Termal Macun Değişiminden Sonra Ekrana Görüntü Gelmiyor

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
Merhaba evde bulunan 2. bilgisayarı dizi vs. işleri için kullanıyoruz yaklaşık 10 yıllık bilgisayar. Artık fanı soğuk hava üflemez hale gelmişti bende ucuzda olsa bir termal macun alayım idare etsin diyip bir bilgisayarcıdan 20 tl ye aldım. Eve gelince uygulayıp içini temizledim.

Bilgisayarı açmak istediğimde bilgisayarın fanı çalışıyor ama ekrana güç gelmiyor. Emin olmamakla birlikte klavye de çalışmıyor. ( üstündeki ışıklar çalışmıyor )

Ne yapmam gerek ?

Şimdiden teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarın donanımlarına ulaşabiliyorum ancak klavye ve ekranın olduğu bölümü tutan vidalar yerinden hareket etmiyor. Oraya ulaşamıyorum.

umit4421

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
Tavsiyem laptopu tekrar söküp toplaman.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Bios pili çıkarıp takın.

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
termal macun taştıysa işlemci çalışmaz bi bakın taşma var mı ya da sağ sola bulaşmış mı?

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Merhaba evde bulunan 2. bilgisayarı dizi vs. işleri için kullanıyoruz yaklaşık 10 yıllık bilgisayar. Artık fanı soğuk hava üflemez hale gelmişti bende ucuzda olsa bir termal macun alayım idare etsin diyip bir bilgisayarcıdan 20 tl ye aldım. Eve gelince uygulayıp içini temizledim.

Bilgisayarı açmak istediğimde bilgisayarın fanı çalışıyor ama ekrana güç gelmiyor. Emin olmamakla birlikte klavye de çalışmıyor. ( üstündeki ışıklar çalışmıyor )

Ne yapmam gerek ?

Şimdiden teşekkürler.

Bilgisayarın donanımlarına ulaşabiliyorum ancak klavye ve ekranın olduğu bölümü tutan vidalar yerinden hareket etmiyor. Oraya ulaşamıyorum.
Yankışlıkla zarar vermiş olabilirsin parçalara

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
Termal macun taşınca çalışmayan laptop görmedim.
kapatmadan önce kart ile yaydım o yüzden tam kullandım. sanmıyorum taşma olsa fark ederdim.

Aldığın termal macun iletken ise parçalara zarar vermiş olabilir.
ihtimalli çok düşünmeyerek almıştım

Yankışlıkla zarar vermiş olabilirsin parçalara
sanmıyorum

umit4421

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
Laptopu toplarken kablolardan birini araya sıkıştırmış olabilirsin bir kere benimde başıma gelmişti.

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
Laptopu toplarken kablolardan birini araya sıkıştırmış olabilirsin bir kere benimde başıma gelmişti.
kontrol edeceğim

Bios pili çıkarıp takın.
Bios piline göremiyorum. kasanın devamina erişemediğim için sorun devam ediyor

Bilgisayarın parçalarını çıkarıp taktım sorunum çözüldü ancak klavyemin bazı tuşları çalışmıyor. internette bios pili ile alakalı klavye altından erişildigini okudum klavyeyi çıkardım ama soket ile kablo ayrıldı. Soketin ucu anakartın üstündeki girişte onun kablosu ise dışarda soketi yerinden çıkaramıyorum o yüzden dıştan gelişi güzel taktım. Silme ve numpad tuşları çalışmıyor soketi yerinden nasıl çıkarırırım ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210502-225623_Gallery.jpg
    Screenshot_20210502-225623_Gallery.jpg
    77.3 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleme: