Haber Samsung'un ileride Android yerine Fuchsia OS kullanacak olması

Reaksiyon puanı
4,318
Haberi gördüm falanca siteden ama paylaşamıyorum yabancı kaynak serbest dediler.

Bulabildiğim kaynak bu, Google servisler ne olacak bilmiyorum ama Androidi terketme kervanına Samsung ta katıldı.

Samsung için hayırlısı olsun, İnşAllah iosa büyük rakip olur hatta geçer ?

Bu arada Huawei ye Google servislerin açılması lazım Amerika rahat bıraksın ülkeleri.

Osman Akar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir şey değişmiyor ki. Android'i de Fuchsia'yı da Google geliştiriyor. Zaten Android'in devamı. Değişen bir şey olmayacak. Tek olay çok eski bir işletim sisteminin üzerine yama yapmak yerine sıfırdan baştan günümüz için yazılması olacaktır.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Fuchsiaya hepsi geçecek zaten tahminim o yönde fuchsia çıktığında androidin fişini çeker google

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Fucsia büyük ihtimal Androidden farklı bir sistem olarak çıkmayacak. Bu yeni üretilen sistem android uygulamalarını da çalıştıracak bir şekilde geliştirilebilir neticede iki sistemin üreticisi de aynı. O yüzden Fushia ya geçince google servisleri olmayacak demek yanlış olur hatta benim kanımca fushia'ya geçince play store ortadan kalkacak sıfırdan yeni gelecek demek bile yanlış olabilir. Androidden elde ettikleri birikimi çöpe atmayacaklardır.