S7 Kullanıcısına Telefon Tavsiyeleri: Nedenler ve alternatifler içeride

nyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
S7 kullanıcısıyım, telefonumun iç ekranı kırıldı. Yerine büyük ihtimalle yeni bir telefon alacağım. Beni uzun zaman götürsün, dayanıklı ve hızlı olsun istiyorum. Bu nedenle kararsızım, ne alacağıma karar veremiyorum. Düşündüklerim arasında Iphone 8 Plus, Samsung S9+ , Huawei P20 Pro var.

Telefonumu kişiselleştirmeyi, sürekli olarak birşeyler yüklemeyi seviyorum. Telefon fotoğrafçılığıyla uğraştığım için kamerasının iyi olması gerekiyor. Bir de şarjı iyi olmalı. Çok kurcalarım ve aktif olarak herşeyini kullanırım. Spotify, Vsco gibi uygulamaların hackli premium sürümlerini kullanıyorum mesela, bunlar özellikle Spotify kesin yükleyebilmem lazım.

- Eskiden beri Google Drive, Gmail yani Google ürünleri kullanıyorum, Apple'a ve iOs'a alışabileceğimden şüpheliyim, sanki IPhone alırsam kullanamayacakmışım ya da sıkılacakmışım gibi geliyor. Az para da değil, diğerlerinden daha yüksek en azından.
- Samsung S9 alayım diyorum ama sanki S7'nin aynısı. Birşey değişmeyecekmiş gibi o kadar para verene kadar gidip ekranı mı tamir ettireyim? Misal Note 8 aldık geçenlerde, S7'den bir farkı yok. Hatta Note 5'ten geçen adam için bile hayal kırıklığı oldu kısmen..
-Huawei'nin renkleri, tasarımı hoşuma gidiyor. Samsung'un o yuvarlatılmış tasarımını sevemedim bir türlü, S7'de kalmamın sebebi de buydu. Ama sanki ülkemizde ya da benim için diyeyim bilinmeyen alışık olmadığım bir marka. Uygulamalarda kullanışta satış sonrası destekte sorun yaşatır gibi hissediyorum.

Tavsiyelerinize açığım, selamlar.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
8 plus dediklerin arasında en iyi işlemciyi kullandığı ve en çok güncellemeyi alacağı için uzun süre kullanımda onu seçerdim. Ama sen androidi suyunu çıkaracak kadar kullanıyorsan ios büyük ihtimalle seni mutlu etmez. Ben olsam s9+’ı kapardım çünkü çok iyi,az kötü yanı var. Ama ben olsaydım dedim.

S9+ diğerleri kadar uzun götürmez. Dayanıklılığına bakarsak kavisli ekran kırıldığı an elveda 1000₺. İp8+ ise tam tersi. Arkası kırılınca elveda ₺₺₺₺.

S9+ sadece 2 büyük güncelleme alacak: P ve Q. Sonra minik güncellemeler alıyor. İphone ise en az 4 yıllık büyük güncelleme alıyor. Şanslıysan 5 veya 6 yıl bile olabilir. Huawei ise bildiğim kadar ikisinin arasında.

Kamerada odaklanan yer en güzel p20proda görünüyor. Ama fotoğrafın her tarafına bakarsak s9+ daha iyi seçim olabilir. Video kısmında ise en iyisi 8+ diyebilirim. P20pro videoda biraz geride.

Performansta ise ip8+ yine önde. S9+ ise ortada. Üçü arasında en kötüsü p20p ama sanırım senin için performans çok önemli değil.

Bataryada ise p20p ise ödülü kapıyor. S9+ ortada,en kötüsü ip8+

işletim sistemi ise sana bağlı. EMUI mükemmel olmasa da gayet güzel bir skin.

