Turkcell T60'mı Vodafone Smart 6'mı ?

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Aynen baya bir konuştuk teknolojinin içine daldık. Yardımcı olabildiysem iyidir. Güzeldi :D Genede Lenova ezici üstünlüğü var fiyat ve teknoloji olarak üzceğini sanmıyorum tipiylede kimsede olmayan bir telefon. Genede bütcene bağlı.Operatör telefona bulaşma pek derim. Dk kampanyalarında neler neler yapıyolar cihaz da diyip yapmazlar. Ama illa dersen vodofone al derim.
vodafone
SAR EU 0.78 W/kg (head) 0.67 W/kg (body)

Lenova
SAR EU 0.612 W/Kg Head Body 0.297 W/Kg

cankutvarlik

Super Сasual Dating - Actual Women
Reaksiyon puanı
0
Aynen baya bir konuştuk teknolojinin içine daldık. Yardımcı olabildiysem iyidir. Güzeldi :D Genede Lenova ezici üstünlüğü var fiyat ve teknoloji olarak üzceğini sanmıyorum tipiylede kimsede olmayan bir telefon. Genede bütcene bağlı.Operatör telefona bulaşma pek derim. Dk kampanyalarında neler neler yapıyolar cihaz da diyip yapmazlar. Ama illa dersen vodofone al derim.
vodafone
SAR EU 0.78 W/kg (head) 0.67 W/kg (body)

Lenova
SAR EU 0.612 W/Kg Head Body 0.297 W/Kg
Lenova yüksek mi anlamadım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

T60 sakın vodafone alma pişmanlıktır...
Zaten T60 diyen çıkmadı :D

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Lenova daha düşük vodofone toplarsan biri geçmiş ideal birin altı avrupa iki diyorda

cankutvarlik

Reaksiyon puanı
0
O değilde cevap gelmedi daha başka birşey söylicek yok mu ?? Daha birşey almadım

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
O değilde cevap gelmedi daha başka birşey söylicek yok mu ?? Daha birşey almadım
ben kişisel olarak discovery elite 800 tl civarına almayı düşünüyorum.Eğer eski falan dersen Vodafone Smart 6 çok hoşuma gitti özellikleri falan ortada zaten ZTE Blade S6 Plus modelini dahada geliştirerek ismini smart 6 yapmış o kadar.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
ben kişisel olarak discovery elite 800 tl civarına almayı düşünüyorum.Eğer eski falan dersen Vodafone Smart 6 çok hoşuma gitti özellikleri falan ortada zaten ZTE Blade S6 Plus modelini dahada geliştirerek ismini smart 6 yapmış o kadar.
600-700 TL ye 2.el tertemiz bi G2 alın keyfinize bakın. Bunlarla uğraşmayın.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
[MENTION=450738]tmt[/MENTION]

Açıkçası iyi potansiyelde bir telefonu mahvetti GM ve Gionee

4G desteklemeyen tek S800'lü cihaz.
Ağır ve kalın.
Kitkat güncellemesi cihazı mahvetti ram kullanımı tavan yaptı. Telefonun tek gideri zaten 3 GB ram idi G2 bile 2 GB ramı ile o kadar dolmuyor. Suç telefonu kitkat ile mahveden Gionee'de. Sonra da bu güncellemeyi test etmeden kullanıcıya bir nimetmiş gibi sunan GM'de. Problemliyse sunma. Kuran custom olarak kursun sonrasında koşar adımlarla geri döner jellybean'a.

Tüketicinin kandırıldığını parasıyla rezil olduğunu düşünüyorum ben.

GM'dan 4G modeli hariç hiçbir şey alınmamalı.
[MENTION=461284]cankutvarlik[/MENTION]

Öneri olarak ben de G2 32 GB ya da para sıkıntısı varsa Smart 6. En azından T60 gibi sistem uygulamaları silinmeyecek halde değil. Silinebiliyor Tolga abi de videosunda değindi buna.

Kafanı fazla karıştırma. Eleyeceğin cihazları ele sonra bir daha sor. Öyle en azından kafan daha az karışır.

cankutvarlik

Reaksiyon puanı
0
600-700 TL ye 2.el tertemiz bi G2 alın keyfinize bakın. Bunlarla uğraşmayın.
Öncelikle hiç ve hiç düşünmüyorum 2.el çok sorunlu çıkabiliyorlar hiç girmicem o işlere

@tmt

Açıkçası iyi potansiyelde bir telefonu mahvetti GM ve Gionee

4G desteklemeyen tek S800'lü cihaz.
Ağır ve kalın.
Kitkat güncellemesi cihazı mahvetti ram kullanımı tavan yaptı. Telefonun tek gideri zaten 3 GB ram idi G2 bile 2 GB ramı ile o kadar dolmuyor. Suç telefonu kitkat ile mahveden Gionee'de. Sonra da bu güncellemeyi test etmeden kullanıcıya bir nimetmiş gibi sunan GM'de. Problemliyse sunma. Kuran custom olarak kursun sonrasında koşar adımlarla geri döner jellybean'a.

