Nvidia kontrol paneli sorunu

omeryaramis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar.
Lenovo z570 bilgisayarım var. Sorun nvidia denetim masasını açtığım zaman 3d ayarlarının yönetilmesi kısmındaki entegre grafik seçeneği değiştirilmiyor olması. Aynı alandaki program ayarlarında da manuel olarak programları seçsem de direk entegre olarak geliyor ve nvidia yı seçemiyorum. Oyunlarda entegrede açılıyor. kısacası optimus denilen şey çalışmamakta.
denediklerimi yazayım:
ddu ile güvenli mod da intel ve nvidia silindi sonra tekrar yüklendi sonuç başarısız.
control panel dosyasındaki dll dosyasıda silinip denedi sonuç başarız
nvidia Inspector indirip driver version profil den grafiği yükselticeğim programı bulup enable yaptım başarısız.
yazanlar olur diye ekliyorum entegreyi intel i devre dışı bırakmak nvidia yı kullanmayı da engeller.
sürücülerin hepsi güncel arkadaşlar.
çözüm önerilerinizi bekliyorum esen kalın.

1.png
2.png
3.png
4.png

yeahbuddy00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bende de böyle oldu. Herşeyi denedim internette yazan şeyleri olmadı kardeşim.Format atmak zorunda kaldım sonra nvidia experince yi indirdim ,güncelledim sonra düzeldi.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Bu sorun çok aptal bir Windows hatası. Harici bir program kullanıyor musunuz program kaldırmak için? Demem o ki kayıt defterine müdahale eden bir program oyun veya başka bir şey silerken programın kalıntılarını silmek için kayıt defterinden nvidia physx de siliyor sonra bu problem meydana geliyor. Ben kendim ekledim defalarca ancak, sistem yeniden başlatıldığında yine varsayılana dönüyor tekrar ekleme yapman gerekiyor. Sebebini Windows'a yazmıştım çözüyoruz demişlerdi ama hala devam ediyor sanırım. Net çözüm maalesef temiz kurulum :(