Ulan roman yazdın. Özetle şunu: p20proyu al geç ;)

Son düzenleme:

nyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
8 plus dediklerin arasında en iyi işlemciyi kullandığı ve en çok güncellemeyi alacağı için uzun süre kullanımda onu seçerdim. Ama sen androidi suyunu çıkaracak kadar kullanıyorsan ios büyük ihtimalle seni mutlu etmez. Ben olsam s9+’ı kapardım çünkü çok iyi,az kötü yanı var. Ama ben olsaydım dedim.

S9+ diğerleri kadar uzun götürmez. Dayanıklılığına bakarsak kavisli ekran kırıldığı an elveda 1000₺. İp8+ ise tam tersi. Arkası kırılınca elveda ₺₺₺₺.

S9+ sadece 2 büyük güncelleme alacak: P ve Q. Sonra minik güncellemeler alıyor. İphone ise en az 4 yıllık büyük güncelleme alıyor. Şanslıysan 5 veya 6 yıl bile olabilir. Huawei ise bildiğim kadar ikisinin arasında.

Kamerada odaklanan yer en güzel p20proda görünüyor. Ama fotoğrafın her tarafına bakarsak s9+ daha iyi seçim olabilir. Video kısmında ise en iyisi 8+ diyebilirim. P20pro videoda biraz geride.

Performansta ise ip8+ yine önde. S9+ ise ortada. Üçü arasında en kötüsü p20p ama sanırım senin için performans çok önemli değil.

Bataryada ise p20p ise ödülü kapıyor. S9+ ortada,en kötüsü ip8+

işletim sistemi ise sana bağlı. EMUI mükemmel olmasa da gayet güzel bir skin.

Ulan roman yazdın. Özetle şunu: p20proyu al geç ;)

Roman için teşekkür ederim, harika oldu. Şimdi size cevaplarımı iletiyorum:
- Android'i bence evet, suyunu çıkarana kadar kullanıyorum. Telefon gün içinde istisnasız sürekli elimde ve telefonumun herşeyini yönetebilmek, kurcalayabilmek istiyorum. Bu noktada ios çok kapalı bir sistem kalıyor, yani ekranı aç, bakın, ekranı kapat gibi geliyor. 50 yaşındaki annem IPhone 7 kullanıyor cayır cayır ama ben elime aldığımda ne tarayıcıda birşey arayabiliyorum ne de Whatsapp'ta ağız tadıyla birşey yazabiliyorum. Kamerasına bakıyorum, bana göre çöp geliyor vs vs.
- Dayanıklılık konusunda, S7'nin üstünden bir kamyon geçmediği kaldı, başına her iş, her şekil düşme geldi. Çizikler, vuruklar ve yıpranmalar dışında bir sorunu yoktu telefonun, gayet iyi çalışıyordu. 2 ay önce ekranın sağ üst kısmı kırıldı, tırnağımla ön camı kaldırabilir içini açabilir oldum ama ekranda bir sorun olmadığından kullanmaya devam ettim. 2 gün önce elimdeyken birden bozuk televizyon gibi karıncalandı ve gitti. Yeni aldığımız bir Note 8'in ufak bir düşme ile arkası pert oldu, kap takıp kamufle ettik. Neyse, sözün özü: bence samsung s ve note serisi kesinlikle dayanıklı değil. Kaldı ki bu kavisli ekran zımbırtısından da, köşeli olmayan yuvarlatılmış tasarımdan da hoşlanmıyorum. Dediğiniz gibi ufak şeyde 1500 tl. Misal, benim telefon için garanti dışı değişime 700 tl dediler. IPhone'un ön camı ve ekranı daha mı dayanıklı?
- Huawei'nin beni cezbettiği tek yer, kamerası ve tasarımı diyebilirim. IPhone 8'in kamerası nasıldır detayını bilmem ama kullanan arkadaşlarımda gördüğüm kadarıyla hiç iyi değil. Benim S7 onun yanında fotoğraf makinesi kalıyor. S9'un da iyi olduğunu biliyorum. Video çekimi çok kullanmam.

