SE Xperia ARC'ı 2.3.3+ Sürüme Güncellemek ?

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Merhaba arkadaşlar.

Ben telefonu 2.3.3 sürümünden bir üst sürüme güncellemek istiyorum (şuan için beta olmayan ics güncellemesinden bir önceki en hızlı sürüm hangisiyse artık. Bildigim kadarıyla SE Xperia ARC icin 2.3.4 var) . Netten bayağı arastırdım. Cogu yerlerde anlatımlar yapılmıs. Ama hep megaupload download linkleri falan verilmiş.

Ve niyeyse benim gibi androidde henüz cok yeni olan kullanıcıların korkmadan yapabilecegi şekilde anlatılmamış(daha telefonu aldıgım ikinci günde wifi ile güncelleme yaptıgım icin tel brick olmustu ve telefoncuya vermistim düzeltmesi icin. o yüzden cok dikkatli kullanmak zorundayım. korkum bu yönden..).

Bu konuda saglam bir link ve anlatım bulmam yada forumda bir bilen arkadastan yardım almam mümkünmüdür ? Cünkü teli artık korkmadan kullanmak rootlamak , recovery..vs modları kurmak istiyorum. Ve sanırım cihazın bootloaderide unlock.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar :flowers:

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Sony Ericsson PC Companion ile güncelleyemiyorsan en kolay wotanserver 'den güncelersin güncel fw 4.0.2.A.0.62 ama en doğrusu PC Companion ile güncellemektir.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Sony Ericsson PC Companion ile güncelleyemiyorsan en kolay wotanserver 'den güncelersin güncel fw 4.0.2.A.0.62 ama en doğrusu PC Companion ile güncellemektir.

Ama usta suan telefonu baglıyorum güncel diyor. Oysa benim telefon 2.3.3 ? Suan en güncel sürüm bumudur ? Cünkü herkeste 2.3.4 var ?

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
güncel olan 2.3.4 anladığım kadarı ile senin telefon yurt dışından gelmiş güncel demesinin sebebi bu olabilir her ülkeye aynı zamanda verilmiyor güncellemeler

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
güncel olan 2.3.4 anladığım kadarı ile senin telefon yurt dışından gelmiş güncel demesinin sebebi bu olabilir her ülkeye aynı zamanda verilmiyor güncellemeler

Telefonu onar dersem eğer güncel sürüm yüklenirmi acaba ? Yada yurt dışından getirilme oldugundan imei falan gidermi ?

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Telefonu onar dersem eğer güncel sürüm yüklenirmi acaba ? Yada yurt dışından getirilme oldugundan imei falan gidermi ?

Böyle bir durum hiç başıma gelmediği için net bir şey diyemem ama güncelleme ile İmei gitmez zaten gitse cm7 falan yükleyemez kimse onar seçeneği ile 2.3.4 yüklenme ihtimali var tabiki

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Bunuda yaptım . Telefonun güncellemesi indiriliyor falan dedi. Sonra tel kapandı. Program telefon güncel zaten diyor. Verem oldum yemin ederim :S

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Bunuda yaptım . Telefonun güncellemesi indiriliyor falan dedi. Sonra tel kapandı. Program telefon güncel zaten diyor. Verem oldum yemin ederim :S

wotandanda güncelle gitsin :)

[video=youtube;ZQIw608rZfI]http://www.youtube.com/watch?v=ZQIw608rZfI[/video]

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
wotandanda güncelle gitsin :)

[video=youtube;ZQIw608rZfI]http://www.youtube.com/watch?v=ZQIw608rZfI[/video]

Sukurler olsunki wotan ile sorunsuz guncelleyebildim. Ama guncelleyene kadar gozum cikti resmen. Tam iki saat ugrastim ki telefonu flash modunda gorebilsin diye. Cunku bataryayi cikarip taktigimda elim geri tusunda basili oldugu halde hep sarj alma moduna giriyordu telefon ve bir turlu wotan gormuyordu telefonu. Sonra dedim dur ben bu laptobu bide bolgesel dil ayarlarindan ingilizce yapipta deniyim bir. Oyle yaptim pc resetledim . Tekrar takar takmaz gordu. Yukarda belirttiginiz surumu kurdum. Sahane oldu telefon ya. Simdi zevk almaya basladim telefondan :))) Tesekkurler usta bu arada yol gosterdigin icin.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Sorun çözüldü ise sıkıntı yok :) 2.3.4 güncellmesi ile bir kaç yeni özellik ekleniyor ekran görüntüsü alma felan gayet iyi muhtemelen nisan sonuna doğru 4.0 güncellemesi gelirki bence bu telefonu kullanmak o zaman daha zevkli olacak :)

