Taksitli Satış İadesi

Bu konuyu okuyanlar

tgykya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar,vatan bilgisayar’dan bir laptop almıştım ve başıma gelenleri sizlerle paylaşmıştım burada.pazartesi günü iadem gerçekleşecek bir sorun olmazsa büyük uğraşlar ve aylardır verdiğim mücadelede kazanan ben olacağım ve şunu anladım’ki hakkını almak için çirfeklik yapar bağırır kükrersen hakkını direk alırsın kibarlıkla insanlıkla hiçbirşey alınamıyor’muş. mağaza müdürü aradı ve halletdik gibisinden şeyler söyledi ve e-mail atarak baya bi sitemde bulunmuştum görmüşler galiba anlaşılan zoruna gitmiş ve bana kısacası telefonda kurtulmak istiyoruz senden ne istersen yapacağız gibi konuşma tarzı vardı.hem suçlular hem güçlüler bide üste çıkmaya çalışıyorlar.iadem olursa monster alacağım en azından adam gibi servis adam gibi bir muhattap bulacağım karşımda. lafı uzattım baya ?? sizlere şunu sormak istiyorum ben ürünü kredi kartı ile haziranda 9 taksit ile almıştım normal şartlar’da taksi’di şubat ayın’da bitiyor ben ekim ayında kalan 1500 liralık ücretini ödeyerek borcun tamamını kapadım,yani onlara borcum yok şimdi iadem yapılırsa bu iade kredi kartınamı olur veya nakit’mi olur veya kredi kartına taksitlik şekilde’mi olur onu öğrenmek istiyorum. ben alo 175 tüketici hattını aradım bilgi aldım borcunuz bitti ise tamamını vermek zorundalar dedi borç bitmedi ise ödediğiniz tutar aktarılır dedi. belki başına gelen olmuştur yaşayan filan o yüzden sizlere’de sormak istedim şimdiden teşekkür ederim.

6502 sayılı kanunda bunları diyorr bana kabaca açıklayacak varmı ?? Erken ödeme MADDE 20 – (1) Tüketici, borçlandığı toplam miktarı önceden ödeyebileceği gibi vadesi gelmemiş bir ya da birden çok taksit ödemesinde de bulunabilir. Her iki durumda da satıcı veya sağlayıcı, faiz veya komisyon aldığı durumlarda ödenen miktara göre gerekli tüm faiz ve komisyon indirimini yapmakla yükümlüdür. Diğer hususlar MADDE 21 – (1) Tüketicinin taşınır bir malın satış bedelini önceden kısım kısım ödemeyi, satıcının da bedelin tamamen ödenmesinden sonra satılanı tüketiciye teslim etmeyi üstlendikleri ve ödeme süresi bir yıldan daha uzun veya belirsiz olan sözleşmeler hakkında Türk Borçlar Kanununun ön ödemeli taksitle satış hükümleri uygulanır. (2) Sözleşmenin zorunlu içeriği, tüketici ile satıcı ve sağlayıcının hak ve yükümlülükleri, cayma hakkı, erken ödeme ile diğer hususlara ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle belirlenir.

şikayetten geçilmiyor zaten bakın:

Alışveriş firması Vatan Bilgisayar Şikayetleri

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Geçmiş olsun. Maalesrf öyle. 1500 lirayı nereye ödediyseniz oradan alırsınız ve taksitli ise taksitli alırsınız. Peşin ise peşin yatar.

Burada çirkeflik devreye girer yine. 3 ay önce ben de LG televizyon iade ettim. Kartla taksitli aldım. Peşin elden geri iade aldım

tgykya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
son 2 takdim kalmıştı zaten ama avukat birine sordum taksitli iade söz konusu olamaz tümü verilir bu ya kredi kartına olur yada nakit olur anlaşmaya göre değişir kredi kartına bile olsa kartta artı bir bakiye olacağı için o artı bakiyeyi bankaya belirterek nakite çevirip çekebilirsin dedi bankaya da sordum çekiliyormuş bankada genelde tek bakiye şeklinde iade olur zaten dedi nadir dir taksitle geri iade taksitler iptal edilir kalan para geri verilir dedi.

Son mesajlar