Şehit Ömer Halisdemir'in Ailesine Tazminat Şoku

EsBer

Doçent
Reaksiyon puanı
272
57f3bdce0f254441f8a80b7a.jpg

15 Temmuz darbe girişimini canıyla engelleyen Şehit Ömer Halisdemir’in ailesine darbeci Semih Terzi'nin ailesi tarafından tazminat davası açıldığı iddia edildi. Şehidin acılı babası Hasan Hüseyin Halisdemir, "Bu davayı Tüm Türkiye duysun" dedi.

Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Darbeci General Semih Terzi'nin ailesinin kendilerine 90 bin TL’lik tazminat davası açtığını söyledi.

Baba Halisdemir, "90 bin lira Ömer Halisdemir’in öldürdüğü kişinin ailesi dava açmış. Ben evde televizyonda izledim. Türk milleti bunu duysun. Ben barolar birliği başkanımla telefonla görüştüm biz de dava açıyoruz. Alınan tazminatı da Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hibe ediyoruz’’ dedi.

FEYZİOĞLU: 30'UN ÜZERİNDE AVUKATLA DAVAYI ÜSTLENECEĞİZ

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile telefonla görüştüğünü belirterek, ‘'Hasan Hüseyin amca ile telefonda görüştük. Ömer Halisdemir’e dava açıldığını söyledi. Biz de barolar birliği bünyesinde oluşturulan ‘Memedim’ Projesi kapsamında 30’un üzerinde avukatla davayı üstleneceğiz. Çünkü Ömer Halisdemir hukuka uygun bir emri yerine getirdi. Ömer’i vuranlar adam öldürme suçu işlediler. Henüz davayla ilgili tebligat gelmedi. Davayı açanlara biz de tazminat davası açacağız davadan kazandığımız tazminatı ise Hasan Hüseyin Amca’nın isteği üzerine şehit ailelerine vereceğiz’’ dedi.
İHA

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Şaşılacak bir şey yok.. Darbe kafasındaki bir aileden böyle bir hareket çok normal.. Umarım o davayı başlarına geçirirler ve cümle aleme rezil ederler..

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Ömer Halisdemir'in ailesine dava açıldı iddialarına yalanlama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ailesine dava açıldığı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Şehit Ömer Halisdemir'in ailesine dava açıldığına dair haberler üzerine ''Sayın Cumhurbaşkanımız konunun araştırılması talimatını vermiştir." ifadesini kullanırken, Adalet Bakanı Bozdağ da tazminat davası iddialarını yalanladı. Bozdağ, “Darbeci Semih Terzi’nin mirasçısı eşi ve çocukları ile ilgili dava ‘çocuk mallarının korunması’ davasıdır. Darbeci Semih Terzi’nin mirasçılarıyla ilgili davanın, merhum şehit Ömer Halisdemir’in mirasçılarıyla ilgisi yoktur” dedi.

Kalın, Twitter'daki hesabından, şehit Halisdemir'in ailesine dava açıldığı iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

"Adalet Bakanlığından alınan bilgiler çerçevesinde böyle bir davanın açılmadığı anlaşılmıştır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da 15 Temmuz şehit ve gazilerimizin hukuki işlemleri hassasiyetle ve yakından takip edilecektir."

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ:

Darbeci Semih Terzi’nin mirasçılarıyla ilgili davanın, merhum şehit Ömer Halisdemir’in mirasçılarıyla ilgisi yoktur. Her iki dava ayrıdır. Ayrıca her iki dava da nüfus müdürlüğünün yasa gereği ihbarı üzerine açılmıştır. Mirasçılık nedeniyle açılması zorunlu davalardır.

Hürriyet

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Feyzioğlu neye göre konuşmuş ki o zaman? Hiç mi araştırmamış?.. Basit bir mevzu olsa neyse..

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Şu feyzoğlu bey efendi reklamlara bağlamış olmasın konuyu sonuçta Türkiye için önemli bir isim Şehit Ömer Halisdemir.