Yardım Out of Range hatası

özberke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Ben bir sebepten dolayı monitör değiştirmek zorunda kaldım, eski monitörüm 1920x1080 çözünürlüğünü veriyordu, şu an ki kullandığım ise 1366x768 verebiliyor, şu an kullandıgım monitörle ekran kartı driverimi kurarken ekranım kararıyor ve out of range hatası veriyor ekran kartım GTX 1050 2 GB. Yardımcı olursanız sevinirim.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,104
Ekran kartı sürücüsünü güncellerken ekranın kararması ya da yanıp sönmesi normal. DDU ile mevcut GPU sürücünüzü silip, yeniden yükleyin.

özberke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayır öyle degil ekran kararmıyor out of range hatası yiyorum bidaha gelmiyor ekran güvenli moda alıyorum driver ı siliyorum yeniden baslatıyorum düzeliyor ama ekran kartımı kullanamıyorum

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
307
hayır öyle degil ekran kararmıyor out of range hatası yiyorum bidaha gelmiyor ekran güvenli moda alıyorum driver ı siliyorum yeniden baslatıyorum düzeliyor ama ekran kartımı kullanamıyorum
Monitörün çözünürlük ayarı ile pc çözünürlük ayarı uyuşmuyor. pc otomatik olarak en yüksek ayarda yani full hd de çalışmaya zorluyor. sürücüleri silmeniz gerekmez, doğru sürücüleri kurmuşsunuz ama görüntü veren başka bir monitör takıp o monitörden çözünürlüğü uygun ayarlara çekmeniz yani düşürmeniz gerekli sonra kaydetip kendi monitörünüzü takmalısınız. başka çare yok diye biliyorum.