Tüketicinin kandırıldığını parasıyla rezil olduğunu düşünüyorum ben.

GM'dan 4G modeli hariç hiçbir şey alınmamalı.
@cankutvarlik

Öneri olarak ben de G2 32 GB ya da para sıkıntısı varsa Smart 6. En azından T60 gibi sistem uygulamaları silinmeyecek halde değil. Silinebiliyor Tolga abi de videosunda değindi buna.

Kafanı fazla karıştırma. Eleyeceğin cihazları ele sonra bir daha sor. Öyle en azından kafan daha az karışır.
Şuan aklımda 3 seçenek var diğerleri elendi zaten 1.Lenovo Vibe x2 en çok düşündüğüm (ve ney düşünüyorsun bu telefon hakkında) 2. Vodafone smart 6 (alabilirim) 3. gm 4g android one (kısmen alabilirim) sence hangisini alırdın ??

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
[/QUOTE]Şuan aklımda 3 seçenek var diğerleri elendi zaten 1.Lenovo Vibe x2 en çok düşündüğüm (ve ney düşünüyorsun bu telefon hakkında) 2. Vodafone smart 6 (alabilirim) 3. gm 4g android one (kısmen alabilirim) sence hangisini alırdın ??[/QUOTE]
Android one modelini unut gitsin .Geriye vibe x2 ve smart6 kalıyor.Burada önemli olan senin isteğim büyük ekran dersen smart6(5.5") , o kadar ekrana gerek yok dersen vibe x2(5").Ek olarak lenovo mediatek 2.0 ghz kullanıyor, smart6 1.5ghz snapdragon 615 (64bit destekli) kullanıyor.Çekirdek olarak yine smart6 8 çekirdek ile vibex2'nin 4 çekirdeğine üstüne geliyor.Kısacası vodafone bana daha iyi gibi geldi.Ben olsam vodafone smart alırdım(Tasarım olarak çook ama çoook beğendim aşık oldum :wub: )

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Smart 6 Sar değeri yüksek. İkincisi Mediatek az ısınan ve daha hızlı bir işlemci antutu ve bechmark testlerde üstün smarta göre. Lenova ikincisi ıbm yazılımı kendi optimize ederk kodluyor diğer telefonlara göre renk sıcaklık ayarı ile kalibre edebiliyorsun. Vibe X2 yazılım konusunda da başarılı. Vodafone napar belli değil. Kasa daha sağlam Lenovada

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Vodafone Smart 6 teknik olarak parasına göre iyi özellikleri var lakin tekli çekirdek ve çoklu çekirdek testlerinde pek iyi puanlar alamıyor. Ayrıca yer yer aşırı ısındığını söyleyenler var.

Biraz daha alternatf bakmak lazım bence. Sony Xperia M4 Aqua hem Turkcell hem Vodafone'dan daha iyi görünüyor. Fiyatı biraz daha düşse yapılan testlerde en iyisi o.

cankutvarlik

Reaksiyon puanı
0
Herkez yorumlar için teşekkürler

samart 6 her konuda t60 ı alır
M4 Aqua düşünmüyorum 8 gb çok az gelir başka telefon önerebilirmisin yada benim dediklerimden birini seçebilirmisin lütfen ? :)

Vodafone Smart 6 teknik olarak parasına göre iyi özellikleri var lakin tekli çekirdek ve çoklu çekirdek testlerinde pek iyi puanlar alamıyor. Ayrıca yer yer aşırı ısındığını söyleyenler var.

Biraz daha alternatf bakmak lazım bence. Sony Xperia M4 Aqua hem Turkcell hem Vodafone'dan daha iyi görünüyor. Fiyatı biraz daha düşse yapılan testlerde en iyisi o.
Pardon yanlış alıntı yapmışım :) M4 Aqua düşünmüyorum 8 gb çok az gelir başka telefon önerebilirmisin yada benim dediklerimden birini seçebilirmisin lütfen ? :)

cankutvarlik

Reaksiyon puanı
0
Abicim tamam seçim benimde kararını almak istedim :)

Yani sen olsan seçtiklerinden hangisini almak isterdin sadece fikrini soruyorum .)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Dedim ben Aqua'yı alırım diye. 8GB depolama alanı sıkıntı gibi görünebilir ancak hafıza kartı denilen bir şey var. Aqua dememin en önemli sebepleri yapılan çoğu testte saydığın telefonlardan daha iyi, suya dayanıklı, kamerası iyi, bataryası saydıklarının en iyisi. Diğer özellikler zaten ortak.

