Toshiba taşınabilir hard disk sorunu

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Arkadaşlar dün toshiba taşınabilir hard disk almıştım. Bilgisayara ilk kez taktığımda sorun olmadı. Ancak ikinci kere gaktığımda sadece hard disk çalıştı ama bilgisayarda çıkmadı. Lütfen yardım edin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşalar lütfen acil lazım bilgilerinize.

Lütfen arkadaşlar.

Markasını da söyle yim.
TOSHIBA HDTP110EK3AA STOR.E PLUS 2.5" 1TB SİYAH HDD

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Usb girisinin veya kablosunun duzgun calistiindan eminmisin ?

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Usb girisinin veya kablosunun duzgun calistiindan eminmisin ?
Hayır zaten kabloyla oynayınca hard disk açılıp kapanıyor servise götürsem bişiy yaparlarmı.

Evet arkadaşalr yok mu yardım acil lazım.

burnin26

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hadi buyur burdan yak yarın bu cihazdan almayı düşünüyodum neyse biz baba yadigarı westernden şaşmayalım en iyisi

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Eğer win. kullanıyorsan Bilgisayar klasörüne sağ klik--> Yönet--> disk yönetiminden kontrol et...
>>O bölümde görünüyosa-->> Biçimlendirmeyi dene...

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Arkadaşlar kablosunda problem var her halde çünkü ne yere düşürdüm ne de içine bir şey yükledim. Eğer sorun kablodaysa satürne götürsem benden para alırlarmı ayrıca ürünü dün aldım.

Yardım lütfen !

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Başka çözümü var mı dır

Hakan_E_Deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
pm i geç gördüm kusura bakmayın buradan cevap yazayım..büyük ihtimalle kablonuzda bir sıkıntı var ürünü aldığınız yere faturası ile götürmeniz gerekiyor..gerekli incelemeyi onlar yaparlar ve büyük ihtimalle birebir değişim kablosu ücret talep etmezler

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Arkadaşalr sorun benim usb girişindeymiş :) :d :p

hadi buyur burdan yak yarın bu cihazdan almayı düşünüyodum neyse biz baba yadigarı westernden şaşmayalım en iyisi
Hocam sorun yok gönül rahatlığıylada alabilirsiniz. Sorun bendeymiş ayrıca hem 2.0 ve 3.0 desteği var. Ayrıca rakiplerine göre 10-25 tl daha ucuz.

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
aldığım yere götürdüm orda beni birisine yönlendirdiler. daha sonra adam hemen oradaki gösterim amaçlı laptopta denedi herşey normal görüyor taktı çıkardı kabloda sorun yok senin usb girişinde sorun var dedi. bende eve gelip pc yi açtım arkadan usb uzatmasını bağladım (tekli) hdd yi bağladım ama yine yok. daha sonra bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet ve depolamaya tıkladım orada gözüküyor. üzerine sağ tıklayı aç a da basılmıyor bu arada.daha sonra hdd nin üzerine sağ tıkla ve birim sil i tıkladım yaptım yine sonra yeni birim yaptım ve hata verdi en sonda güncellemeyle ilgili hata diye. daha ne yapabilirim acaba. biçimlendirsem bişiy değişmez zaten içinde bişiy yok. sadece toshiba klasörü fln var.
şimdiden teşekkürler.

burnin26

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşalr sorun benim usb girişindeymiş :) :d :p

Hocam sorun yok gönül rahatlığıylada alabilirsiniz. Sorun bendeymiş ayrıca hem 2.0 ve 3.0 desteği var. Ayrıca rakiplerine göre 10-25 tl daha ucuz.

aldım bugun teknosadan 239 tl ye 1.5tlbyte geldım eve bozuk cıktı hdd in gırıs yerı ezılmıs fabrıkasyon hatası,iade ettım ama sıcakta gecen 3 4 saatıme mı sınırlenıp verdıgım 30 35 tl yol parasına mı yanayım bılemedım bu ılk ve son toshıba hdd deneyımım olur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar Bendede TOSHIBA HDTP110EK3AA STOR.E PLUS 2.5" 1TB SİYAH HDD bu cihazdan var. Win 7 olan bilgisayarda sorunsuz çalışıyor. XP olan iş bilgisayarımda görünmüyor. İş bilgisayarında başka toshiba ve başka marka harddisleri görebiliyorum. Bunun için ne yapmam lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım bendede aynı toshibadan var kabloyu bastırınca çalışıyor bırakınca ışık gidiyor pc dede aygıtlarda vesaire gözüküyor ama bilgisayarımda gözükmüyor yönet deyip baktım ordada var ama sadece birim sil diye seçenek var diğerlerine tıklanmıyor bir kaç hafta sonra götürücem teknosa dan aldım ücret isterlerse veya onların pc lerinde çalışırsa ben napayım yaaa bi kazık yedik harddisk aldık 1 hafta sonra bozuldu güncellemer fln en sonda ama işte toshiba harddisk yapamıyor kardeşim alacaksan samsung harddisk alacan.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende samsungun harddiski var ilk günler normaldi şimdi bilgisayara takıyorum ışıgı yanıo ve dıt dıt dıt die ses çıkarıyo ama bilgisayarda gözükmüo

Kaan tetik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer içindekiler önemli değilse bilgisayar klasörüne sağ tıkla ve yöneti seç sonra açılan pencereden soldaki disk yönetimini seç ardından aşağıdaki disklerden hangisi seninse çoğunlukla disk 1 olur ama değişiyo ona sağ tıkla ve
yeni dağıtılmış birim tıkla sonra seni bir sihirbaza yollar ordakilere evet de en sonda son de biter kardeşim bu kadar.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
2013 ten beri bu cevabı bekliyormuş sorunlu arkadaşımız. (iletilerin altında, "gri renkte", yazıldıkları tarih yazar)

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Haha :D sorun yok. :) şuan kendisi Bad sector hatası ile uykuda