Öneri Spor yapmama rağmen kilo veremiyorum.

Hypnamed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar, 16 yaşındayım, 1.84 boyundayım ve 104 kiloyum. Yaklaşık 1 ay önce spora başladım, başladığımdan beri hocamın gösterdiği kardiyo hareketlerini yapıyorum fakat başladığımdan bu yana sadece 2 kilo verebildim. Yediğim şeylerin kalorisine de dikkat ediyorum (Günde 3 öğün yiyorum ve 1,600 kaloriyi geçmiyorum.) fakat 1 ayda 2 kilo verdiğimi görünce nedense moralim düşüyor ve spor yapma hevesim kalmıyor. Kilo verebilmek için sporda ne tür hareketler yapmam lazım, spor dışında nelere dikkat etmem lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Nixadz

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Kardiyo dışında beslenme de çok önemli,uykuna dikkat et az uyuma günde 6-8 saat uyumaya çalış ve en önemlisi asla pes etme moralini yüksek tut çünkü başaramayacağın bir şey değil zaten.Boş-boş motivasyon konuşmalarını hiç sevmem ama cidden zayıflarsın,bu ay 2 kilo verdin diğer ay 5 kilo verirsin.Youtube'dan da fitness kanallarına(önerim Ege fitness)bakmanı öneririm.

safex

Asistan
Reaksiyon puanı
229
Sporunu yapıyorsan ve boğazına dikkat ediyorsan bundan sonrası tamamen motivasyon ve süreklilik. Çalışmalara aynen devam.

ahmet utku

Asistan
Reaksiyon puanı
108
biraz sağlıksız olabilir ama yeteri kadar su içiyorsan kardiyo yaparken göbek bölgene streç film sararsan daha çok ter atarsın metabolizmana da bağlı günde en az 2 kere tuvalete çıkmaya çalış

ardayvl

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Bol bol su iç. Sürekli yapman çok önemli pes etme bir dahaki ay daha çok kilo vereceksin dediklerini uygulayıp bol su içersen. Sağlıklı değil pek biliyorum ama yanında doğal kilo vermeye yardımcı hap, şurup tarzı şeyler deneyebilirsin.