Öneri Poco X6 Pro mu, Redmi Note 13 Pro mu?

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Merhabalar. Daha önce ki telefonlarımda olduğu gibi, yine iki telefon arasında kaldım. Xiaomi Poco X3 Pro kullanan ve milyon kez memnun olan biri olarak, Poco X6 Pro 5G 512 GB ve Note 13 Pro 5G 512 GB . Özellikle kullananlar da yorum yapabilirse menmun olurum. Beklentim derseniz; artık çoğu telefon, çoğu beklentiye yanıt verecek hale geldi. Oyunla işim olmaz. Fazlasıyla ekstra uygulama kullanan biriyim, kullandığım telefonda hiç bir sıkıntı yaşamadım. Bunlarda zaten yaşamam diye düşünüyorum.

Son düzenleyen moderatör:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,456
Poco model herhangi bir cihaz önermem. Vaktinde kardeşime f1 aldırmıştım. İki kere iade etmek zorunda kalmıştım. Cihaz açılmıyordu bile. Teknik bakım olarak ürünlerinin ne kadar arkasında duracakları muamma. Xioami note 12 pro daha iyi bir seçenek olarak duruyor. Bütçenizi arttırabilirseniz, Galaxy S23 FE her türlü konuda ihtiyacınızı karşılayacaktır. @hüzün_

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Poco model herhangi bir cihaz önermem. Vaktinde kardeşime f1 aldırmıştım. İki kere iade etmek zorunda kalmıştım. Cihaz açılmıyordu bile. Teknik bakım olarak ürünlerinin ne kadar arkasında duracakları muamma. Xioami note 12 pro daha iyi bir seçenek olarak duruyor. Bütçenizi arttırabilirseniz, Galaxy S23 FE her türlü konuda ihtiyacınızı karşılayacaktır. @hüzün_
Ben poco x3proyu suya düşürdüm şuan hala kullaniyorum biraz da şans işi mi acaba.ya da model ile alakalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Niyeyse Samsung sevemedim ben hiç yıllardır kullanmadım da

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,079
Poco da bir Xiaomi zaten. Öneriniz çelişkili yazdıklarınızla. Poco önermiyorsanız Xiaomi de önermemeniz gerekiyor. Ek olarak o tür sorunlar az yaşanan şeyler. Note 12 Pro ile de X6 Pro da kıyaslanamaz. Segment farkı var.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,266
Ben sahsen Xiaomi'nin ozellikle son 2 yilda orta ve alt segment cihazlarinda kaliteyi dusurdugunu dusunuyorum ozellikle de yazilimsal olarak sorunlar cok artti. Yani evet yine sorunsuz bir cihaza denk gelme sansiniz var ama o riske girmeye bence degmez. Cok oyun oynamadiginizi belirtmissiniz, ben Nothing 2a oneririm. Arayuzu ve pil performansi ile oldukca memnun edecektir.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,456
Poco da bir Xiaomi zaten. Öneriniz çelişkili yazdıklarınızla. Poco önermiyorsanız Xiaomi de önermemeniz gerekiyor. Ek olarak o tür sorunlar az yaşanan şeyler. Note 12 Pro ile de X6 Pro da kıyaslanamaz. Segment farkı var.
Alt markası olması, Xiaomi markasının orta-üst segment ürün kalitesinde olacağı anlamına gelmiyor. Honor ürünlerinin malzeme ve donanım paketinin nasıl farklı olduğunu görebiliyorsak, bu durum poco marka modellerinde de geçerlidir. Arkadaşın sorduğu iki modelin cevabını verdim.
@hüzün_
Poco X3 Pro cihazının su içindeyken bozulması normal, IP53 sertifikası, sadece su sıçramalarına karşı direnç sağlıyor. Eğer o esnada cihazınızı tam kurutmadan kullandıysanız, durum daha da vahim olurdu.
Giriş segment Samsung cihazlarına baktıysanız, görüşünüze katılıyorum. Üst segment modellerde s23 serisi oldukça fiyat/performans konusunda başarılı. Tabiki ucuz cihazlar olmadığı için tercih size kalmış.

