Sahip olduğunuz ilk bilgisayar nasıldı?

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
İlk-bilgisayarımız.jpg

https://shiftdelete.net/ilk-bilgisayarimiz-nasildi

Yep yeni bir ShiftDeleteNet ofis içi videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda SDN ekibinin sahip olduğu ilk bilgisayarları konuştuk. İlk bilgisayarımız konulu videomuz yayında! İyi seyirler!

İlk bilgisayarımız nasıldı? Ne zaman aldık?
ShiftDeleteNet ekibinin sahip oldukları ilk bilgisayarları nasıldı? Ne zaman sahip olduk. Ofiste farklı yaş gruplarında olan bir ekip var ve bu ekibin sahip oldukları ilk bilgisayarlar gerçekten ilginç özelliklere sahip olmuş.

Tek çekirdekli işlemcilerden 64 MB RAM'li ekran kartlarıyla başlayan ilk bilgisayar furyası, ekipteki genç kişiler ise daha modern modeller ile ilk kez bilgisayar sahibi olmuş. Aldığımız cevaplar birbirinden farklı ve ilginçti. Ofiste bir bakıma nostalji de yapmış olduk diyebiliriz. 

SDN ofisinin ardından sizleri de soruyoruz. Sahip olduğunuz ilk bilgisayarınız nasıldı? Hangi yılda aldınız ve hangi özelliklere sahipti?

Son düzenleme:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
:D çok dandik bir şeydi çekmediğim işkence yoktu 2007 yılında toplamıştım
2GB ram vardı
intel celeron bir işlemcisi vardı pek hatırlamıyorum 1.81 ghz hızındaydı
Nvidia 9400GT 1gb ekran kartı falandı

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
2003-2004 filandı galiba Byron marka 256 mb ram vardı sis chipset. 40gb harddisk. 1 tane cd sürücü 1 tane disket sürücüm vardı. Birde telefon hattını bağlar bir numara çevirir internete girerdik :D
Bu arada bizimkilerin aldığı fiyatıda net hatırlarım vatan bilgisayardan 1 milyar 20 milyon 750 bin lik fiyat nedense unutmadığım bir detay :D

Son düzenleme:

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ke-eler-Ofis-Masa-Mat-Masas-Depolama-Organizat-r-Pad-Toptan-Toplu-S-r-Aksesuarlar-Malzemeleri.jpeg

böyle olması zor...
O ne bee ? O kadarı da abartı, benim bilgisayarım benim gün içinde kullandığım bir şey. Teknoloji marketi standı değil. En azından adam akıllı ek bir klavye, düzgün bağlanmış bir ses sistemi hatta bağlanmış ek bir monitör dahi çok iyi gidebilir :) Kompaktlık tamam önemli de çalışma masamın biraz dolu olması benim performansımı bozmaz, sadece artırabilir.