[REHBER] İnternet Bağlatma Süreci ile İlgili Her Şey

Bu konuyu okuyanlar

CanArt3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
An itibariyle dekorasyonunu yeni bitirdiğim eve internet bağlatmış bulunuyorum. Konuya katkı olması ve ilk defa internet bağlatacaklar için biraz da ben tecrübe paylaşayım.

Öncelikle Beşiktaş'ın göbeğindeki apartmanda bir dairede oturmaktayım. Bu bina şansa Turksat'ın Kablo TV ve Kablonet merkezi. Yani dağıtım bu binadan çevre binalara yapılmakta. Yine de kendilerine hem TV hem de internet birlikte olacak, ortalama bir paket için internet üzerinden başvurduğumda hayl kırıklıkları ardı ardına geldi. Kurulum ekibimiz arayacak dediler, 1-2 gün geçti arayan eden yok. Takdir edersiniz ki bu bina için hemen aramalarını bekliyordum. İnternetin su, elektrik gibi temel ihtiyaç haline geldiği bu çağda da müşteri binlerce seçenekten seni seçecek, sen aramayacaksın... Ben aradım. Modem olmadığı için gelmiyorlarmış, onu bekliyorlarmış efendim. Ee biz eşek başı mıyız ? Bana neden söylenmiyor ? Hatta direk internette neden bir başvuru uyarısı olarak belirtilmiyor bu ? Neyse uzatmayayım, sonrasında da defalarca çağrı merkezlerini arayıp, uğraşmak durumunda kaldım bir takım meselelerle.

Baktım olacak gibi değil, Turknet'i denemek istedim. KabloTV'yi kullanırım yine TV için ama interneti farklı alayım bari dedim. Turknet özelinde çok daha ilgili ve günümüz teknolojik gereksinimlerine cevap veren bir sistem kurduklarını söyleyebilirim. Sadece üyelik alırken bile adresinizdeki altyapının sağladığı hız ve bunun gibi önemli olabilecek bilgileri sizle paylaşarak sizin seçimleriniz doğrultusunda kolayca üyelik oluşturuyorlar ve tamamen internet üzerinden. Tek paket ve tek fiyat olması da çok hoş bir özellik. 1-2 gün içinde kurulum için arıyorlar, altyapı Türk Telekom'dan zaten o yüzden ilk etapta apartmanı hat çekilmesi için TT işi yapıyor.

Sonradan fark ettim ki, Türk Telekom'da Tivibu ile TV ve internet bir arada daha uyguna gelecek üstelik bu sorumsuz ve vasat firma olan KabloTV'ye de para ödemek istemiyorum, bari hepsi birarada olsun diye TTnet'ten yaptırdım interneti, hemen yarına randevu verdiler, sabah 9'da geldiler, yarım saatte sıkıntısız bağlantıyı çektiler ve bitti. TT üyeliği için internet üzerinden no veriyorsunuz sizi arayarak üyelik yapıyorlar o biraaz eziyet ama yine de en hızlı şekilde de onlar hallediyor diyebilirim. Yine de burada Turknet'in hakkını yemeyeyim, onlar da aynı hızdalar. TTnet, tüm cihazları tarafınıza sağlıyor. Turknet te şuanda modem bulunmadığı için benim almam gerekti ama normal zamanda onlar da sağlıyormuş.

Özetle; 3 kuruş fazla vereyim hepsi (TV ve internet) birlikte kolayca hallolsun kurtulayım diyenler için kesin ve en hızlı çözüm Türk Telekom. Sadece internet lazımsa, daha uygun fiyata geleceği için ve enteresan bir şekilde istatistiklere göre Turk Telekom altyapısı ile Turk Telekom'dan daha hızlı bir Netflix vs. deneyimi sunduğu için Turknet tercih edilebilir. (ki ben geleceğe en uygun çalışan sistemin kendilerinde olduğunu düşünmekteyim) Hiçbir şekilde bana sorarsanız KabloTV'ye vs. bulaşmayın. Kendi kendinize muhattap bulamadan uğraşır durursunuz. Müşteri ilgisi, sorumluluk sıfır. Üstelik kullanılan modem tiplerinden vs. bana hissettirdiği de bir tık eski moda, çağdışı kalmış bir teknoloji zaten. Yani zaten modemleri falan zor bulunuyor, on sene içinde hiç bulamayabilirsiniz de.

Şuanki fiyatlarıyla yazarsam:
Kablo TV (Temel Paket) + Kablonet (16mbps) -Aylık 85 ₺ falandı yaklaşık, ilk ay mı ilk yıl mı ne daha ucuzdu
Turknet (35mbps) Sadece internet modem dahil değil - aylık 85 ₺ ama taahhüt yok
TTnet (35mbps) + Tivibu (Aile Paketi) Modem ve Tivibu kutusu dahil 2 sene taahhütlü - Aylık 125₺

Kablo çok uygun gözükebilir, aldanmayın. 2-3 günlük üyelik yaptırma tecrübemle gördüğüm hem eski teknoloji, hem de son derece ilgisiz ve umursamaz bir müşteri temsilciliği. Uzak durmakta fayda var

Not: Bu arada kaç kere iptal için Turksat'ı aradım da adamlar hiç kaale almadi, aman efendim canım efendim şöyle yapalım böyle edelim diye çözüm sunmadı, başka firmaya kaptırmamak için zerre kıl kıpırdatmadı. Turknet'e TV'den dolayı TTnet'le devam etmeye karar verdiğimi söyleyince, ikna için çözüm bile üretmeye çalışıldı aslında ortada yapılacak bişi olmamasına rağmen, sonra bir kez daha aranarak neden vazgeçtiğimi soruldu. Düzgün firmalar böyle yapar, gerisi de eninde sonunda batar. Kimse ucuz fiyat peşinde değil, herkes verdiği paranın karşılığı olan hizmetin peşinde, bunu anlamayan firmalar sonuçta batacaktır...

Son mesajlar