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,348
Son zamanlarda Xiaomi telefonlar ile Redmi ve Poco telefonlar arasında büyük kalite farkı var.

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,079
Alt markası olması, Xiaomi markasının orta-üst segment ürün kalitesinde olacağı anlamına gelmiyor. Honor ürünlerinin malzeme ve donanım paketinin nasıl farklı olduğunu görebiliyorsak, bu durum poco marka modellerinde de geçerlidir. Arkadaşın sorduğu iki modelin cevabını verdim.
@hüzün_
Poco X3 Pro cihazının su içindeyken bozulması normal, IP53 sertifikası, sadece su sıçramalarına karşı direnç sağlıyor. Eğer o esnada cihazınızı tam kurutmadan kullandıysanız, durum daha da vahim olurdu.
Giriş segment Samsung cihazlarına baktıysanız, görüşünüze katılıyorum. Üst segment modellerde s23 serisi oldukça fiyat/performans konusunda başarılı. Tabiki ucuz cihazlar olmadığı için tercih size kalmış.
Hayır, kalite farkı yok. Çünkü çoğu model hem Poco hem Redmi adıyla satılıyor. Kendi ülkeleri Çin'de Poco adını kullanmıyorlar. Poco X3 Pro gibi kendi başına birkaç telefon var. Onun dışındakiler (kendi telefonum RN10s dahil) Poco'su var.
Son zamanlarda Xiaomi telefonlar ile Redmi ve Poco telefonlar arasında büyük kalite farkı var.
Poco X6 Pro'dan vs. bahsediyorsanız, o bir Redmi K70E modeli oluyor. Rebranding stratejisi kullanıyor senelerdir Xiaomi. Çin'de Poco markasını kullanmıyorlar. Bize Poco adıyla satılıyor. Kalite farkı diye bir şey yok. Lexus IS 200, Toyota Altezza, Fiat Fiorino, Citroen Nemo vs. gibi düşünün.

Son düzenleme:

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,901
Ben poco x3proyu suya düşürdüm şuan hala kullaniyorum biraz da şans işi mi acaba.ya da model ile alakalı.

Niyeyse Samsung sevemedim ben hiç yıllardır kullanmadım da
Şans işi.
Ben o ikisi arasından Poco X6 Pro alırdım. Ama o iki seçenek yoksa başka markaları da değerlendirirdim.

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,079
Ben sahsen Xiaomi'nin ozellikle son 2 yilda orta ve alt segment cihazlarinda kaliteyi dusurdugunu dusunuyorum ozellikle de yazilimsal olarak sorunlar cok artti. Yani evet yine sorunsuz bir cihaza denk gelme sansiniz var ama o riske girmeye bence degmez. Cok oyun oynamadiginizi belirtmissiniz, ben Nothing 2a oneririm. Arayuzu ve pil performansi ile oldukca memnun edecektir.
Çünkü bir ton telefon çıkarıyorlar. Alel acele iş yapmanın bedeli yani. Apple gibi stabil asla olamıyorlar bu sebeple Android cihaz üreticileri.
@Yahya Furkan @Death Mark Xiaomi'den kastım Redmi'ydi. Hata ettim Xiaomi diyerek. Özür dilerim.

Son düzenleme:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,456
Hayır, kalite farkı yok. Çünkü çoğu model hem Poco hem Xiaomi hem Redmi adıyla satılıyor. Kendi ülkeleri Çin'de Poco adını kullanmıyorlar. Poco X3 Pro gibi kendi başına birkaç telefon var. Onun dışındakiler (kendi telefonum RN10s dahil) Poco'su var.

Poco X6 Pro'dan vs. bahsediyorsanız, o bir Redmi K70E modeli oluyor. Rebranding stratejisi kullanıyor senelerdir Xiaomi. Çin'de Poco markasını kullanmıyorlar. Bize Poco adıyla satılıyor. Kalite farkı diye bir şey yok. Lexus IS 200, Toyota Altezza, Fiat Fiorino, Citroen Nemo vs. gibi düşünün.
Nasıl kalite farkı yok? Çin'de hangi isimle satıldığına bakmıyorum çünkü söylediğiniz iki serideki kamera seti, yonga seti ve yazılımının içeriği bile farklı. Çin pazarındaki cihazlara ne yazık ki yasal yollarla erişemiyoruz. Avrupa pazarında satılan en üst segmentte yer alan F6 modelinde bile plastik çerçeve kullanıyorlar. Verdiğiniz örneklerle, sizin söyledikleriniz çelişkili.

