Tarayıcıya internet gelmeme sorunu.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

Tarayıcıma belli bir süre internet gelmiyor.

Detaylı anlatıyım:

Bilgisayarı sadece kapattığımda ve tekrar açtığımda '' yani modemi kapatıp açsam vb değişmiyor '' sadece pc kapanıp açıldığında tarayıcıya internet gitmiyor.

İnterneti diğer türlü kullanabiliyorum, bilgisayardan online oyunlar programlar aklınıza gelicek her şeyi yapabiliyorum sadece tarayıcıya internet gelmiyor hatta Clash of clans için bilgiyasarıma Bluestack programı indirdim, bir nevi androidi bilgisayarın içinde kullanıyorsun ve facebook'a youtubeye bluestack'den girip gezinebiliyorum ama tarayıcıların hiç birine giremiyorum çalışmıyor.

Enteresan olan kısmı ise belli bir süreden sonra düzeliyor.

Mesela bazen 5-10 dakikada bazende 4-5 saatte bu yüzden pcyi 4 gündür kapatmıyorum.

Arka planda çalışan ve tarayıcıya etki eden her şeyi kapatıyorum hatta alakası olan olmayanlarıda sonuç aynı.

Format at? derseniz çok attım çözüm değil düzeliyor belli süre sonra devam ediyor.

Pcde bulunan uygulamalar bozuyor diye düşünürseniz: Raidcall, TeamSpeak3, Skype,TeamViewer 9 ve steam var ha bide İtunes.

Bunlar neden bozsun ki? artık bilgisayarı formatlattırıp yedekleri yükleyip oyunları tekrar indirmekten bıktım usandım.

Bu soruna çağresi olan varmı?

Not: Sayfalar sadece yükleniyor hani karşıma hata yada yazılar gelmiyor beyaz sayfa sadece yükleniyor ve tüm siteler için geçerli, sayfaları sonlandır diye uyarılar geliyor, tarayıcıda adb block plus var sildim formatladım adbsiz denedim sonuç aynı benim düşüncem ya programlar böyle yapıyor yada combofix.

Bir kaç kere formatlattırdım ve aradan 1 hafta sonra combofix ile tarattım internetim kesildi ve tarayıcılar açılmadı fakat hiç bir yerde yoktu pcye internet gelmiyordu ama telefonla bağlandığımda internet vardı, formatlattırdım düzeldi sonra tekrar bu tarz sorun başladı ama bu seferki dediğim gibi sadece tarayıcıya bağlanmıyor tarayıcıyı aç kapat aç kapat yapıyorum bazen dakikalar bazen saatlerce aklıma geldiğinde yapıyorum hele şükür bir zamanda şak diye geliyor yani aşırı ilginç bir durum.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Dns sorunu gibi duruyor.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=194661]eSa[/MENTION] Maalesef Ertan abi kaç kere dns denedim otomatik yaptım denemediğim dns kalmadı sonuç aynı :/

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Hocam şu dns yi denedinizmi

208.67.222.222
208.67.220.220
Birde her tarayicidami ayni sorun var.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Hocam şu dns yi denedinizmi

208.67.222.222
208.67.220.220
Birde her tarayicidami ayni sorun var.

Bu dnsyi denedim gibi sanki ama şey bugün pcyi kapatmadan önce bu dnsye ayarlarım ondan sonra bakalım tekrar açtığımda sorun devam edicekmi.

Evet tüm tarayıcılarda.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Yeni bir şey buldum, internet explorerde dahil hiç bir tarayıcı çalışmıyordu fakat IEnin bazı dosyalarını silmiştim sonra düzelttim, bugun yine tarayıcılarda internet yoktu yani Chrome, Mozilla, Opera, Yandex falan ne varsa indirmiştim internet gelmiyordu fakat Tor browser ve IE de internet var kısaca Tor ve IE'a internet geliyor diğer tarayıcılara gelmiyor enteresan valla.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar problem çözüldü.

Çözümü yok neden yok kendiliğinden çözüldü.

Şu anda chrome haricinde tüm tarayıcılar sorunsuz çalışıyor, mozilla kullanıyorum artık chrome'a elveda ne yapalım :(