[ROM] General Mobile Discovery Elite Stock Rom 32/16 GB

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
GENERAL MOBİLE DİSCOVERY ELİTE STOCK ROM

Romu yüklemek için gerekli programlar;

GNQC Programı
Microsoft Visual
Rom Dosyası 16 GB
Rom Dosyası 32 GB
Driver Dosyası

Şimdi arkadaşlar yukarıda gerekli olan herşeyi indirin 16 32 gb dikkat edin.Eğer 16 lık telefona 32 yüklerseniz kötü sonuçlanabilir.

Stock rom işlemi sonrasında telefon formatlanıyor önemli dosyalarınız varsa yedekleyin.

Verdiğim driverı kurun yoksa program telefonu görmez ve hata alırsınız.

Eğer GNQC programını açarken hata alırsanız verdiğim microsoft visual yükleyin.

YÜKLEME ADIMLARI
1.Telefonu kapatın ve usb kablosuyla bilgisayara bağlayın.Şarj oluyorsa kapalı halde bağlanmış demektir zaten.

2.
İndirdiğiniz rom dosyasını klasöre çıkartın.

3.
Çıkarttıktan sonra GNQC programını açın

Y3AJbE.png

8mJQ1W.png

4.
Seçenekleri yukarıdaki gibi seçin ve Bp Path yazan yere çıkarttığınız klasörü bulup onun altında bp image dosyasını seçin.

5.
Download butonuna basın ve 3 4 dakika kadar bekleyin.İşlem tamamlanmadan kesinlikle kabloyu çıkarmayın.Bittikten sonra kabloyu çıkarın ve telefon General Mobile Discovery Elite in ilk romu olarak açılacaktır.16 gb ve 32 gb yükleme şekli aynıdır.Sadece telefonunuzun modeline göre doğru indirmeyi yapın.

Not: Rom Gionee Elife E7 değildir !

Kurulum Videosu
[video=youtube;iZvEDbLJtSc]http://www.youtube.com/watch?v=iZvEDbLJtSc&feature=youtu.be[/video]

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
mesajlar temizlendi. uygun linkler ekleninceye kadar konu kilit.

edit: linkler yenilendi.

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Teşekkürler kardeşim. Sen de olmasan benim gibi backup alamayanlar çaresiz kalacaktı.

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
yükleyecek olan arkadaşlar USB hata ayıklamasını da etkinleştirmelidirler. bunu ilk mesaja yazarsan sevinirim. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim 16GB için olan link ölüüüü maalesef...yenilersen sevinirim...Tşk...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Senin gibiler olsun tesekkur ediyorum gercekten fayda gordum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam arkadaşlar bu işlemi yaparken 1 tb harici hard diskimde bilgisayara bağlıydı rom işlemini başlatınca bi baktım hdd ye yüklüyor hızı davranıp çıkarsamda iş işten geçmiş oldu hardiksi 9 böldü ve içinde çok önemli dosyalarım vardı bunları geri kurmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

enessaktan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Nolur Elite 16 GB için stock romu paylaşın ekim güncellemesini yapamıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim tel hiç açılmıyor pc da hafıza kartınıda gormuyor bu brick programın da da hata veriyor ne yapmam lazım telı hiç kullanamıyorum acil yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
GNQC programı bütün driver ları görmüyo sadece android phone ve disk sürüçülerini görüyo oda telefon açıkken kapalıyken sadece disk sürüçüleri görünüyo YARDIM!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben romu kurdum fakat son güncellemeyi indirmiyor..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben romu kurdum bitti telefon acılırken bi anda dondu bende bida rom kurdum ama bu sefer yarıda kaldı telefonu pc okumuyor şarj işida yanmıyor güç + ses tuşu hiç bi şekilde telefon acılmıyor lütfen yardım edin bana

dogansy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar verilen driverları ben yükledim bilgisayarıma ama bilgisayar telefonumu görmüyor hiç bir şekilde görmüyor sorun nedir acaba yardım edebilirmisinizişletim sistemi windows 7 64 bit windows xp bilgisayarda var onda da olur mu işletim sistemi fark ediyormu com port hatası alıyorum

U

uayazzz

SDN Okuru
Telefon rootlu iken gelen son güncellemeden sonra telefon hiç açılmıyor powere basınca 15 20 saniye sonra android system recovery e3 kısmına geçiyor ve orada kalıyor. Fastboot ile telefona ulaşmayı başaramadım. Bir yardım tavsiyesi olan var ise skype:uayazzz ekleyebilir mi ?

V

veysel42_68

SDN Okuru
Telefon rootlu iken gelen son güncellemeden sonra telefon hiç açılmıyor powere basınca 15 20 saniye sonra android system recovery e3 kısmına geçiyor ve orada kalıyor. Fastboot ile telefona ulaşmayı başaramadım. Bir yardım tavsiyesi olan var ise skype:uayazzz ekleyebilir mi ?
Ayni sorun bende de var çözüm bulabildinmi

V

Veysel42_68

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar verilen driverları ben yükledim bilgisayarıma ama bilgisayar telefonumu görmüyor hiç bir şekilde görmüyor sorun nedir acaba yardım edebilirmisinizişletim sistemi windows 7 64 bit windows xp bilgisayarda var onda da olur mu işletim sistemi fark ediyormu com port hatası alıyorum
Telefonu bilgisayara bağlarken ses açma tuşuna basılı tut 10-15 saniye sonra görünce ses açma tuşuna bırak
General download ı seç , benöyle yaptım

V

Veysel42_68

SDN Okuru
Driver ları yükledikten sonra telefonu bilgisayara bağlarken ses açma tuşuna basılı tut 10-15 saniye bilgisayar telefonu görünce ses açma tuşunu bırak general download ı seç yüklemeye başlar

E

emin_org

SDN Okuru
romu kurarken yarıda kesildi şimdi hiç açılmıyor.
tekrar yüklüycem ama bu seferde pc sürücüleri görmüyor.
ne yapmamız lazım?