Tablet Batarya Ömrü

alican_52_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar 2 gün önce telekomun kampanyası olan galaxy tab t110u aldım aldığımda bataryası %50 idi %15 e düşürüp şarja taktım %100 olduğunda şarjdan aldım ilk kez tablet alışım bu batarya ömürleri ne kadardır bilemiyorum ama bana çok çabuk bitiyor gibi geldi ekran parlaklığı %25 civarlarında açıkken ve wifi kapalı iken 1 saat kesintisiz oyun oynadım %19 şarj yedi 2 saatlik bir film izledim yine aynı şekilde ekran parlaklığı %25 civarlarında wifi gps felan kapalı %20 şarjını yedi bana fazla şarj yiyor gibime geldi yoksa normalmidir bu tabletler için bilgilendirirseniz sevinirim tabletin pili 3600mAh' lık.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Merhabalar 2 gün önce telekomun kampanyası olan galaxy tab t110u aldım aldığımda bataryası %50 idi %15 e düşürüp şarja taktım %100 olduğunda şarjdan aldım ilk kez tablet alışım bu batarya ömürleri ne kadardır bilemiyorum ama bana çok çabuk bitiyor gibi geldi ekran parlaklığı %25 civarlarında açıkken ve wifi kapalı iken 1 saat kesintisiz oyun oynadım %19 şarj yedi 2 saatlik bir film izledim yine aynı şekilde ekran parlaklığı %25 civarlarında wifi gps felan kapalı %20 şarjını yedi bana fazla şarj yiyor gibime geldi yoksa normalmidir bu tabletler için bilgilendirirseniz sevinirim tabletin pili 3600mAh' lık.

pili kucuk iyi bile gidiyor sarji sorun yok

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Benim tabletin şarjı da 6 saat gidiyor sen kastırmışsın normaldir...

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
tabletin sarjı iyi gidiyor ama ilk aldığında oynamayıp %100 e kadar sarj etseydin daha iyi olurdu. daha sonra sorun yaşayabilirsin

alican_52_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabletin sarjı iyi gidiyor ama ilk aldığında oynamayıp %100 e kadar sarj etseydin daha iyi olurdu. daha sonra sorun yaşayabilirsin

ilk aldığımda oynamadım zaten forumlarda ilk şarjı bataryayı %15e düşürüp %100 olana kadar hiç kurcalamadan şarj edilmesi gerektiğini gördüm bunun üzerine tableti ilk açtığımda pili %50lerdeydi wifi açıp nette gezerek şarjı 15 e düşürdüm ve 100 olana kadar ellemedim zaten bu pil ömrüde normalmiş tabletime göre.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Benim tabletin şarjı da 6 saat gidiyor sen kastırmışsın normaldir...

doğrudur zaten tabletimin pili 3600 mah lık ben tabletlerin pilleri ortalama bu kadardır diye düşünüyordum ama meğer öyle değilmiş MEB' in okullarda dağıttığı tabletlerde bile 7000 mah pil mevcutmuş :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar dün samsung tab s 10.5 aldım. yaklaşık 13 14 saattir şarjda hala ancak %67 si dolmuş. bu normal mi?çok canım sıkıldı. gidip değiştircem muhtemelen. ama fikir edinmek istedim.