Tp-Link Access Point Alacağım Ama Çeker Mi?

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
102
Merhaba,

Normalde şartlarda access pointi koymayı düşündüğünüz yerde modemin sinyalini herhangi bir notebook, tablet veya cep telefonundan sinyali görebiliyor musunuz ? Eğer sinyali görebiliyorsanız Access Point ile rahatlıkla o noktada sinyali güçlendirebilirsiniz. Bu durum için satın almadan önce kontrol ederek ürün tercihinde bulunabilirsiniz.

Saygılarımızla,
banner.jpg

Pilot Kalem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İkinci linkteki cihaz yeterli olur fakat ilk önce şunu sormak gerek; modemin üzerinde anten var mı? Bu işlerde her ne kadar alacak olduğunuz access point önemli olsa da, bir o kadar da modem kalitesi önemlidir.

ardaerm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Normalde şartlarda access pointi koymayı düşündüğünüz yerde modemin sinyalini herhangi bir notebook, tablet veya cep telefonundan sinyali görebiliyor musunuz ? Eğer sinyali görebiliyorsanız Access Point ile rahatlıkla o noktada sinyali güçlendirebilirsiniz. Bu durum için satın almadan önce kontrol ederek ürün tercihinde bulunabilirsiniz.

Saygılarımızla,
banner.jpg

İkinci linkteki cihaz yeterli olur fakat ilk önce şunu sormak gerek; modemin üzerinde anten var mı? Bu işlerde her ne kadar alacak olduğunuz access point önemli olsa da, bir o kadar da modem kalitesi önemlidir.

Yorumlar Dün Yapılmış Ama Görmedim Üstteki Cihazı Aldım Ama Repeater Modunda Kurduktan Sonra 30dB Almama Rağmen Bağlanamıyorum Ne Telefondan Ne Bilgisayardan Ne De Konsoldan Mesela Facebook Da Ağ Bekleniyor Hatası AlıyorumBilgisayarda İnternet Erişimi Yok Gibi Ne Yapmam Lazım ?

Pilot Kalem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Repetetar modunda kullanabilmek için modemin kablosuz şifresi WEB olması gerekir. Modemin şifresini WEB yaptıktan sonra cihazı repetear moduna al ve tekrar arama yaptır. Modemini bulacaktır ve bulduktan sonra güvenlik sekmesinden modemin şifresini access point'e gir.

Bir de modemin IP si ile Acess point in IP si aynı olması gerekir.

Yani modem 192.168.1.1 iken acess pointte böyle olmalı.

Uzaktan bağlantı programı vs kurarsan yardım edebilirim.

ardaerm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Repetetar modunda kullanabilmek için modemin kablosuz şifresi WEB olması gerekir. Modemin şifresini WEB yaptıktan sonra cihazı repetear moduna al ve tekrar arama yaptır. Modemini bulacaktır ve bulduktan sonra güvenlik sekmesinden modemin şifresini access point'e gir.

Bir de modemin IP si ile Acess point in IP si aynı olması gerekir.

Yani modem 192.168.1.1 iken acess pointte böyle olmalı.

Uzaktan bağlantı programı vs kurarsan yardım edebilirim.

Teşekkür Ederim Yardımınız İçin

Ama Dediğinizden Pek Anlamadim Sizin İçin En Rahat Edeceğiniz Uzaktan Baglanti Programini Ben Kurayim Ve Sizin İçin Sıkıntı Olmayacak Bir Zamanda Halladelim Olur Mu?

Pilot Kalem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Olur tabii ki. Yardım ederim, buraya yazman yeterli.

Alpemix programını kurabilirsin uzaktan yardım için.

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Eğer kuramazsanız yazın yardımcı olurum

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Repetetar modunda kullanabilmek için modemin kablosuz şifresi WEB olması gerekir. Modemin şifresini WEB yaptıktan sonra cihazı repetear moduna al ve tekrar arama yaptır.

Ne kadar saçma bişey değilmi şu saatten sonra WEB mi kaldı

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Ne kadar saçma bişey değilmi şu saatten sonra WEB mi kaldı
Şifrelemenin WEP olması gerekmiyor değiştire biliyorsunuz tersi durum zaten sacma olurdu sadece sifrelemeyi WEP yaparsanız biraz daha uzun mesafeden gore biliyorsunuz modeminizi

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Şifrelemenin WEP olması gerekmiyor değiştire biliyorsunuz tersi durum zaten sacma olurdu sadece sifrelemeyi WEP yaparsanız biraz daha uzun mesafeden gore biliyorsunuz modeminizi
Malesef WEB harici şifrelemede olmuyor WEB şart

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Sizin kastettiğiniz tam olarak nedir WEB dediğiniz aslında WEP olan wirelles şifreleme yontemi değilmi
Evet doğru WEP şifreleme türü, yukarıda Web yazılmış sabah dalgınlığı bende öyle devam etmişim pardon.

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Evet doğru WEP şifreleme türü, yukarıda Web yazılmış sabah dalgınlığı bende öyle devam etmişim pardon.
Ben şimdiye kadar kurdugum bütün acces point ve güçlendirici paylaşim modemlerinde wep secmedim hiç bir sorun da cıkmadı güvenlik wep seceneğinde sıkıntılı cünki

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=384851]ardaerm[/MENTION] durum nedir modeminizi kura bildinizmi

ardaerm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben şimdiye kadar kurdugum bütün acces point ve güçlendirici paylaşim modemlerinde wep secmedim hiç bir sorun da cıkmadı güvenlik wep seceneğinde sıkıntılı cünki

- - - Mesaj Güncellendi - - -
@ardaerm durum nedir modeminizi kura bildinizmi

Maalesef Bilgisayar Bağlanıyor Ama Ne Telefon Ne De Konsoldan Bağlanamıyorum