Soru Tarayıcı çok yavaş

herchell

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Merhaba bilgisayarımda Chrome,Opera,Edge yüklü uzun zamandır chrome kullanıyordum 8 9 aydır edge kullanıyorum.Tarayıcı çok yavaş çalışıyor yani sayfalar geç yükleniyor.Örneğin youtube üzerinden uygulama izliyorum ardından başka sekmeye geçiyorum o sayfa geç yükleniyor .Ne yapabilirim internet hızı download 20mbps upload 4.7 mbps

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    14.8 KB · Görüntüleme: 66

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Tarayıcı geçmişini tüm zamanlar/tüm ögeler seçili olarak silebilirsin. Eklenti yüklüyse, araç çubuğu varsa onları devre dışı bırakarak tarayıcıyı test edebilirsin.
Yüklü bellek miktarın çok sınırlı olduğu için başka herhangi bir program açmadan 3-4 sekmeden fazla kullanmamanı öneririm.

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
RAM'iniz çok düşük. Chrome, zaten fazla RAM kullanan bir tarayıcı; üstüne bir de Opera, Edge kullanıyorsun. Bence gayet normal bu yavaşlık. Hangi tarayıcıyı kullanacaksan birini seç, çerezlerini temizle ve diğer iki tarayıcıyı bilgisayarından kaldır. Büyük ihtimalle bilgisayarınızın performansı istediğiniz seviyeye kadar hızlanacaktır ama aynı anda fazla sekme açmamaya da dikkat edin.

herchell

Asistan
Reaksiyon puanı
18
RAM'iniz çok düşük. Chrome, zaten fazla RAM kullanan bir tarayıcı; üstüne bir de Opera, Edge kullanıyorsun. Bence gayet normal bu yavaşlık. Hangi tarayıcıyı kullanacaksan birini seç, çerezlerini temizle ve diğer iki tarayıcıyı bilgisayarından kaldır. Büyük ihtimalle bilgisayarınızın performansı istediğiniz seviyeye kadar hızlanacaktır ama aynı anda fazla sekme açmamaya da dikkat edin.
chrome kaldırsak sıkıntı olur mu arada opera işime yarıyor

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
son bir soru soracağım opera gx nasıl?
Opera GX, tarayıcılar arasında en iyisi bence. Aslında oyuncular için geliştirildi ama sunduğu özellikler sebebiyle her kesimden tercih ediliyor. Reklam engelleyici ya da VPN gibi eklentileri kendi içinde barındırıyor. Ne kadar RAM tüketeceğini vs de yine kendin ayarlayabiliyorsun. Kullanmak istersen çok pratik ve işlevsel bir tarayıcı, kesinlikle öneririm.