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,079
Nasıl kalite farkı yok? Çin'de hangi isimle satıldığına bakmıyorum çünkü söylediğiniz iki serideki kamera seti, yonga seti ve yazılımının içeriği bile farklı. Çin pazarındaki cihazlara ne yazık ki yasal yollarla erişemiyoruz. Avrupa pazarında satılan en üst segmentte yer alan F6 modelinde bile plastik çerçeve kullanıyorlar. Verdiğiniz örneklerle, sizin söyledikleriniz çelişkili.
Düzenlenmiş hâline bakın.

ThorJ

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,831
xiaomi kesinlikle önermiyorum. hayatım boyunca 1 cihazını deneyimleme fırsatına sahip oldum ve gerçekten custom rom kurulmadığı sürece deneyimi kötü. miui çok hantal çalışıyor, gerçi şimdi yeni bir arabirim çıkarttılar hyperOS adı altında ancak onda da akıcılık problemleri olduğu söyleniyor. ben 1 sene kadar redmi serisi kullanmıştım, gerçekten içler acısı durumdaydı cihaz. o deneyimimden sonra kesinlikle kimseye redmi veya xiaomi cihaz önermiyorum. bütçenin uygunluk durumuna göre samsung A serisi veya eski iPhone modelleri daha mantıklı. android pazarında akıcılık sorununu samsung çözdü büyük oranda.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Şans işi.
Ben o ikisi arasından Poco X6 Pro alırdım. Ama o iki seçenek yoksa başka markaları da değerlendirirdim.
Israrla poco almak istiyorum sanırım bu kullandigimdan memnunum diye.almak istedigim iki telefon karşılaştırması da tamamen fiyat ile alakalı yakın fiyatlar.o aralikta bakıyorum.ben içerik olarak incelemedim ikisinden birini alicam nihayetinde

Poco da xiaominin bı modeli değil mi siz deyince farkettim ben şimdi direk poco x6 yaziyor

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,266
Israrla poco almak istiyorum sanırım bu kullandigimdan memnunum diye.almak istedigim iki telefon karşılaştırması da tamamen fiyat ile alakalı yakın fiyatlar.o aralikta bakıyorum.ben içerik olarak incelemedim ikisinden birini alicam nihayetinde

Poco da xiaominin bı modeli değil mi siz deyince farkettim ben şimdi direk poco x6 yaziyor

Hangi marka olursa olsun tek bir sorunlu cihaza denk gelmek markadan soğumaya neden olduğu gibi kullanılan üründe sorun yaşamamak da doğal olarak markaya olan bağlılığı artırır o yüzden bundan bağımsız genel bir değerlendirme yapmak lazım ki o da Xiaomi’nin son yıllarda kaliteyi düşürdüğü. Özellikle yazılımsal olarak sıkıntı yaşama şansınız yüksek. Yoksa elbette her markada sorunlu cihaza denk gelme şansınız var, önemli olan bu şansın ne kadar düşük olduğu. 0 bloatware ve saf Android arayüzüne en yakın cihaz olduğu için Nothing 2a önermiştim ben.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,190
Redmi ve poco serisi 5 kuruş para haketmiyor üretimleri problemli yazılımsal donanımsal olarak insanı yoruyor bütçeniz ne kadar?