- Performanstan kastımız hız ise, bu beklediğim bir şey. Telefon hızlı olsun, kasmasın isterim.

- Şarj konusunda, S7 telefonumu bazen günde 4 kere şarja taktığım oluyor. Bu benim kullanışımla ilgili evet ama şarja çok ihtiyacım oluyor. Misal, Note 8 kurcalamaya, oyuna rağmen tam bir günü çıkarıyor, hatta şarj arttırıyor. Bense oyun dahi oynamadan böyleydi.

Bu bilgilerim ışığında, IPhone'ye gene ön yargılarından ötürü ve kullanamam endişesiyle yaklaşamayacağımı düşünüyorum. Huawei ise Samsung'la kafa kafaya gibi. Acaba S9+ yerine S9 tercihi nasıl olur?

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
IPhone'un ön camı ve ekranı daha mı dayanıklı?
Evet ve hayır. Hayır çünkü üçünün ekranı gorilla glass 5 yani benzer dayanıklılıkta. Ama evet çünkü ip8’in ekranı kırılırsa çok daha az ödersin. Hem de kırılmaz cam düz ekranlarda çok daha iyi yapışır. Bundan dolayı p20p ve ip8+ s9+’dan daha dayanıklı diyebilirim.

8+’ın kamerası çok güzel,ama s9+ ve p20p kadar güzel değil. Çok güzel çekimler yapabiliyor ama bence en kötü yanı pro modunun olmaması. Yinede onu uygulamalar yardımıyla yapabiliyorsun diye biliyorum.

Şarj olarak s9+ ve p20p seni üzmez. Ama p20p üçü arasından en iyisi.

Kirin 970 gayet iyi bir amiral gemisi işlemcisi. Kasma gibi şeylerle karşılaşmazsın.

S9 sakın alma. İp8+ yerine normal 8’i almak gibi olur. Plus modeline göre bir kamerası eksik,2gb ram daha az ve 500mah daha az bataryası var.
Şimdi diyeceksin eee? Çok ta kötü değilmiş ama 4gb ram 2018’e göre düşük. Samsung experience çok ta hafif bir skin değil. Androidi gayet hafif olan Google pixel 3 bile 4gb ram ile sorunlar yaşıyor.

Bir telefonda ise olabildiğince çok iyi batarya olması önemli. O 500mah batarya bile çok fark yaratabilir.

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Bekleme zamanınız varsa Mi Mix 3 veya Mate 20 Pro tavsiye ederim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
5300-5500'e Note 9 bulunuyor. 8 Plus da civarlarda zaten. P20 Pro tamamen leş tamamını absürt hakettiği etmedigi fiyata satılıyor uzak dur. Note 9 al geç.

Fotoğrafçılik programları Note 9 ve 8 Plus'dan daha hızlı çalışır bu iki cihazın işlemcisi çok daha güçlü P20 Pro'dan.
P20 Pro o fiyata alınacak cihaz değil kesinlikle alınırsa 3600- 4000 civarı o cihazın ederi daha fazlası değil.

P20 Pro'nun tek avantajı diğerlerinden daha büyük kamera sensörü ama Huawei otomatiğe dökemiyor bu işi Note 9'un diyafram avantajı açılıp kapanabilmesi dinamik aralık ve keskinlik konusunda yardımcı oluyor.

Ben S7'den OnePlus 5T'ye geçtim. Gerçek bir hız istiyorsan OnePlus 6 vb bir cihaz alacaksın ama onun multimedya özellikleri Note 9 kadar kuvvetli değil.
Bugun tekrar seçim yapacak olsam ve bütçem olsa Note 9u seçerdim.

nyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bekleme zamanınız varsa Mi Mix 3 veya Mate 20 Pro tavsiye ederim.

Mi Mix 3'e baktım şimdi, harika bir cihaza benziyor. Eğer kamerası da iyi olacaksa tadından yenmez. Ama ne zaman geleceği muamma.

