Samsung mu Lenovo mu HP mi?

Murik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Toshiba notebookmun çöp olmasından sonra yeni bilgisayar(dizüstü) almaya karar verdim. Bütçem maksimum 1500 lira. İnternette ve mağazalarda aradığımda en fazla,
Ram 4gb
Hard disk 500gb
Ekran kartı 2gb paylaşımsız
İşlemci İntel core i5 2.6-3.2 ghz
özelliklerini buldum.
Lenovo, Hp, Samsung arasında takılıp kalıyorum.

-Samsung hakkında hiçbir yorum bulamıyorum sizce nasıl bir notebook ?
-Hp ısınma sorunu vardı en son hala devam ediyor mu?

Mağazalara(Media Markt, Bimeks, Teknosa vatan gold) gittiğimde i5 işlemcili bilgisayar en az 1600den başlıyordu. Bu yüzden internetten almam gerektiğini düşünüyorum. İnternette n11 diye bir alışveriş sitesi buldum. Fiyatlar teknosadan falan 300 lira daha ucuza geliyor. Ama satıcı firmaların isimleri de ürkütüyor. Şimdi sizce n11-de bilmediğim bir firmanın bilgisayarını alsam mı ? (2 yıl garantili)

Özetle
1) Yukardakilerden hangi marka almalıyım? Hangisi daha ucuz daha yüksek performans olur?
2)İnternetten bilinen sitenin bilinmeyen firmasından 200-300 daha ucuza mı alsam yoksa fazla para verip mağazadan/mağazanın sitesinden mi almalıyım?
3)Tavsiye ettiğiniz bunu al dediğiniz bilgisayar varsa, modelini ya da linkini atarsanız sevinirim.

not: Alacağım bilgisayarın çalışma hızının yüksek olmasını(ghz ve işlemcinin) önemsiyorum. Ekran kartı 1 gb da yeterli ola bilir:)

Murik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kimsenin fikri yok mu?

MaRZoCHi

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Lenovo tavsiye ederim şuan kullanıyorum, 1 yıl oldu ve sorun yaşamadım hiç. Samsung zaten çekilme kararı aldı avrupadan. HP yi denemedim hiç.

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bence hp yi tercih etme.Ben hp dv6 7300 serisi kullanıyorum notebookdan günlük kullanımlar da memnunum ama oyun konusundan memnunum diyemem.Notebook çok ısınıyor, ekran kartı pek yeterli değil oyunlar da kasmalar oluyor ve inan bana bu yüzden notebooktan soğudum. Lenovo iyidir bana göre lenovo almalısın.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
3 Marka arasından lenovo derim ben.

Murik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar HP yi listeden çıkartttım. Ama şöyle bir mesele var "pcdepo" veya "n11" den piyasadan çok daha ucuza bilgisayarlar buldum. Bunlar dell ve lenovo oluyor.(dell daha ustun gibime geliyor)
Ama sizce bu sitelere güvenebilirmiyim? Yani mediamarkt veya teknosada hiçbir sorun yaşamayacağımı biliyorum sizce bu siteler nasıldır ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Alışveriş yapan varsa bilgi vere bilir mi ?

salihf5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar HP yi listeden çıkartttım. Ama şöyle bir mesele var "pcdepo" veya "n11" den piyasadan çok daha ucuza bilgisayarlar buldum. Bunlar dell ve lenovo oluyor.(dell daha ustun gibime geliyor)
Ama sizce bu sitelere güvenebilirmiyim? Yani mediamarkt veya teknosada hiçbir sorun yaşamayacağımı biliyorum sizce bu siteler nasıldır ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Alışveriş yapan varsa bilgi vere bilir mi ?
Pcdepo güvenilir zaten yasalara göre internetten aldigin urunu 1 hafta icinde iade edebiliyorsun. N11 ise aabit bir magaza degil yani farkli farkli magazalari,saticilari alicilar ile bulusturuyor sadece aracı

KelekKarpuz81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar. Toshiba notebookmun çöp olmasından sonra yeni bilgisayar(dizüstü) almaya karar verdim. Bütçem maksimum 1500 lira. İnternette ve mağazalarda aradığımda en fazla,
Ram 4gb
Hard disk 500gb
Ekran kartı 2gb paylaşımsız
İşlemci İntel core i5 2.6-3.2 ghz
özelliklerini buldum.
Lenovo, Hp, Samsung arasında takılıp kalıyorum.

-Samsung hakkında hiçbir yorum bulamıyorum sizce nasıl bir notebook ?
-Hp ısınma sorunu vardı en son hala devam ediyor mu?

Mağazalara(Media Markt, Bimeks, Teknosa vatan gold) gittiğimde i5 işlemcili bilgisayar en az 1600den başlıyordu. Bu yüzden internetten almam gerektiğini düşünüyorum. İnternette n11 diye bir alışveriş sitesi buldum. Fiyatlar teknosadan falan 300 lira daha ucuza geliyor. Ama satıcı firmaların isimleri de ürkütüyor. Şimdi sizce n11-de bilmediğim bir firmanın bilgisayarını alsam mı ? (2 yıl garantili)

Özetle
1) Yukardakilerden hangi marka almalıyım? Hangisi daha ucuz daha yüksek performans olur?
2)İnternetten bilinen sitenin bilinmeyen firmasından 200-300 daha ucuza mı alsam yoksa fazla para verip mağazadan/mağazanın sitesinden mi almalıyım?
3)Tavsiye ettiğiniz bunu al dediğiniz bilgisayar varsa, modelini ya da linkini atarsanız sevinirim.

not: Alacağım bilgisayarın çalışma hızının yüksek olmasını(ghz ve işlemcinin) önemsiyorum. Ekran kartı 1 gb da yeterli ola bilir:)
Lenova tavsiye ederim ancak daha ileriye dönükalmak istersen monster abra a5 veya abra a7 almanı öneririm ortalama 4.56ghz alırsın.