Telefonum belirsiz bir sarj oranında kapanıyor ben sarj bitmiş oluyor.

Ahmet 08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Telefon %100 sarj oluyor (eskisinden daha uzun bir sürede) normal şekilde kullanıyorum.Ta ki %30 civarlarına gelene kadar o civarlarda telefon kapanıyor ve sürekli tekrar tekrar Samsung yazısının gözüktüğü açılış ekranına kadar kapanıp açılıyo.Bataryayı çıkartık geri taktıktan sonra açılmıyor telefon.Sarj'a takıyorum ondan sonra açılıyor ve sarj yüzdesi %0 oluyor.Aynı vakitte telefonum %40 doluluk ile sarjdayken kullandığım sırada (max 2 dk olmuştur kullanmaya başlayalı) telefon kapandı ve açıldığında sarj yüzdesi %100 olmuştu.Sonra aletten çıkardım kullanmaya başladım sarj %60 civarlarındayken telefon yine kapandı ve ilk anlattığım gibi açıldığında %'si 0'dı.Çözümü nedir sorun bataryada mı yoksa telefonda mıdır bunu söylemeniz bile bana yeter.(Galaxy J7 2015,J700F)

Teşekkürler

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
Anakart hasarlı olabilir, yetkili servise veriniz ki tamir edemezlerse yenisini veya para iadesini yaparlar...

Ahmet 08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Anakart hasarlı olabilir, yetkili servise veriniz ki tamir edemezlerse yenisini veya para iadesini yaparlar...
Garanti dışı ürünler için de geçerli midir bu iade veya para durumu?Süper hızlı yanıt için teşekkürler :)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
Garanti dışı ürünler için de geçerli midir bu iade veya para durumu?Süper hızlı yanıt için teşekkürler :)
yetkili servise tamir üzere verilen tüm cihazlar garanti kapsamı dışında olsalar dahi garantili tamire alınırlar, para biraz fazla isterler ama tamir edilirse 6 ay veya daha fazla garantili olur hatta tamir edilmez 20 iş günü içinde o zaman para iadesi söz konusu olur...
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu konumda ayrıntılı olarak yazdım:

Son düzenleme:

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Telefon bataryalarının ömürleri 2-3 yıldır. Bundan sonrası şansınıza kalmış. Batarya şarj olurken kullanmayın.

Ahmet 08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Telefon bataryalarının ömürleri 2-3 yıldır. Bundan sonrası şansınıza kalmış. Batarya şarj olurken kullanmayın.
İlk bataryamı kısadevre geçirterek orjinaliyle değiştirmek zorunda kaldım zaten.Takılı olan batarla 1 yıl 1 aylık.

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
İlk bataryamı kısadevre geçirterek orjinaliyle değiştirmek zorunda kaldım zaten.Takılı olan batarla 1 yıl 1 aylık.
Normalde o kadar kısa sürede bozulmazlar. Kalibrasyon sorunu da olabilir. Google'de Android batarya kalibrasyonu olarak aratırsanız, bulabilirsiniz.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
yetkili servise verirken bataryanın orjinal olmasına ve telefonun daha önce vidalarından açılmamış olmasına dikkat etmek gerekir, aksi halde sırf bunun için bile aşırı bir ücret ekleniyor tamir fiyatına, 100-150 TL iken 250-500 TL diyiveriyolar ve ayrıca kusuru da baştan kabul etmiş olursunuz. Yetkili servis dışında daha önceden tamir görmemiş olması da gerek.

Ahmet 08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
yetkili servise verirken bataryanın orjinal olmasına ve telefonun daha önce vidalarından açılmamış olmasına dikkat etmek gerekir, aksi halde sırf bunun için bile aşırı bir ücret ekleniyor tamir fiyatına, 100-150 TL iken 250-500 TL diyiveriyolar ve ayrıca kusuru da baştan kabul etmiş olursunuz. Yetkili servis dışında daha önceden tamir görmemiş olması da gerek.
O konuda sicili temiz de benim telefonun.Hatta tanıdığımız çalışıyor Samsung yetkil servisinde bize biraz indirimde bulunabiliyor.Mesela geçen Home butonunu değiştirdim sadece parçaya para verdik işçilik ücretini vermedik.

Ahmet 08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Normalde o kadar kısa sürede bozulmazlar. Kalibrasyon sorunu da olabilir. Google'de Android batarya kalibrasyonu olarak aratırsanız, bulabilirsiniz.
Batarya kalibrasyonunu araştırdım ve iki farklı çözüm buldum aşağıya bıraktığım 2 videodan hangisi doğru söyleyebilirmisiniz?

Çözüm 1:Çözüm 2:

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Üstteki olmazsa, alttakini deneyebilirsiniz.

Ahmet 08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Sıkıntı yeni batarya almamla çözüldü.