5300-5500'e Note 9 bulunuyor. 8 Plus da civarlarda zaten. P20 Pro tamamen leş tamamını absürt hakettiği etmedigi fiyata satılıyor uzak dur. Note 9 al geç.

Fotoğrafçılik programları Note 9 ve 8 Plus'dan daha hızlı çalışır bu iki cihazın işlemcisi çok daha güçlü P20 Pro'dan.
P20 Pro o fiyata alınacak cihaz değil kesinlikle alınırsa 3600- 4000 civarı o cihazın ederi daha fazlası değil.

P20 Pro'nun tek avantajı diğerlerinden daha büyük kamera sensörü ama Huawei otomatiğe dökemiyor bu işi Note 9'un diyafram avantajı açılıp kapanabilmesi dinamik aralık ve keskinlik konusunda yardımcı oluyor.

Ben S7'den OnePlus 5T'ye geçtim. Gerçek bir hız istiyorsan OnePlus 6 vb bir cihaz alacaksın ama onun multimedya özellikleri Note 9 kadar kuvvetli değil.
Bugun tekrar seçim yapacak olsam ve bütçem olsa Note 9u seçerdim.

Note 9'u hiç düşünmemiştim, Note 8'i pek beğenmediğimden belki de bilmiyorum. Onu da bir araştırayım. Sağolun.

Reaksiyon puanı
892
S7 kullanıcısıyım, telefonumun iç ekranı kırıldı. Yerine büyük ihtimalle yeni bir telefon alacağım. Beni uzun zaman götürsün, dayanıklı ve hızlı olsun istiyorum. Bu nedenle kararsızım, ne alacağıma karar veremiyorum. Düşündüklerim arasında Iphone 8 Plus, Samsung S9+ , Huawei P20 Pro var.

Telefonumu kişiselleştirmeyi, sürekli olarak birşeyler yüklemeyi seviyorum. Telefon fotoğrafçılığıyla uğraştığım için kamerasının iyi olması gerekiyor. Bir de şarjı iyi olmalı. Çok kurcalarım ve aktif olarak herşeyini kullanırım. Spotify, Vsco gibi uygulamaların hackli premium sürümlerini kullanıyorum mesela, bunlar özellikle Spotify kesin yükleyebilmem lazım.

- Eskiden beri Google Drive, Gmail yani Google ürünleri kullanıyorum, Apple'a ve iOs'a alışabileceğimden şüpheliyim, sanki IPhone alırsam kullanamayacakmışım ya da sıkılacakmışım gibi geliyor. Az para da değil, diğerlerinden daha yüksek en azından.
- Samsung S9 alayım diyorum ama sanki S7'nin aynısı. Birşey değişmeyecekmiş gibi o kadar para verene kadar gidip ekranı mı tamir ettireyim? Misal Note 8 aldık geçenlerde, S7'den bir farkı yok. Hatta Note 5'ten geçen adam için bile hayal kırıklığı oldu kısmen..
-Huawei'nin renkleri, tasarımı hoşuma gidiyor. Samsung'un o yuvarlatılmış tasarımını sevemedim bir türlü, S7'de kalmamın sebebi de buydu. Ama sanki ülkemizde ya da benim için diyeyim bilinmeyen alışık olmadığım bir marka. Uygulamalarda kullanışta satış sonrası destekte sorun yaşatır gibi hissediyorum.

