Samsung Galaxy Watch 5 alınır mı?

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
eSIM desteği ve IMEI numarası var mıdır?

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
127
İlk akıllı saatimi samsung note 2 çıktığında almıştım. Sony marka idi. O günden beri apple watch ve samsungun bir çok akıllı saatini aktif bir şekilde kullandım. Watch 5 in e sim özelliği yok. Benim merak ettiğim ise e sim olsa da efektif olmaması. Yine telefona ihtiyaç olması. Çünkü saat ekran küçüklüğü sebebiyle hiçbir zaman bağımsız telefon olarak kullanılamayacak. Zamanında samsung kol saati cep telefonu yaptı. 1999 da sph-wp10 modeli (ben hiç görmedim canlı olarak :)) Millet tuğla gibi telefonları kullanırken saat telefon. Diğeri ise 2009 da s9110 modeli. Bunu ciddi ciddi almayı düşündüm. Ama akıllı değillerdi. Hatta zamanın online sitelerinde en pahallı telefon olarak geçiyordu. Her neyse konuya dönelim :D E-sim özelliği cihazın yanında telefon olmadan da çevrim içi kalabilmesini sağlıyor sadece. E-simin sadece internetini kullanıyor. Esim numaranızdan arama yapamıyor ve sms gönderemiyorsunuz. Samsungun galaxy watch serisi ise artık tizen kullanmıyor. Direkt google üzerinden çalışıyor. Eski tizenlere göre bir tık yavaş ancak daha işlevsel oldu. Ben özellikle uyku takibi ve yoğun zamanlarda bildirimleri telefonu cebimden çıkartmadan görebilmek için kullanıyorum. Watch 5 öneririm, tavsiye ederim. Elzem mİ? sorusuna cevabım ise hayır. Olmasa da olur.