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Sorun çözüldü ise sıkıntı yok :) 2.3.4 güncellmesi ile bir kaç yeni özellik ekleniyor ekran görüntüsü alma felan gayet iyi muhtemelen nisan sonuna doğru 4.0 güncellemesi gelirki bence bu telefonu kullanmak o zaman daha zevkli olacak :)

Katiliyorum usta. Peki o guncelleme gelirse ben yine wotan uzerindenmi guncellemek zorunda kalcam yoksa bu yukledigim surum sayesinde pc comp. programi guncellememe izin vercekmi .. bilgin varmi usta

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Net bilgim yok belki izin verir ama çıkınca denemek lazım :) Aslında daha öncede [MENTION=169407]yalancibahar[/MENTION] buradan bir yükleme yapmıştı o biliyordur belki :)

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Sorun neydi arkadaşlar , yardımcı olayım.

--- Mesaj Güncellendi ---

Merhaba arkadaşlar.

Ben telefonu 2.3.3 sürümünden bir üst sürüme güncellemek istiyorum (şuan için beta olmayan ics güncellemesinden bir önceki en hızlı sürüm hangisiyse artık. Bildigim kadarıyla SE Xperia ARC icin 2.3.4 var) . Netten bayağı arastırdım. Cogu yerlerde anlatımlar yapılmıs. Ama hep megaupload download linkleri falan verilmiş.

Ve niyeyse benim gibi androidde henüz cok yeni olan kullanıcıların korkmadan yapabilecegi şekilde anlatılmamış(daha telefonu aldıgım ikinci günde wifi ile güncelleme yaptıgım icin tel brick olmustu ve telefoncuya vermistim düzeltmesi icin. o yüzden cok dikkatli kullanmak zorundayım. korkum bu yönden..).

Bu konuda saglam bir link ve anlatım bulmam yada forumda bir bilen arkadastan yardım almam mümkünmüdür ? Cünkü teli artık korkmadan kullanmak rootlamak , recovery..vs modları kurmak istiyorum. Ve sanırım cihazın bootloaderide unlock.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar :flowers:

Sony ericsson pc companion'dan bunu rahatca yapabilirsin kardeş. Olmuyorsa başka yöntemler kullanabiliriz.
Wotan üzerinden rom atarsan herhangi bir ülkenin romunu atabilirsin. Ve tekrar romunu orjinal TR rom yapmak istersen seus ile onararak telefonunu orjinal TR roma geri getirebilirsin. Veya hangi ülkenin romunu yüklemişsen ; 4.0 (İCS) geldiği zaman pc companiondan o ülkeye gelir gelmez güncellersin.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Sorun neydi arkadaşlar , yardımcı olayım.

--- Mesaj Güncellendi ---

Sony ericsson pc companion'dan bunu rahatca yapabilirsin kardeş. Olmuyorsa başka yöntemler kullanabiliriz.
Wotan üzerinden rom atarsan herhangi bir ülkenin romunu atabilirsin. Ve tekrar romunu orjinal TR rom yapmak istersen seus ile onararak telefonunu orjinal TR roma geri getirebilirsin. Veya hangi ülkenin romunu yüklemişsen ; 4.0 (İCS) geldiği zaman pc companiondan o ülkeye gelir gelmez güncellersin.

Teşekkür ederim arkadaşım bilgilendirme için. Normal seus ile denedim olmadı. Bende son çare olarak wotan ile kurulumu yaptım sorunsuz bir şekilde. Ülke olarak tr'yi seçtim. 2.3.4 sürüme güncelledim.Derleme numarası 4.0.2.A.0.62 .

Umarım ics'de sorun cıkmarmaz güncelleme yaparken :( Çünkü telefonu alır almaz bütün talihsizlikler beni buldu .

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Buradan anlaşılan o ki 4.0 güncellemesi gelince PC Companion ile güncellenecek :) Bekleyecez ve görecez +1 tecrübe olacak bizde :)

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Teşekkür ederim arkadaşım bilgilendirme için. Normal seus ile denedim olmadı. Bende son çare olarak wotan ile kurulumu yaptım sorunsuz bir şekilde. Ülke olarak tr'yi seçtim. 2.3.4 sürüme güncelledim.Derleme numarası 4.0.2.A.0.62 .

Umarım ics'de sorun cıkmarmaz güncelleme yaparken :( Çünkü telefonu alır almaz bütün talihsizlikler beni buldu .
Wotan ile güncellediyseniz sorun olmaz. Ama yinede telefona fazla birşey yapmadıysan seus'tan onarırsan , yeni güncellemeleri sorunsuz pc companiondan alabilirsin.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=74155]muratveb[/MENTION] wotanda yeni bir fw eklenmiş "4.0.2.A.0.69" resmi olarak henüz Türkiyeye gelmiş değil bilgin olsun