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509

ThorJ

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,831
İyi bir amiral gemisi her zaman son model orta segmentten iyidir. Samsung’un güncelleme desteğini de uzattığını varsayarsak gayet mantıklı bir cihaz. 8 Gen 1 halen daha güçlü, kamera da iş görür. 2 jenerasyon geridesiniz, ama zaten S23 ile S24 arasında kayda değer bir fark da yok. 1 jenerasyon diyebiliriz.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,456
İyi bir amiral gemisi her zaman son model orta segmentten iyidir. Samsung’un güncelleme desteğini de uzattığını varsayarsak gayet mantıklı bir cihaz. 8 Gen 1 halen daha güçlü, kamera da iş görür. 2 jenerasyon geridesiniz, ama zaten S23 ile S24 arasında kayda değer bir fark da yok. 1 jenerasyon diyebiliriz.
2 ay S22 kullanmış biri olarak bu cihazı kesinlikle önermiyorum. SD 8 Gen 1 güçlü olabilir ancak aşırı verimsiz ve güç tüketen işlemcidir. S22 düz modelinde öyle bir rezalet iş çıkardı ki kimse telefonu alıp incelemedi bile. :D Sponsorlu inceleyenler ise cihazın ne kadar çok şarj tükettiğini ve ısındığını söylemedi.
Oyun oynasanız 4-5 saat içerisinde şarjınıza bir bakmışsınız bitmiş. Gündelik kullanımda da maksimum 6.5 saat ekran süresi almışlığım oldu. S23 FE dururken, bu sorunlu cihaza bulaşmamalısınız.
@hüzün_ Hangi telefonu seçeceğinize karar verdiniz mi? Aklınıza takılan sorular varsa sormaktan çekinmeyin. ;)

Son düzenleyen moderatör:

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,190
Ben poco ya para vermem birdaha
2 ay S22 kullanmış biri olarak bu cihazı kesinlikle önermiyorum. SD 8 Gen 1 güçlü olabilir ancak aşırı verimsiz ve güç tüken işlemcidir. S22 düz modelinde öyle bir rezalet iş çıkardı ki kimse telefonu alıp incelemedi bile. :D Sponsorlu inceleyenler ise cihazın ne kadar çok şarj tükettiğini ve ısındığını söylemedi.
Oyun oynasanız 4-5 saat içerisinde şarjınıza bir bakmışsınız bitmiş. Gündelik kullanımda da maksimum 6.5 saat ekran süresi almışlığım oldu. S23 FE dururken, bu sorunlu cihaza bulaşmamalısınız.
@hüzün_ Hangi telefonu seçeceğinize karar verdiniz mi? Aklınıza takılan sorular varsa sormaktan çekinmeyin. ;)
Bence oyun ile işiniz yoksa s23 fe mantıklı ekran kamera ve yazılım olarak poco ve redmiden daha üstün bir cihaz

ThorJ

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,831
Android alınacaksa Samsung’dan şaşmamak lazım. Diğerleri gerçekten güven vermiyor.

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,348
Android alınacaksa Samsung’dan şaşmamak lazım. Diğerleri gerçekten güven vermiyor.
Sony, OnePlus gibi markalar da var.

Hepsinin hem iyi hem kötü modeli var. Sadece yerli markalardan kaçmak lazım.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Şöyle ki yorumlar için teşekkürler pocodan soğudum belli bir ölçüde o yuzden samsunga karar vermem için gidip incelemem lazim görmem lazim yani.tekrar soracağım sorular olacaktır.oyun müptelası değilim benim oynadiklarim kasmaz ama şarj süresi tabi ki önemli.disarida şarj aleti şarj yeri aramak istemem

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
S23 fe begenmedim inceleme fırsatım oldu şimdi de sanırım not 13 pro alacağım teşekkür ederim hepinize

Reaksiyon puanı
22
Merhabalar. Daha önce ki telefonlarımda olduğu gibi, yine iki telefon arasında kaldım. Xiaomi Poco X3 Pro kullanan ve milyon kez memnun olan biri olarak, Poco X6 Pro 5G 512 GB ve Note 13 Pro 5G 512 GB . Özellikle kullananlar da yorum yapabilirse menmun olurum. Beklentim derseniz; artık çoğu telefon, çoğu beklentiye yanıt verecek hale geldi. Oyunla işim olmaz. Fazlasıyla ekstra uygulama kullanan biriyim, kullandığım telefonda hiç bir sıkıntı yaşamadım. Bunlarda zaten yaşamam diye düşünüyorum.
Ben genelde antutu puanına göre bakıyorum arada kalınca redmi note 13 pro daha pahalı ve antutu puanı x6 pro nun yarısı kadar poco alırsan daha iyi olur ve daha yüksek performans alırsın