adli kontrol şartı uygulanmasına da karar verdi.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Hiç şaşırmadım..

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Haberde yanlış bilgi var sanki.

Benim bildiğim saldıran adamlarda SİLAH YOKTU. Silah çekmişler flan diye biraz köpürtmüş sanki Sözcü gene.

Ne yazık ki. İnsanları darp etmenin kavga etmenin birini dövmenin cezası düşük ülkemizde 4 yılın altındaki hapis cezalarında zaten hapis bile yatmıyorsun tahliye oluyorsun para cezasına çevriliyor en kötü . Alt sınır üst sınır belli imza atmaları şartı ile tutuksuz yargılanacaklar büyük ihtimal.
Üzücü bir durum ama sanki kişiye özel böyle yapılmış gibi lanse etmek yanlış. Aynı şey Kemal Kılıçdaroğluna saldıran kişidede olmuştu 3-5 hafta içinde tahliye oldu ve tutuksuz yargılanma devam etti...

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Yorumsuz...
3d30157a6a14371883bccccb19f67a58.jpg

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Benim izlediğim bir programa direk saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ bağlanmıştı ve adamlar sopalarla saldırdılar beni darp ettiler diye anlatıyordu. Ondan sonra araçtan silahımı aldım ve arkalarından ateş ettim gençlere boşu boşuna yazık olacaktı silahla vursam flan tarzı sözleri vardı. Videodada ateş eden saldırıya uğrayan kişi zaten silah ateşlendiği gibi kaçıyor diğer adamlar. Onlardada silah olsa karşılık verirlerdi gibime geliyor... ( Ama tam emin değilim gene o hafta 1-2 gazeteciye daha saldırı olmuştu onlar ile karıştırıyorda olabilirim. )

Not: Adamların üstünde direk silah varsa silah ile tehtit darp çok farklı bir duruma girer ve cezası ağırdır diye düşünüyorum...

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Haberde yanlış bilgi var sanki.

Benim bildiğim saldıran adamlarda SİLAH YOKTU. Silah çekmişler flan diye biraz köpürtmüş sanki Sözcü gene.

Ne yazık ki. İnsanları darp etmenin kavga etmenin birini dövmenin cezası düşük ülkemizde 4 yılın altındaki hapis cezalarında zaten hapis bile yatmıyorsun tahliye oluyorsun para cezasına çevriliyor en kötü . Alt sınır üst sınır belli imza atmaları şartı ile tutuksuz yargılanacaklar büyük ihtimal.
Üzücü bir durum ama sanki kişiye özel böyle yapılmış gibi lanse etmek yanlış. Aynı şey Kemal Kılıçdaroğluna saldıran kişidede olmuştu 3-5 hafta içinde tahliye oldu ve tutuksuz yargılanma devam etti...

Hürriyet gibi sitelerde de silah olduğu yazıyor özkanım , silah olmasa bile yani salıverilmesi ne bileyim ülkedeki adaleti simgeliyor.. yarın öbürgün bu tarz kişiler bizi de darp etse yine aynısımı olacak yani..

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Hürriyet gibi sitelerde de silah olduğu yazıyor özkanım , silah olmasa bile yani salıverilmesi ne bileyim ülkedeki adaleti simgeliyor.. yarın öbürgün bu tarz kişiler bizi de darp etse yine aynısımı olacak yani..

Kanunda cezası düşükse ne yazık ki böyle olacak sen ben Ahmet Mehmet fark etmeksizin :( . Her kavga edeni birini darp edeni hapislere tıksan ülkede boş yer kalmaz heralde.

Yaklaşık 1 ay tutuklu durdu adamalr ve şuan ADLİ KONTROL ŞARTI ile yani imza atacaklar hergün gidip karakola benim anladığım davalarıda devam ediyor. Dava sonucunda Suçlu bulunursalar gene ceza evine girebilirler. Hemen ipini koparan servest ülkede adalet yok gibi çığırtkanlık yapmanın anlamı yok bence...

Not: Silahlı tehtit ve darp varsa ben ceza almaları kanısındayım ayrıca...