Oyun oynarken sürekli mavi ekran hatası alıyorum

Xxsefaktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamın aleyküm dostlar oyun oynarken sürekli 10 dk sürmuyo mavi ekran alıyorum lol de falan mavi ekrana düşmüyo ama yüksek grafikli oyunlarda direk mavi ekrana düşüyo sizin bilginize güveniyorum özellikleri
250 GB SSD SAMSUNG EVO850d
MSİ 990fxa GD 80 ANAKART
Anakart üzerinde açma kapama OC butonu derece göstergesi mevcut.
Amd fx 8350 4.ghz 8 çekirdek işlemci.
32 gb samsung ram MSİ RX 570 8gb 256 bit ekran kartı DVD WRiter bluray dvd rom BLUETOOTH KART OKUYUCU MEVCUT FSP espilon 80 plus 800 watt power subway coolmaster kule tipi fanlı soğutucu Aeracool cyborgx cift fanlı kasa yapmam gereken yüklemem gereken dosyalar girmem gereken test programları atarsanız sevinirim

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Hata mesajını da atsaydınız keşke. Eksik driver olabilir veya güncelleştirmediğiniz. Ya da donanımda sıkıntı vardır.

Xxsefaktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hata mesajını nerden bulabilirim detay verebilirseniz atayım

Xxsefaktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Atmıştım ama yüklenmemiş

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
DDU ile ekran kartı driver silip en günceli kurun. Ardından diğer driverları da güncelleyin.

Xxsefaktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yeni format attım windows 10 a çevirdim ekran kartı en güncel sürümde diğer driverlerde güncel ama mavi ekran devam ediyor gtx 1660 ile denedim ama yine mavi ekran veriyor.

refikk5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşın dediği işe yaramazsa siz en iyisi bu konuda bilgili birine götürün bunu.

husenemre

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Bende olmuştu nedeni ise ramda ölü pin bulunmasıymış ama sizinki farklı olabilir

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ram yeni aldım ama düzelmiyor
Ben de sıfır ram almıştım test yaptığımda arızalı çıkmıştı, yüksek hızlarda mavi ekran veriyordu... Test edip sorun bulunursa ekran alıntısı ile garanti kapsamında değişim yaptırabilirsin. :)

Mem Test programı ile test etmeli...
Özellikle internetten satılan ürünlerin çoğu defolu oluyor, bir yerinde mutlaka bi arıza çıkıyor...

Xxsefaktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben de sıfır ram almıştım test yaptığımda arızalı çıkmıştı, yüksek hızlarda mavi ekran veriyordu... Test edip sorun bulunursa ekran alıntısı ile garanti kapsamında değişim yaptırabilirsin. :)

Mem Test programı ile test etmeli...
Özellikle internetten satılan ürünlerin çoğu defolu oluyor, bir yerinde mutlaka bi arıza çıkıyor...
Farklı bir çok ramle denedim ama sorun düzelmiyor

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Ya sürücüler ya da ramle ilgilidir. Temiz bir format at formattan önce windows bellek tanılama ile ramleri kontrol et. Sıkıntı yoksa format at en güncel driverları elle indirip kur. Windows 10 kullanıyorsan bırak windows 7 ye geç.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
minidump dosyasını atarsan sorunun nerede olduğu çıkıyor ama ben pek anlamıyorum. Ramleri memtest ile test et 4-5 saat kadar kırmızı yazılar çıkarsa ramler meftadır ama sanırım sistem de birden fazla marka model ram var bu yüzden hepsini teker teker denemek lazım.

YiğitArtun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Bu hata driverlerin ya da BIOS sürümünün eksik veya yanlış kurulmasından dolayı çıkıyor.

Sistemine gereken driverleri düzgün ve doğru şekilde kurduğuna emin ol.
Driver güncelleme programları değil, aldığın ürünlerin websitesine giderek orjinal driverleri kur.

Çözümü bu kadar :)