Reyhanlı’da çifte patlama: 40 ölü, 100 yaralı

cperinaz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kim yapti bilmiyorum ama kimse sadece 40 kisiyi 50 kisiyi ya da 170 kisiyi öldürerek hicbirsey elde etmis olmaz . Bizim icin cok büyük aci olur fakat bu yapanlara birsey katmaz . Bu olayin altinda cok büyük isler yatiyo arkadaslar. Ben ilk defa avrupada bi müslüman ülke icin yardim parasi toplandigini gördüm . Kime nereye gidiyor bu paralar ? suriye bi afet mi gecirdi de yardim toplaniyo ? bizim ülkemize 500 binden fazla suriyeli gelmis , hadi bunun olsun 400 bini orda can güvenligini saglayamayan halk , geri kalani teröristtir, ordudur . Bir ara özgür suriye ordusu diye iletisim adresi vardi internette, türkiye cep telefonu hatlarindan birisinin numarasi ve hatay merkez olarak yaziyordu sonra cok olay oldu kaldirildi o . Bu olaylardan önce gecen yaz ntv ya da cnn de izlemistim oradaki insanlarla röportaj yapiyorlardi , gidip orda savasiyoruz sonra tekrar buraya geliyoruz diye anlatiyordu suriyeli . Bu nasil birseydir benim aklim almiyor, bu röportaj afganistanda yapilmiyor , bizim ülkemizde konumlanan bir ordu var ve gidip suriye devletine karsi catisiyorlar , geri gelip yine bizim topragimizda yasiyorlar . Bunlar ne yiyor ne iciyor kimin parasiyla besleniyor , van depreminde insanlara gitmeyen yardim oraya nasi bi anda gitti falan onlara hic girmiyorum bile .

birileri suriyeyle bizi savasa sokmak istiyor bu gayet acik , bunlara inanmayalim .

Bu olay 2 patlamayla bitmeyecek gibi ama insallah sonumuz hayirli olur.

cperinaz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ayfon android tartismalari sayfalarca bitmezken , kimsenin bu baslikla ilgilenmemesi de ayri bi üzüntü sebebi .

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
dünyada toplanan yardım paraları yarısı el altından başka işlere harcanıyor

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Redhack'ten şok Reyhanlı belgeleri... Araçları El Nusra mı hazırladı?

Redhack 51 kişinin hayatına mal olan Reyhanlı saldırılarıyla ilgili gizli jandarma belgelerini yayınladı.

fft64_mf1467794.Jpeg

Redhack bugün öğle saatlerinde Twitter 'dan ellerine Reyhanlı saldırılarıyla ilgili Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı'na ait bir takım gizli belgeler geçtiğini ve ilerleyen saatlerde paylaşacağını açıkladı.

Yaklaşık 2 saat sonra ise "Reyhanlı'da ne oldu? Ne oluyor? İşte bu soruların cevabı" Tweet'i atarak, Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı'na ait olduğu iddia edilen belgeleri paylaştı.

Belgelerde, Suriye ’de faaliyet gösteren El Kaide yanlısı gruplara ulaştırılmak üzere hazırlandığı iddia edilen bomba yüklü araçlara ilişkin detaylara yer verilirken bu araçların Suriye tarafından arandığı bilgisi dikkat çekiyor.

Redhack’in yayınladığı belgelerde ayrıca, söz konusu planların, 25 Nisan tarihinde elde edildiği belirtilen ve Suriye’deki en etkili silahlı muhalif gruplardan El Nusra’nın, üç araca Türkiye ’ye yönelik bir eylemde kullanmak üzere bomba düzeneği yerleştirdiği yönündeki bilgilerle paralellik taşıdığı ibaresi dikkat çekiyor.

fft16_mf1467830.Jpeg
,
fft16_mf1467831.Jpeg

fft16_mf1467832.Jpeg

fft16_mf1467833.Jpeg

http://www.radikal.com.tr/politika/redhackten_sok_reyhanli_belgeleri-1134548