Tavsiyelerinize açığım, selamlar.
Note 9 alın internetten muazzam

nyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Note 9 alın internetten muazzam

Şöyle diyeyim, elimizde bir Note 8 var, kullanma fırsatım oldu. Ama kamerasını beğenmedim, performansı, şarjı çok iyi fakat o kavisli ekranı hoşuma gitmiyor. Bir de Note 4'den geçen adama bile farklı gelmemesi, S7 kullanan bana hiç ama hiç farklı gelmemesi üzdü. Note 9 hakkında ise bilgi sahibi değilim. Niçin Note 9 tercih edilmeli, biraz anlatır mısınız?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şöyle diyeyim, elimizde bir Note 8 var, kullanma fırsatım oldu. Ama kamerasını beğenmedim, performansı, şarjı çok iyi fakat o kavisli ekranı hoşuma gitmiyor. Bir de Note 4'den geçen adama bile farklı gelmemesi, S7 kullanan bana hiç ama hiç farklı gelmemesi üzdü. Note 9 hakkında ise bilgi sahibi değilim. Niçin Note 9 tercih edilmeli, biraz anlatır mısınız?
Note 8 ile S7 ailesinin kamera donanımı aynı gibi bir şey. Asıl geliştirme S9 ve Note 9'da

Reaksiyon puanı
892
Huawei ve Xiaomi'nin üstte söylenen modellerinin henüz global ya da TR versiyonu çıkmadığından S9+ ve Note 9'a bakayım o halde. İkisinden biri olsun.

---- Mesajlar birleştirildi ----

S9+ ve Note 9 arasındaki başlıca fark SPen deniyor. SPen varlığı benim için çok önemli değil. İkisinin birbirine başkaca bir üstünlüğü var mı?
Note 9 un kamerası çok az daha iyi ama onun dışında aynılar 4700₺e s9+ varken direk alınır s9 plus memnun olursunuz işlemcisi 2 kat daha iyi nerdeyse s7e oranla,kamera iyileştirmesi de yaptılar zaten.Düşünmeden alabilirsiniz:)

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Note serisinin S+ serisinden farkı daha büyük batarya taşıması,daha fazla ram olması ve s-pen taşıması.

Edit: bide daha pahalı olması :p

nyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Note 9 un kamerası çok az daha iyi ama onun dışında aynılar 4700₺e s9+ varken direk alınır s9 plus memnun olursunuz işlemcisi 2 kat daha iyi nerdeyse s7e oranla,kamera iyileştirmesi de yaptılar zaten.Düşünmeden alabilirsiniz:)
Note serisinin S+ serisinden farkı daha büyük batarya taşıması,daha fazla ram olması ve s-pen taşıması.

Edit: bide daha pahalı olması :p

S7 bana gayet güzel yettiğine göre S9+ beni uçurur gibi geldi :) Teşekkür ederim ilginiz ve cevaplarınız için, ilk fırsatta S9+ inşallah.

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Mi Mix 3'e baktım şimdi, harika bir cihaza benziyor. Eğer kamerası da iyi olacaksa tadından yenmez. Ama ne zaman geleceği muamma.

Note 9'u hiç düşünmemiştim, Note 8'i pek beğenmediğimden belki de bilmiyorum. Onu da bir araştırayım. Sağolun.
bu videodan kamera performansına bakabilirsiniz. Dxomark'dan 103 puan almış

109 Huawei P20 Pro
105 Apple iPhone XS Max
103 HTC U12+
103 Samsung Galaxy Note 9
103 Xiaomi Mi MIX 3

en iyiler sıralaması böyle kamera'da S7 edge ise 89 puanda.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Huawei ve Xiaomi'nin üstte söylenen modellerinin henüz global ya da TR versiyonu çıkmadığından S9+ ve Note 9'a bakayım o halde. İkisinden biri olsun.

---- Mesajlar birleştirildi ----

S9+ ve Note 9 arasındaki başlıca fark SPen deniyor. SPen varlığı benim için çok önemli değil. İkisinin birbirine başkaca bir üstünlüğü var mı?
Pil, depolama ekran boyutunun 0.1 inç daha büyük olması ve S-Pen ben almışken Note 9 alırdım. Uzun

Fotoğraf düzenleyeceğim diyorsun mesela snapseedde bölgesel düzenlemelerde kalem iş yapar yine diğer programlarda da kalem esneklik sağlar. Ben hiç düşünmeden Note 9 alırdım 1 defa al tam al.