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
1100 barajına gelirse 2.5 gb boş yer gelen telefonu napacak ki. M Aqua her şey sd karta atılmıyor. Sony bu telefonda naptıysa doldurmuş içini. yüklemelerden sonra en kötü 600 mb boş kalcak o da süründürüyor. Sony C4 veya Casper V9 daha iyi hem puan olarak ta üst sınıflar işlemci olsun ekran olsun kamera olsun. Aqua niye böyle çıktıysa alınmaz. Git LG G2 al daha iyi 5.1.1 güncellemede gelcekmiş.

cankutvarlik

Reaksiyon puanı
0
1100 barajına gelirse 2.5 gb boş yer gelen telefonu napacak ki. M Aqua her şey sd karta atılmıyor. Sony bu telefonda naptıysa doldurmuş içini. yüklemelerden sonra en kötü 600 mb boş kalcak o da süründürüyor. Sony C4 veya Casper V9 daha iyi hem puan olarak ta üst sınıflar işlemci olsun ekran olsun kamera olsun. Aqua niye böyle çıktıysa alınmaz. Git LG G2 al daha iyi 5.1.1 güncellemede gelcekmiş.
Kardeşim dediğim gibi en fazla 1000 1100 aşmıyor :)

Dedim ben Aqua'yı alırım diye. 8GB depolama alanı sıkıntı gibi görünebilir ancak hafıza kartı denilen bir şey var. Aqua dememin en önemli sebepleri yapılan çoğu testte saydığın telefonlardan daha iyi, suya dayanıklı, kamerası iyi, bataryası saydıklarının en iyisi. Diğer özellikler zaten ortak.
Senin verdiğin linkten hangisii seçerdin peki ?

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
LEnova 8 çekirdek diğer ikisi 4 çekirdek seri hılı kameraları iyi üç telefonda iyi bence

1. Lenova vibe x2
2. Huawei G7
3. Casper V6x bunun v6 sı daha iyi bence ama ekran sana kalmış

cankutvarlik

Reaksiyon puanı
0
LEnova 8 çekirdek diğer ikisi 4 çekirdek seri hılı kameraları iyi üç telefonda iyi bence

1. Lenova vibe x2
2. Huawei G7
3. Casper V6x bunun v6 sı daha iyi bence ama ekran sana kalmış
V6x daha iyi bence çünkü bataryası çıkıyor

V6x daha iyi bence çünkü bataryası çıkıyor
Ve büyük ekran seviyorum en fazla 5.5 inç olcak 6 olmıcak

cankutvarlik

Reaksiyon puanı
0
Cevap yok dahala :)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
O zaman hepsini boş ver bunu al: Meizu & Zopo Akıllı Telefon Türkiye Distribütörü

Fiyat/performans kralı ve en ucuzu. Ben olsam bende bunu alırdım. Linkteki adres resmi dağıtıcı. Teknosa da da satılıyormuş ama 999 tl'den. Bunu al. Bunu da almam dersen telefon felan alma boşver, bu kadar kararsızlık kalbe iyi değil :)

Rossen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Huawei moment al tavsiye edebltim

cankutvarlik

Reaksiyon puanı
0
O zaman hepsini boş ver bunu al: Meizu & Zopo Akıllı Telefon Türkiye Distribütörü

Fiyat/performans kralı ve en ucuzu. Ben olsam bende bunu alırdım. Linkteki adres resmi dağıtıcı. Teknosa da da satılıyormuş ama 999 tl'den. Bunu al. Bunu da almam dersen telefon felan alma boşver, bu kadar kararsızlık kalbe iyi değil :)
İnternet alışverişi yapardım ama aile sıkıntı güvenmiyor

Huawei moment al tavsiye edebltim
Moment ?? Öyle bi telefon mu var ya

cankutvarlik

Reaksiyon puanı
0
Karar verdim 2 seçenek arasındayım yeni konu açtım artıkın konuyu herkez görmüyor oyüden yeni konu açtım koun linki : [h=2]Lenovo Vibe x2 ' mi Vodafone smart 6 ' mı ::: http://goo.gl/m7fLfJ[/h]